Menu
telewizja_Rodzina

telewizja_Rodzina

Rodzina fundamentem Niepodległej

W piątek 6 grudnia Mój dom, mojew siedzibie Regionu rozstrzygnięto konkurs plastyczny Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna. Zaproszone w dniu św Mikołaja dzieci otrzymały prezenty od patrona tego dnia, organizatorów konkursu (Międzyregionalną Sekcję Oświaty i Wychowania NSZZ “Solidarność” Dolny Śląsk) oraz przewodniczącego ZR Kazimierza Kimso i kuratora oświaty Romana Kowalczyka, który otwierając spotkanie, skorzystał z okazji, by jako historyk przedstawić licznie zebranej młodzieży szkolnej wraz z opiekunami, ciąg zdarzeń z ostatnich stuleci, których uwieńczeniem była wywalczona przez Solidarność wolna Polska. Przewodnicząca Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania Danuta Utrata zaprosiła uczestników tegorocznego konkursu do przyszłorocznej edycji konkursu, przypadającej na 40-lecie Związku.Wkońowej części świetny wykład jak przystało na nauczyciela historii
Romana Kowalczyka-nauczyciela  historii,oraz przywołanie specjalnie dla dzieci  wraz rodzicami Swiętego Mikołaja aby włączyć się uroczyście do rozdawanie nagród na sali.W końcowym akordzie Dzieci wraz z rodzicami odwiedziła Wystawę na pierwszym piętrze Dolnośląskiej Solidarności.

Produkcja Zdzisław Maj/TVRodzina

Chrzest w Duchu Świętym-wer.Full

 

 

 

 

 

 

Dzień Jedności Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym w spotkaniu wspólnot Odnowy w Duchu Świętym
w Archidiecezji Wrocławskiej„CHRZEST W DUCHU ŚWIĘTYM”.Miejsce spotkania:23.listopada 2019 r.Aula w Zespole Szkół Nr 14,Wrocław al. Brücknera 10.Aula w Zespole Szkół Nr 14.
Dzień Jedności to szczególny dzień w ciągu roku, w którym wszystkie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym naszej diecezji mają okazję poznać się, wspólnie się formować i świętować.
Zapraszamy wszystkich członków i przyjaciół Odnowy w Duchu Świętym.
Organizacji tegorocznego Dnia Jedności podjęły się wspólnoty:Nazaret, Jezusa Miłosiernego, Effatha,Nadzieja...Nagłośnienie i posługa muzyczna: Kompania Jonatana.Dekoracje: Jezusa Miłosiernego,Plakaty: Źródło Łaski...
Eucharystia (asysta liturgiczna, czytanie, psalm, modlitwa wiernych, dary, kolekta): Kana, Źródło Łaski, Verbum
Sprzedaż książek: Benedictus Identyfikatory: Płomień Pański, Jeruzalem
Program spotkania:
10:00-10:15 Przywitanie i modlitwa
10:15-11:00 Konferencja 1
11:00-12:00 Małe grupy, przerwa na kawę, herbatę
12:00-13:30 Eucharystia
14:30-15:15 Konferencja 2
15:30-18:00 Uwielbienie i modlitwa

V/Produkcja-Zdzisław Maj/TVRodzina

Chrzest w duchu św.(cz1)

 Dzień Jedności Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym (cz1)
w spotkaniu wspólnot Odnowy w Duchu Świętym
w Archidiecezji Wrocławskiej
„CHRZEST W DUCHU ŚWIĘTYM”Miejsce spotkania:23.listopada 2019 r.
Aula w Zespole Szkół Nr 14,
Wrocław, al. Brücknera 10.
Aula w Zespole Szkół Nr 14,
Wrocław, al. Brücknera 10.Dzień Jedności to szczególny dzień w ciągu roku, w którym wszystkie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym naszej diecezji mają okazję poznać się, wspólnie się formować i świętować.
Zapraszamy wszystkich członków i przyjaciół Odnowy w Duchu Świętym.
Organizacji tegorocznego Dnia Jedności podjęły się wspólnoty:Nazaret, Jezusa Miłosiernego, Effatha,Nadzieja...Nagłośnienie i posługa muzyczna: Kompania Jonatana.Dekoracje: Jezusa Miłosiernego,Plakaty: Źródło Łaski...

V/Produkcja-Zdzisław Maj/TVRodzina

 

cz-1 wkrótce ciąg dalszy

 

Radosna Rocznica Niepodległości

Podobnie jak rok temu, tak i w tym spod Zajezdni w kierunku Placu Wolności wystartuje Radosna Parada Niepodległości. Ruszamy punktualnie o godzinie 10:00! W Radosnej Paradzie Niepodległości wezmą udział niezwykli chorągwiarze, mażoretki oraz orkiestry dęte, które zaprezentują swoje możliwości na chwilę przed startem pochodu. Na czele parady pojedzie legendarny autobus Ogórek.9(W sobotę, o godz. 15.00, na placu Centrum Historii Zajezdnia w obecności prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia Marek Mutor przekaże autobus Jelcz rektorowi Politechniki, prof. Cezaremu Madryasowi. Pojazd trafi do warsztatów Politechniki Wrocławskiej, gdzie specjaliści z tej uczelni dokonają ekspertyzy jego stanu technicznego. W ten sposób rozpoczną się prace nad przywróceniem świetności Jelczowi 043, zwanemu ze względu na charakterystyczny wygląd „ogórkiem”). Parada wystartuje z placu przy Centrum Historii Zajezdnia, a następnie przemieści się w stronę pl. Wolności. Po dotarciu na pl. Wolności uczestnicy otrzymają biało-czerwone folie, za pomocą których utworzą flagę Polski.Oficjalne uroczystości w formie uroczystego apelu niepodległościowego rozpoczną się wspólnym odśpiewaniem pieśni patriotycznych, po którym nastąpią wojskowe ceremoniały i parada formacji mundurowych. Organizatorzy zachęcają do przyniesienia ze sobą biało-czerwonych flag.Na placu Wolności po spontanicznym wejściu niezwykli chorągwiarze, mażonetki oraz orkiestry dęte odbyły się kilka przemówień,Jarosława Krese wice-doln. wojewoda, Marcina Krzyżanowskiego z Prawa i Sprawiedliwości oraz w podsumowaniu Jacka Sutryka Prezydenta Wrocławia.Dziękuję za materiał z TVP info.

Produkcja -Zdzisław Maj/TVRodzina

Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki