Menu

Niedziela Miłosierdzia z"Mamre"

Niedziela Miłosierdzia 28.04.2019 r. ze wspólnotą  "Mamre" zorganizowała w parafii p.w. Chrystusa Króla.Modlitewne spotkanie w święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęłęło się od odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Po niej odprawiona została Msza św., a potem uczestniczyli w koncercie uwielbienia. - To wyjątkowy dzień. Możesz się zastanowić, jak osobiście Pan Jezus okazał ci miłosierdzie. W jaki sposób to uczynił w twoim sercu i w całym twoim życiu - mówił w homilii ks. Krystian Charchut. Duszpasterz wspólnoty Mamre opowiadał o uwielbieniu. O tym, że Pan Bóg chce, byśmy Go chwalili za to, co dla nas uczynił. Podczas uwielbienia poszerza się nasze serce. A Duch Święty tego potrzebuje, żeby w nas działać.
- Celem naszego życia tutaj, na ziemi, jest świętość, przemiana w Pana Jezusa. Stawiajmy sobie przed oczy Cel, czyli bycie ludźmi świętymi. Kiedy prześledzimy nasze życie, widzimy, że dzięki miłosiernej łasce Pana Boga jesteśmy tym, kim jesteśmy.Możesz się zastanowić, jak osobiście Pan Jezus okazał ci miłosierdzie. W jaki sposób to uczynił w twoim sercu i w całym twoim życiu - mówił w homilii ks. Krystian Charchut.
 Kiedy prześledzimy nasze życie, widzimy, że dzięki miłosiernej łasce Pana Boga jesteśmy tym, kim jesteśmy.Podkreślił, że największym darem miłosierdzia jest Matka Boża. Musimy umieć przyjąć ten znak. Bóg zsyła nam przez Maryję łaski, bo nie ma większego znaku. Módlcie się do Maryi na różańcu, zawierzajcie Jej swoje życie.Podczas Mszy św. 120 osób w specjalnym akcie wypowiedzianym głośno przy wspólnocie wiernych oddało się w niewolę Matce Bożej.Po Eucharystii zebrani modlili się śpiewem na koncercie uwielbienia miłosierdzia Bożego.

v-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Mężczyźni Świętego Józefa-Msza św.

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu po raz kolejny zapraszają mężczyzn do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa, najpierw w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu i rozpocznie się adoracja o 18.30 wraz ze spowiedzią, po której zostanie odprawiona Msza św..Po Eucharystii Tarasiuk wygłosi konferencję pt. "Kocham, nie krzyczę",dzięki Jezusowi Chrystusowi możemy być coraz lepszymi mężami dla naszych żon, ojcami dla synów, synami dla matek, braćmi dla rodzeństwa, przyjaciółmi dla przyjaciół i wrogów, narzeczonymi dla narzeczonych,
Po Eucharystii mąż i ojciec dwójki dzieci, lider ojcowskiego klubu we Wrocławiu, zaangażowany w działania PRO-LIFE, Jakub Tarasiuk wygłosi konferencję pt.: „Kocham, nie krzyczę”.
Ale to Konferencja Jakuba Tarasiuka wkrótce.Zapraszamy ciekawy wykład!

v-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Nowenna do Miłosierdzia

W świątyniach trwa i adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. (materiał archiwalny); Dopiero póżnym popołudniem rozpoczynamy  najważniejsze obrzędy tego dnia - Liturgia Męki Pańskiej, która składa się z trzech części: Liturgii Słowa, adoracji Krzyża i obrzędów Komunii.
Tajemnica krzyża i JPII - w Wielki Piątek w katedrze wrocławskiej towarzyszył wiernym papież, który 10 lat temu odszedł do domu Ojca. Nie tylko krzyż trzymał w swoim ręku, ale na tym krzyżu się wspierał mówił o Janie Pawle II - bp Andrzej Siemieniewski.-
,a (już w tym 2019r.) w par.św.Augustyna na Sudeckiej o 15:00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Spowiedź przedświąteczna...

v-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

29 Księga Pamięci i Diament Wrocławia

Inicjatorką Wrocławskiej Księgi Pamięci  jest Wanda Ziembicka - Has
Osoby duchowne, świeccy i rozgłośnia – Radio Rodzina, zostali uhonorowani odznaczeniami w ramach XXIX Wrocławskiej Księgi Pamięci. Uroczystość nadania odznaczeń odbyła się w sali senatu Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
Odznaką Prezydenta - „Wrocław z wdzięcznością”, uhonorowani zostali:
- ks inf. prof. dr hab. Józef Pater
- ks. kan. dr Jerzy Rasiak
natomiast Medal Prezydenta Miasta „Zasłużony dla Wrocławia – Merito de Wratislavia” otrzymali:
- ks.prał. dr Stanisław Paszkowski
- siostra Ewa Jędrzejak ze zgromadzenia sióstr Boromeuszek.
Medale i wyróżnienia wręczali Abp Józef Kupny - Metropolita Wrocławski , Jacek Sutryk- Prezydent Wrocławia.
Prowadzenie Gali - Wanda Ziembicka-Has.
Złote Odznaczenia Towarzystwa Miłosników  Wrocławia otrzymali:
- Ksiądz Kanonik dr Cezary Chwilczyński
- Ksiądz Kanonik dr Rafał Kowalski
- Bolesław Stembalski
"Diament Wrocławia" otrzymało: Radio Rodzina Pierwszą audycję nadało w październiku 1993 r. Radio organizuje koncerty patriotyczno – religijne jako formę ewangelizacji przez kulturę. Z koncertów tych w 2009 r. zrodziło się cykliczne wydarzenie – Noce Kościołów.
W marcu 2017 r. dziennikarze Radia Rodzina koordynowali akcję „Dar dla Aleppo” zainicjowaną przez abp Józefa Kupnego. Radio Rodzina obchodzi już 26  jubileusz swej pracy duszpasterskiej na rzecz Archidiecezji Wrocławskiej i Diecezji Świdnickiej.

Wideo realizacja - Andrzej Mas , TVRodzina

Czytaj dalej...

Niedziela Młodych na PWT

Dalszy ciąg niedzieli Palmowej - radość z przyjścia Króla,dpo Eucharystii był czas na poczęstunek, spotkania w ogrodach PWT, wizytę w „Vocation cafe” – gdzie przy wielu stoiskach można było poznać rozmaite wspólnoty, duszpasterstwa, propozycje zaangażowania w życie Kościoła, a także skosztować słodkości przygotowanych n.p...przez siostry zakonne. Młodzi zostali zaproszeni do lednickich tańców oraz do spotkania w grupach i dzielenia się Słowem Bożym.
-- „abyśmy idąc z radością za Chrystusem Królem mogli przez Niego dojść do wiecznego Jeruzalem”.
Na koniec w programie Niedzieli Palmowej PWT, w kościele św. Krzyża odbył się :"Projekt gościnność" to propozycja do młodych, z którą wyszli bracia z Taizé w ramach przygotowań do Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu,gdzie Bracia z Taizé zostawili zadania. Dzięki życzliwości redakcji Gościa.pl wroclawski ;Galeria fotografii na: https://wroclaw.gosc.pl/doc/5480505.Bracia-z-Taiz-zostawili-zadania

produkcja- Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Niedziela Palmowa na Ostrowie

Każda Niedziela Palmowa to w wymiarze diecezjalnym kolejny Światowy Dzień Młodzieży. W archidiecezji wrocławskiej świętujemy ten dzień, spotykając się i modląc wspólnie na Ostrowie Tumskim. Najpierw zgromadziliśmy się u stóp kościoła św. Krzyża, gdzie był czas na powitanie i integrację – przy dźwiękach muzyki Młodzieży Hallelujah. Młodzi, przed „wyruszeniem do Jerozolimy”, zostali zaproszeni do Kany Galilejskiej – gdzie Chrystus po raz pierwszy się „przedstawił”, objawiając Kim jest. Niedziela Palmowa to taki dzień, gdy uświadamiamy sobie, że czas Wielkiego Postu wkracza w ostatni etap.To znak , który łączy niedzielę Palmową i Środę Popielcową. - Tym znakiem są palmy. (...) Są symbolem naszej radości ze spotkania z Jezusem. Po dzisiejszym święcie zostaną spalone, a popiół z nich posłuży do posypania naszych głów w Środę Popielcową w przyszłym roku.W procesji z palmami wszyscy udali się do katedry wrocławskiej, gdzie rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem metropolity wrocławskiego. Z jednej strony pragniemy dobra - podejmujemy wiele postanowień, wyrzeczeń, jesteśmy gotowi poświęcać się dla innych- nawiązując do Ewangeli ,najpierw ludzie krzyczeli radosne "Hosanna", a po kilku dniach "Na krzyż z Nim". - Można zapytać: ile razy podczas tego roku, który minął od naszego ostatniego spotkania, przechodziliśmy od postawy zachwytu Jezusem i radości z faktu bycia blisko Boga do takiego momentu, gdy z naszych postanowień został tylko popiół.
Chrystus przez całe swoje życie mocno doświadczał, że jest synem Boga i z nim szedł na Golgotę.Abp Kupny zachęcał, by młodzi nigdy się nie zniechęcali, nie załamywali rąk, by zawsze wiedzieli, że jest ktoś to kocha - Ta świadomość obecności ojca, pomogła znieść Jezusowi cały ten ogrom cierpienia.na ogrodach PWT wkrótce

produkcja- Zdzisław Maj/TVRodzina

 

Czytaj dalej...

Akademicka Droga Krzyżowa 2019

Jak co roku, w ostatni piątek przed Wielkim Tygodniem we Wrocławiu odbędzie się Akademicka Droga Krzyżowa. Studenci spotkają się przed 19.00  Kościołem Najświętszego Imienia Jezusa (Uniwersytecka 1)Startujemy o 19.00. przechodzimy niosąc Krzyż.
Dołącz do tłumu uszu zasłuchanych w Ewangelię. W tym roku rozważania do naszej cichej, prostej i pełnej skupienia modlitwy przygotował brat Alois z Taizé.
Procesja przejdzie przez ul. Kiełbaśniczą, Odrzańską, św. Mikołaja i św. Elżbiety pl. Solny i Rynek. Po drodze krzyżowej w bazylice św. Elżbiety ,  odbyła się msza  święta, celebrowana przez bp Andrzeja Siemieniewskiego.

v-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Między życiem a śmiercią

7 kwietnia w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu otwarła się międzynarodowa wystawa Between Life and Death i wernisaż o godz. 16.00 Stories of Rescue During the Holocaust z udziałem Elżbiety Ficowskiej, jednej z bohaterek ekspozycji. Wydarzeniu towarzyszyć będzie występ norweskiej pieśniarki i aktorki żydowskiego pochodzenia Bente Kahan. Wystawa, prezentowana dotychczas m.in. w Brukseli, Amsterdamie i Wilnie, opowiada o codziennym doświadczeniu Żydów ukrywających się przed niemiecką machiną zagłady, przywołując również losy osób, które niosły im pomoc. Ekspozycję zrealizowaną z inicjatywy Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Silent Heroes Memorial Center (Berlin) – będzie można oglądać we Wrocławiu do 30 kwietnia.
W czasie II wojny światowej w okupowanej przez Niemców Europie zginęło 6 milionów Żydów. W obliczu dokonującej się Zagłady ludność cywilna stanęła przed trudnym wyzwaniem: jak reagować na tę masową zbrodnię? Postawy ludzkie były zróżnicowane.
Wystawa Between Life and Death. Stories of Rescue During the Holocaust przedstawia relacje pochodzące z obszaru 10 krajów Europy: Chorwacji, Danii, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Polski, Słowacji, Ukrainy oraz Węgier – ukazane z uwzględnieniem szerszego kontekstu historycznego, obejmującego zróżnicowane realia, w jakich funkcjonowali mieszkańcy okupowanych ziem. Jedną z nich jest historia ocalenia Elżbiety Ficowskiej, (gościa specjalnego uroczystości otwarcia wystawy), która jako niemowlę została wywieziona z getta warszawskiego na tzw. aryjską stronę w drewnianej skrzynce, ukrytej w stosie cegieł. Przedstawione są także tragiczne losy rodziny Jana i Aleksandry Gawrychów z mazowieckiej wsi Wólka Czarnińska, ukrywających w swojej leśniczówce Żydów.
Premiera wystawy miała miejsce w styczniu 2018 r. w siedzibie Komisji Europejskiej w Brukseli. Następnie ekspozycja prezentowana była w Amsterdamie, Bratysławie i Wilnie. Po Wrocławiu wystawa prezentowana będzie w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, gdzie jej finisaż zainauguruje międzynarodową konferencję „Jak rozmawiać o Sprawiedliwych?”Czas trwania wystawy do-30 kwietnia 2019 r.w Centrum Historii Zajezdnia na ul.Grabiszyńska 184

v-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Spotkanie ewangelizacyjne z Andrzejem Sową

6.04.u Salezjanów na pl. Grunwaldzkim 3 we Wrocławiu o 11.30-13.00 zaczeło się od modlitwy i uwielbienia.Otwarte warsztaty ewangelizacyjne z Andrzejem Sową "Kogutem"-
Andrzej Sowa – przez jedenaście lat alkoholik, narkoman i złodziej, przeżył spotkanie z Bogiem, które zmieniło jego życie. Dziś służy Bogu jako mąż i ojciec, wychowawca trudnej młodzieży, ewangelizator. O sobie mówi: „Żyję tylko dzięki łasce”
Andrzej Sowa się nazywam. Jestem grzesznikiem…” „My też!!!” – przywitali gościa uczestnicy spotkania zorganizowanego przez wspólnotę Płomień Pański.
Dopiero potem zrozumiałem, że jest inaczej. Jak pisze św. Faustyna: gdyby wszystkie grzechy utopić w Bożym Miłosierdziu, byłyby jak kropelka w oceanie. Takie Bóg ma serce! On chce, by grzesznik się nawrócił i miał życie w obfitościmówi Kogut.
Uczestnicy spotkania, organizowanego przez inicjatywę Katolicy na Ulicy, o łaskę wiary dla wrocławian. - ,drugim ich celem jest danie świadectwa wiary publiczną modlitwą. Nie wstydzimy się Boga – podkreślają. – Spotkajmy się więc w Jego imię, w Jego święte imię, aby zechciał otworzyć serca mieszkańców Wrocławia na łaskę wiary. „O cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię” (J 14,13).

v-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina.pl

Czytaj dalej...

Pokaz filmu Historia Roja

5 kwietnia 2019 r.Pokaz filmu „Historia Roja” czyli w ziemi lepiej słychać,
oraz na spotkanie z reżyserem Jerzym Zalewskim, w „Civitas Christiana”serial  opowiadający o Żołnierzach Wyklętych, czyli "Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać". Serial jest rozwinięciem filmu "Historia Roja", który w kinach można było oglądać w ubiegłym roku.---Po wojnie dwudziestoletni starszy sierżant Mieczysław Dziemieszkiewicz "Rój" formuje oddział partyzantki antykomunistycznej. Działający w ramach Narodowego Zjednoczenia Wojskowego patrol walczy do 1951 roku, gdy jego dowódca ponosi śmierć w obławie wojsk KBW, UB i LWP. Jest to historia kilku lat walki i wielu akcji zbrojnych, ale także opowieść o miłości, szczęściu, buncie i zdradzie, których doświadczali młodzi partyzanci w najintensywniejszym okresie swojego życia. Zapraszamy Państwa na spotkanie z Reżyserem Panem Jerzym Zalewskim oraz na pokaz filmu Historia Roja Czyli w Ziemi Lepiej Słychać. 13 kwietnia przypada 68. rocznica śmierci st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. "Rój" oraz Bronisława Gniazdowskiego ps. "Mazur", Żołnierzy Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Zdradzeni i okrążeni, polegli w walce z komunistami  na Mazowszu we wsi Szyszki  - Pamiętajmy!

v-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki