Menu

Jubileusz Abp Seniora Gołębiewskiego

Osiemdziesiąte urodziny, pięćdziesięciopięciolecie kapłaństwa oraz 21. rocznica sakry biskupiej - te trzy wielkie jubileusze świętował dziś abp Marian Gołębiewski. Uroczysta Msza Święta w intencji jubilata została odprawiona we wrocławskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela.
Ks. bp Jacek Kiciński zwrócił w homilii uwagę na dziękczynno - błagalny charakter jubileuszu. "Jesteśmy tu dzisiaj , by prosić dobrego Boga o dalsze błogosławieństwo dla Ciebie" - te słowa zaadresował do jubilata.Bp Jacek przytoczył również słowa papieża Franciszka, który rzekł, że pasterz ma być z przodu, ma być pośród i z tyłu owczarni oraz ma pachnieć owcami.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Zatrzymaj się w biegu

Już po raz siódmy w parafii oo. Kapucynów przy ul. Sudeckiej we Wrocławiu odbywają się spotkania dla małżeństw "Zatrzymaj się w biegu". Jest to cykl konferencji podczas których małżonkowie pogłębiają relacje z Bogiem oraz między sobą. Formuła spotkań zaskakuje, a uczestnicy są pod wrażeniem bogatego programu.
Kurs wprowadza we współczesne spojrzenie na chrześcijański model małżeństwa i rodziny. Przeznaczony jest dla tych, którzy chcą odnowić i pogłębić życie małżeńskie, odświeżyć swoją małżeńską relację i gotowi chcą przeżyć nową przygodę.

W serii wykładów zostały poruszone różne tematy m.in.:
- jak sprawić, żeby małżeństwo zachowało świeżość?
- jak wspomóc rozwój dziecka i nie zniechęcić go do Pana Boga?
- jak w praktyce prowadzić życie otwarte na Boga (osobiście, w małżeństwie i w rodzinie)?
- dlaczego seks w życiu małżeńskim jest taki ważny?
- jak dogadać się z teściową?
Organizatorem "Zatrzymaj się w biegu" jest Domowy Kościół, rodzinna gałąź Ruchu Światło-Życie.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina
wywiady prowadził Grzegorz Kryszczuk RR

Czytaj dalej...

Wywiad z Abp M.Gołębiewskim

Ks. abp Marian Gołębiewski, metropolita wrocławski, 22 września świętuje 80. rocznicę urodzin. W tym roku obchodził także rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Zapraszamy
na uroczystą Mszę św. w intencji abp. M.Gołębiewskiego o 18:30 do Archikatedry wrocławskiej.

Czytaj dalej...

Procesja relikwiami

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu uprzejmie informuje, że w 20. rocznicę wielkiej powodzi na Dolnym Śląsku i Mieście Wrocławiu, która miała miejsce w 1997 r., tradycyjnie już podejmujemy w miesiącu wrześniu, procesję dziękczynno-błagalną, z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty, ulicami Wrocławia.W 20-lecie wielkiej powodzi będziemy w duchu wiary i nadziei, dziękować Bożej Opatrzności w za uchronienie nas, naszego Miasta od powodzi i prosić za wstawiennictwem Świętych o Boże Błogosławieństwo na „nowy czas". Łączyć się będziemy duchowo z wszystkimi Rodakami, których tak boleśnie dotknęły tegoroczne nawałnice.
Tegoroczna Procesja odbyła się w niedzielę 17 września br. Rozpoczęła się w Bazylice św. Elżbiety, o godzinie 16.00, a zakończyła się Mszą św. pod przewodnictwem
J.E. Ks.Bpa Jacka Kicińskiego, w kościele św. Stanisława i Św. Doroty.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

 

------------nowa wersja "Powódź Tysiąclecia"

dokumentalny zapis rozpocząłem od Henrykowa do wrocławskiego
Kazanowa najpierw był opublikowany na filmedia.tv
...konwertowany,przemontowany...obecnie jest na tvrodzina.pl
W związku z tym szukamy prywatnych pamiątek dokumentujących codzienne życie mieszkańców miasta podczas powodzi we Wrocławiu.W celu przekazania pamiątek należy się zgłosić na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel. 508 790 095. Zbiór pamiątek potrwa do 15 października br.

montaż: Zdzisław Maj /TVRodzina

Czytaj dalej...

Powódź Tysiąclecia

Powódź Tysiąclecia,(nowa wersja) która w 1997 r. nawiedziła Wrocław wpłynęła przede wszystkim na losy zwykłych ludzi. To oni musieli mierzyć się ze skutkami powodzi w sytuacjach życia codziennego. 20 lat po tych wydarzeniach w ramach programu „Pomysłowi” przygotowujemy wystawę „Powódź 1997. Sceny z życia codziennego”.
Ulewne deszcze,spływająca wody z pól podnosił ciągle wysoki poziom wody.
Dokumentalny zapis rozpocząłem od Henrykowa do wrocławskiego Kazanowa najpierw był opublikowany na filmedia.tv
...konwertowany,przemontowany...obecnie jest na tvrodzina.pl
W związku z tym szukamy prywatnych pamiątek dokumentujących codzienne życie mieszkańców miasta podczas powodzi we Wrocławiu.W celu przekazania pamiątek należy się zgłosić na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel. 508 790 095. Zbiór pamiątek potrwa do 15 października br.

wideo-realizacja Zdzisław Maj /TVRodzina

Czytaj dalej...

Dni Seniora- Wrocław

Marsz Kapeluszy z Placu Nowy Targ na wrocławski Rynek rozpoczął coroczne święto Dni Seniora w stolicy Dolnego Śląska.Nie zabrakło kolorowych i ręcznie wykonanych specjalnie na tę okazję kapeluszy.
Nie tylko osoby z Wrocławia wzięły udział w inauguracji Dni Seniora.
W Marszu Kapeluszy wzięło udział 1493 seniorów, co stanowi nowy rekord Guinessa. W południe prezydent przekazał seniorom klucze do bram miasta. - I obiecuję, że nie zmienię zamków! Miasto jest wasze i wy jesteście w nim najważniejsi - powiedział Rafał Dutkiewicz.
Zapytałem się, seniorów będących na marszu, jak oceniają tę inicjatywę?

-Posłuchajcie:specjalny wywiad Eleonora Maras wraz z Marianną Jaje.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

 

Czytaj dalej...

Pieśni Naszych Ojców

Nic o nas bez nas- mateo zaprasza
Zapowiedź artysty Mateusz Otremba:
Drodzy Siostry i Bracia oraz Czcigodni Kapłani.
Nic o nas bez nas :)  Do zobaczenia w Miliczu 5 października
na Chrześcijański Koncert "Pieśni Naszych Ojców" - to szczytny cel.

Czytaj dalej...

Festiwal Młodych-Wambierzyce

W Wambierzycach spotka się Młody Świdnicki Kościół.

Odkryj razem z nami, w rytmie muzyki, zabawy, prelekcji i modlitwy, Światło dla Życia! Festiwal Młodych „Light for Life” to nowy projekt realizowany w Wambierzycach, na terenie Diecezji Świdnickiej. Gwiazdami pierwszej edycji festiwalu - 16.09.2017. 16 września 2017 - będzie zespół niemaGOtu oraz Dobromir „Mak” Makowski!

 

Czytaj dalej...

35-lecie zbrodni lubińskiej

W Lubinie miały miejsce uroczystości związane z 35 rocznicą zbrodni lubińskiej i centralne uroczystości w 37. rocznicę powstania NSZZ SOLIDARNOŚĆ.
W uroczystosciach uczestniczył Prezydent Andrzej Duda, Pani Premier Beata Szydło, Ministrowie, Przewodniczący NSZZ Solidarność - Piotr Duda , liczne poczty sztandarowe "Solidarności", władze Lubinia, goście z całej Polski a także lublinianie.
Uroczystości rozpoczęły sie na cmentarzu w Lubinie, gdzie Pani Premier Beata Szydło wraz z delagacją rządową , Piotrem Dudą - -przewodniczącym NSZZ Solidarność złożyli kwiaty i modlili się przy grobach zabitych górników .Nastepnie w Lubinskiej farze odprawiona została koncelebrowana Msza św. w intencji pomordowanych w Lubiniu oraz za NSZZ "Solidarność" w 37 rocznicę jej powstania.
Po Mszy św. z Kościoła ruszył marsz pamięci z orkiestrą górniczą, kompania honorową, pocztami sztandarowymi, licznie przybyłymi który dotarł do miejsc w których zginęli w 1982 roku górnicy. na każdym z tych miejsc pan Prezydent Andrzej Duda i pani premier złożyli również kwiaty.
Centralna uroczystość miała miejsce na placu przy pomniku Solidarności . To tutaj odbyły się główne uroczystości w postaci ceromenii wojskowej, przemówienia Prezydenta Polski Andrzej Dudy , wręczenia odznaczeń państwowych, inscenizacji historycznej przygotowanej przez młodzież lubinską, apelu pamięci zakończonego salwą honorową kompanii honorowej Wojska Polskiego i na zakończenie koncertu lubińskiej górniczej orkiestry .
Zapraszamy na relacje z tego wyjątkowego wydarzenia.

wideo realizacja i copyright: Andrzej Mas - TVRodzina, 2017

Czytaj dalej...

Dotarliśmy do Matki

Pielgrzymka to rekolekcje w drodze – jest czas na modlitwę, konferencje oraz refleksje nad własnym życiem. O pielgrzymce nie można mówić inaczej jak tylko subiektywnie. Pewnie każdy jej uczestnik mógłby
powiedzieć coś innego, bo przecież Bóg traktuje nas nie jak tłum, ale bardzo indywidualnie, mówiąc do każdego po imieniu. To właśnie On jest Głównym Przewodnikiem, a Orzech Jego prawą ręką. Udało nam się na szczycie Jasnej Góry na chwilę przed prezentacją grup zapytać Orzecha o jedno przesłanie dla pielgrzymów.Zobaczcie i Posłuchajcie

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina
intro-animacja Jakub Maryniaczyk TVPielgrzymkowa
z Orzechem rozmawiała Laura Wiesko

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki