Menu

39 Rocznica NSZZ Solidarności

Tak narodziła się we Wrocławiu „Solidarność”.25 sierpnia 2019 r. we Wrocławiu obchodzimy 39. rocznicę powstania Solidarności. Z tej okazji złożono kwiaty pod tablicą przy ul. Grabiszyńskiej oraz na grobach śp. Kazimierza Michalczyka i Piotra Bednarza na Cmentarzu Grabiszyskim. Dużą rolę w tamtym czasie odegrało wrocławskie MPK, o czym dziś przypomina odwiedzającym Centrum Historii Zajezdnia.zaczęły się od mszy św. o godz. 12.00 w Sanktuarium Matko Bożej Pocieszenia przy Al. Pracy 26.Dziś musimy nadal toczyć walkę o dobre, stałe umowy o pracę, bo choć sytuacja na rynku pracy jest dobra, to zawsze może się zmienić– mówił przewodniczący dolnośląskiej „Solidarności” Kazimierz Kimso podczas uroczystości rocznicowych pod tablicą upamiętniającą strajk  solidarnościowy w sierpniu 1980 r. we Wrocławiu. Przewodniczący ZR przypomniał o znaczeniu jakie miało powstanie NSZZ „Solidarność” dla Europy. To Solidarność rozbiła mur berliński – mówił  m.in. Kazimierz Kimso.Przed mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia przy Alei Pracy (sprawowaną pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Siemieniewskiego), związkowcy odwiedzili Cmentarz Grabiszyński. Zapalili znicze m.in na grobach Kazimierza Michalczyka i Piotra Bednarza.
W kraju panowała blokada informacyjna, ale braku komunikacji miejskiej po prostu nie dało się nie zauważyć. Do mieszkańców od razu dotarło, że Wrocław przyłączył się do strajku. Niedługo potem na Dolnym Śląsku stanęło 180 zakładów pracy.

V/Produkcja Zdzisław Maj/TVRodzina

Z tej okazji złożono kwiaty pod tablicą przy ul. Grabiszyńskiej.
 Dużą rolę w tamtym czasie odegrało wrocławskie MPK, o czym dziś przypomina odwiedzającym Centrum Historii Zajezdnia.W związku z obchodami tych historycznych wydarzeń na obiektach MPK zawisły
w niedzielę flagi NSZZ „Solidarność”.Z okazji obchodów 39. rocznicy powstania Solidarności 31 sierpnia na terenie zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej zaplanowano koncert wROCK for Freedom – Legendy Rocka, a 7 września odbędzie się 29. Bieg Solidarności.Zapraszamy!!!

Czytaj dalej...

Wierni Polsce

Obchody Święta Wojska Polskiego dzięki TvRepublice i TVPinfo nabrały właściwej treści-(transmisja bezpośrednia)ale...niezwykle efektowna defilada "Wierni Polsce", która odbyła się w Katowicach z okazji Święta Wojska Polskiego. Ulicami stolicy województwa śląskiego przemaszerowali żołnierze, przejechały wozy bojowe, a na niebie pojawiła się wojskowa flota powietrzna...
 Decydujące starcie pomiędzy polakami a bolszewikami rozgrywało się na przedpolach Warszawy między  13-15 sierpnia 1920 r. To właśnie ta bitwa zadecydowała  o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny splata się ze świętem Wojska Polskiego oraz z rocznicą Bitwy Warszawskiej. Jak co roku w bazylice garnizonowej św. Elżbiety we Wrocławiu metropolita wrocławski J.Kupny odprawił Mszę świętą.- Modlili się na niej kombatanci, oficerowie, żołnierze, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz mieszkańcy miasta.
Byśmy tego wielkiego dziedzictwa, naznaczonego wiarą, trudem i krwią naszych przodków, byli zawsze wiernymi stróżami -podsumował abp Józef
We Wrocławiu od 11.30 – uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego,następnie wystawa sprzętu wojskowego Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak uczestniczył w obchodach Święta Wojska Polskiego na wrocławskim Rynku.  , później zaplanowano apel i pokazy sprzętu wojskowego.Najwięcej emocji budziła samobieżna armato haubica Dana.

VProdukcja Zdzisław Maj/TVRodzina

 

Kuba Baryła: Do działań na marszu równości w Płocku nikt mnie nie namawiał.Oglądaj nas i czytaj także na portalu www.telewizjarepublika.pl - codziennie nowe wiadomości z Polski i świata!

Udostępnij:

https://youtu.be/zIzI_q8d6fg

Czytaj dalej...

W Obronie Katolicyzmu w Polsce

Na czym polega wielkie kłamstwo genderyzmu? Ten wywiad po prostu trzeba przeczytać!- Musimy się bronić, jeżeli nie chcemy być niewolnikami genderystów, bo poddać się im, przyjąć ich absurdalne i kłamliwe teorie, to tak jakby się poddać bolszewikom. To oznaczałoby zniszczenie najwyższej kultury, duchową degradację, zniszczenie państwa, ale też zniszczenie społeczeństwa. Przed tym trzeba się bronić. Powtarzam, to jest walka o Nasze  życie - mówił w wywiadzie dla Niezalezna.pl oraz na TVP info ks. -prof. Dariusz Oko.
Na przestrzeni ostatnich tygodni mieliśmy do czynienia z licznymi manifestacjami środowisk LGBT. Towarzyszyły im często skandale, takie jak w Gdańsku, gdzie w ohydny sposób zbezczeszczono wizerunek Matki Bożej, czy w Warszawie, Białymstoku gdzie parodiowano odprawianie Mszy świętej. Na czym polega wielkie kłamstwo genderyzmu?

“Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa”-– mówiłem w homilii o ideologii LGBT, a nie o ludziach. Kościół nie potępia ludzi. Kościół potępia zło. Nie wzywałem w homilii ani do walki, ani do nienawiści – oświadczył metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski.
V/Produkcja Zdzisław Maj/TVRodzina
 
 
Na czym polega wielkie kłamstwo genderyzmu? Ten wywiad po prostu trzeba przeczytać! :https://niezalezna.pl/281208-na-czym-polega-wielkie-klamstwo-genderyzmu-ten-wywiad-po-prostu-trzeba-przeczytac
Czytaj dalej...

Odnowi się MŁODOŚĆ Orzecha

 

Orzech wywiad TVR

 

Pielgrzymka to rekolekcje w drodze – jest czas na modlitwę, konferencje oraz refleksje nad własnym życiem. O pielgrzymce nie można mówić inaczej jak tylko subiektywnie. Pewnie każdy jej uczestnik mógłby powiedzieć coś innego, bo przecież Bóg traktuje nas nie jak tłum, ale bardzo indywidualnie, mówiąc do każdego po imieniu. To właśnie On jest Głównym Przewodnikiem, a Orzech Jego prawą ręką. Udało nam się na szczycie Jasnej Góry na chwilę przed prezentacją grup zapytać Orzecha o jedno przesłanie dla pielgrzymów- rozmawiała Laura Wiesko,aby dowiedzieć się co powiedział ks.gł.Przewodnik wrocławskiej pielgrzymki Zobaczcie i Posłuchajcie.(materiał z 2017r)

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki