Menu

DEBATA KRESOWA

DEBATA KRESOWA

Drugą część obchodów rozpoczęła konferencja popularnonaukowa o Kresowianach na Dolnym Śląsku.Konferencję w ,, Dworze Polskim” poprowadził Stanisław Srokowski - świadek Rzezi Wołyńskiej, który na samym początku spotkania przypomnia...

Niedziela palmowa 2018

Niosąc gałązki palm, niesiemy ślady ukojenia bólu.
Uroczyste poświęcenie i procesja z palmami,odbywały się  w lokalnych parafiach najpierw byliśmy w kościele pod wezw.św. Augustyna wspólnota Braci Mniejszych Kapucynów we Wrocławiu.
Niedziela Młodych na Ostrowie Tumskim rozpoczęła się po 14:30 procesją Niedzieli Palmowej z kościoła pw. NMP na Piasku do katedry wrocławskiej, gdzie odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Józefa Kupnego.
 Z młodymi spotkał się arcybiskup Józef Kupny.- Nie możemy udawać. Powinniśmy być sobą. Zachowajcie swoją wrażliwość. Chrystus wzywa nas do prawdziwości – mówił arcybiskup Józef Kupny.Na młodych archidiecezjan czekała m.in. Strefa Miłosierdzia w kościele św. Krzyża i liczne warsztaty.Wydarzenie zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem.

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu
Wrocław, marzec .2018
 Organizatorzy:
 Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu
 ks.Prałat Kazimierz Sroka - proboszcz
Parafii pw.św. Franciszka z Asyżu We Wrocławiu
 ks. Bartosz Dulęba wykonawcy :Marta Dywicka- wokal
Leopold Twardowski - wokal Chór i Zespół Projektowy Orkiestra symfoniczna wraz z Zespołem ks. Jacek Hołowacz - gitara basowa ks. Jacek Tomaszewski - pianino
Jarosław Jaszczyszak - perkusja.
 Prowadzenie: Leopold Twardowski
 Dyrygent:Ewa Sykulska
 Przygotowanie chóru:
Leopold Twardowski
Ewa Sykulska
Iwona Wróbel
Piotr Lach

Produkcja : Andrzej Mas - TV Rodzina , 2018

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki