Menu

baner1018

33.3 Festiwal Filmów Niepokalanów-konferencja

33.3 Festiwal Filmów Niepokalanów-konferencja

Festiwal ten ma długoletnią tradycję, która nierozerwalnie jest związana z postacią św. o. Maksymiliana Kolbe. I to właśnie w poszanowaniu historii i długoletniego doświadczenia OO. Franciszkanów, już wkrótce rozpocznie się we Wr...

Finał Akcji_DardlaAleppo

Z inicjatywy Abp Józefa Kupnego - Metropolity Wrocławskiego została przeprowadzona akcja DAR DLA ALEPPO majaca na celu pomoc w odbudowie i zakupie wyposażenia medycznego dla szpitala sw. Ludwika w Aleppo..
Zaangażowali się w nią Archidiecezja Wrocławska, Dieczezja Świdnicka i Legnicka , władze Dolnego Śląska , samorządowcy, szpitale, liczni wierni w kościołach Archidiecezji, dziennikarze Radia Rodzina.
Dzięki akcji SMS , skarbonom wystawionym w wielu miejscach,datkach ludzi dobrej woli , koncertach dobroczynnych został odniesiony sukces i zebrano potrzebna kwotę 1,1 miliona złotych.
Zapraszam

wideo realizacja i copyright: Andrzej Mas- TV Rodzina, 2017

Czytaj dalej...

Biskup ABOU KHAZEN_wywiad

Biskup ABOU KHAZEN z Aleppo Syria (Ekskluzywny wywiad)

Biskup zniszczonego przez wojnę syryjskiego miasta Aleppo, Georgez Abou Khazen gości w stolicy Dolnego Śląska. Radio Rodzina i TV Rodzina przeprowadziło z wikariuszem apostolskim Aleppo ekskluzywny wywiad, w którym dziękuje dziennikarzom katolickiej rozgłośni za koordynowanie i promowanie inicjatywy, a także mieszkańcom Dolnego Śląska za wielki dar serca. "Ta inicjatywa dała nam życie" - mówił dla Radia Rodzina.
Biskup zaprasza także na finał akcji "Dar dla Aleppo" oraz koncert W hołdzie męczennikom XXI wieku w dniu 5.11.2017 (niedziela) do wrocławskiej katedry.Biskup zniszczonego przez wojnę syryjskiego miasta Aleppo, Georgez Abou Khazen gości w stolicy Dolnego Śląska. Radio Rodzina i TV Rodzina przeprowadziło z wikariuszem apostolskim Aleppo ekskluzywny wywiad, w którym dziękuje dziennikarzom katolickiej rozgłośni za koordynowanie i promowanie inicjatywy, a także mieszkańcom Dolnego Śląska za wielki dar serca. "Ta inicjatywa dała nam życie" - mówił dla Radia Rodzina.
Biskup zaprasza także na finał akcji "Dar dla Aleppo" oraz koncert W hołdzie męczennikom XXI wieku w dniu 5.11.2017 (niedziela) do wrocławskiej katedry.

godz. 18:30 Msza św - Katedra pw. św. Jana Chrzciciela.
 
Przewodniczy - abp Józef Kupny. Homilia- biskup Georgez Abou Khazen - Aleppo/Syria
 
Po Mszy św. koncert:
 
W hołdzie męczennikom XXI wieku
 
Program Koncertu :
Litania do Ducha Świętego w przekładzie Romana Brandstaettera
Gabriel Fauré Messe de Requiem op. 48
Wykonawcy :
Paulina Boreczko ; Wilczyńska ; sopran
Tomasz Krajewski - recytacje
Maciej Mieszkowski organy
Simon Sammoun /Syria/  śpiew
Michał Ziemak ; bas baryton
Alan Urbanek ; dyrygent
Kameralny Chór OKTOICH Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego Garnizonu Wrocław
kierownictwo chóru ks. Grzegorz Cebulski
Chór GAUDIUM Uniwersytetu Wrocławskiego
Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
kierownictwo chórów Alan Urbanek
Wrocławska Orkiestra Symfoniczna
Gość specjalny koncertu: SIMON SAMMOUN /Syria/

Wideo realizacja i copyright: Andrzej Mas - TV Rodzina ,2017

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki