Menu

Papież Franciszek na Jasnej Górze

Kilkaset tysięcy osób wzięło udział we mszy świętej z papieżem na Jasnej Górze. Franciszek, który od wczoraj jest w Polsce przybył do Częstochowy około 9.00. Na Jasnej Górze odprawił narodową mszę z okazji 1050-lecia chrztu Polski.„Niech Matka zaszczepi pragnienie wyjścia ponad krzywdy i rany przeszłości i stworzenia komunii ze wszystkimi” - powiedział papież Franciszek w kazaniu, odprawionej dziś na Jasnej Górze. Ojciec Święty wskazywał, że Bóg nas zbawia, stając się małym, bliskim i konkretnym, kocha prostaczków, ponieważ mówią językiem pokornej miłości.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Uwielbienie na Ostrowie

25 lipca zakończyły się Dni w Diecezjach, obecnie pielgrzymi zmierzają do Krakowa, aby tam przeżywać główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży.
Są jednak grupy młodych ludzi, którzy w drodze do grodu Kraka postanowili przejazdem odwiedzić Wrocław. Członkowie wspólnot neokatechumenalnych z całego świata będą prowadzić ewangelizację na ulicach miasta. Pokazujemy fragment  młodzierzy Neokatechumenatu
z Austrii (materiał z 24.07)Młodzież będzie ewangelizować Wrocław do 6 sierpnia


wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

ŚDM- Brama Miłosierdzia

Młodzież z całego świata goszcząca w Archidiecezji Wrocławskiej na ŚDM Wrocław Galilea,przeszła przez "Bramę Miłosierdzia" w katedrze wrocławskiej gdzie następnie uczestniczyła w modlitwie przed najświętszym sakramentem.W samo południe na "Anioł pański" młodzi pielgrzymi świata spotkali się z Arcybiskupem Józefem Kupnym Metropolitą Wrocławskim który wygłosił krótkie przesłanie do młodych, mówiąc miedzy innymi aby nie zamykali się w murach kościołów ale tak jak obecnie wychodzili na zewnątrz dając świadectwo swej wiary. Przesłanie zostało następnie w formie skróconej przekazane w kilku językach między innymi w j. angielskim, francuskim, hiszpańskim, włoskim czy niemieckim.
Po przesłaniu ks. Abp Kupny poprowadził z młodymi świata modlitwę "Anioł Pański" po czym wspólnie odśpiewano hymn ŚDM " Błogosławieni miłosierni".Młodzież pełna radości , werwy i zapału podziękowała Arcybiskupowi gromkimi owacjami, radosnymi okrzykami i śpiewem w różnych językach.
Sami posłuchajcie i zobaczcie co się działo na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu z udziałem młodzieży świata przybyłej na ŚDM Wrocław Galilea.

Wideo realizacja: Andrzej Mas - tvRodzina

Czytaj dalej...

Do Krakowa przez Trzebnicę

Dni w Diecezjach dobiegają końca. Ostatnim punktem tego wydarzenia była wspólna Msza Św. pielgrzymów w Trzebnicy. Eucharystii przewodniczył metropolita wrocławski abp Józef Kupny. Uroczystość poprzedziła procesja z relikwiami św. Jadwigi Śląskiej.
Do Trzebnicy przyjechało kilka tysięcy pielgrzymów, którzy ostatnie dni spędzali we Wrocławiu i innych miejscowościach.Metropolita wrocławski zaznaczył, ze przychodzimy do św. Jadwigi, która uczy nas odwagi pełnienia dzieł miłosierdzia. - Bo żeby pełnić dzieła miłosierdzia trzeba zdobyć się na odwagę pójścia do szpitala, trzeba się zdobyć na odwagę przebaczenia, pojednania, na wyciągnięcie ręki. To nie przychodzi łatwo...


wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

ŚDM- Śpiewająca Europa

Siostra zakonna, której piosenki obejrzało na w sieci 84 mln osób, swój występ rozpoczęła hymnem ŚDM. Potem usłyszeliśmy znane hity, nie tylko z nurtu muzyki chrześcijańskiej.Oczywiście królowało wszechobecne selfie, tańce, confetti. Nie zabrakło też meksykańskiej fali i parady narodowych flag wokół trybun. Na koncercie można było spotkać abp. Józefa Kupnego, abp. seniora  Mariana Gołębiewskiego, bp. Andrzeja i bp. Jacka, występ podziwiali też Anna i Rafał Dutkiewiczowie.
Ale przede wszystkim ten wieczór, podobnie jak przedpołudnie na Ostrowie Tumskim, należało dziś do 25 tysięcy młodych ludzi z całego świata.
Druga część spotkania na Stadionie Miejskim była popisem tysiąca młodych artystów połączonym w jeden chór pod dyrekcją Agnieszki Franków-Żelazny i z orkiestrą NFM. „Kalinka”, "Viva Espania" – okazało się, że młodzież świetnie bawi się także przy „niemłodych” przecież przebojach. Entuzjazm,, radość, energia, spontaniczność – to jest młoda twarz Kościoła Powszechnego. I tą twarz widzieliśmy dziś na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.


wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

 

Czytaj dalej...

Radość, energia i entuzjazm

 

Ten wieczór, podobnie jak przedpołudnie na Ostrowie Tumskim, należało dziś do 25 tysięcy młodych ludzi z całego świata.
Tegoroczny Singing Europe - koncert w ramach ESK, w którym wzięli udział uczestnicy Dni w Diecezjach - składał się z dwóch części. Na początek wystąpiła s. Cristina Scucci.


wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

ZACZYNAMY !

 

 

Na chwilę przed koncertem Singing Europe,pielgrzymi zdominowali też wrocławską komunikację miejską.

Zapraszamy za chwilę więcej...

Czytaj dalej...

Wrocław Galilea - Mural w Leśnicy

Piątkowy program ŚDM Wrocław Galilea jest nietypowy. To tzw. Dzień Miłosierdzia. Pielgrzymi brali udział w inicjatywach lokalnych i społecznych. W Leśnicy przy pętli tramwajowej na ul. Średzkiej powstał kolorowy mural, który stworzyli mieszkańcy Leśnicy, dzieci ze Świetlicy "Źródełko", wrocławscy studenci ASP i architektury, wolontariusze, a także pielgrzymi z Niemiec.
Malunek na dwóch ścianach przedstawia ludzi, a także znane wrocławskie budynki jak: Hala Stulecia czy Panorama Racławicka - mówi autorka muralu Anna Marczuk z Akademii Sztuk Pięknych
z Warszawy, która zaprojektowała mural. Obok muralu, na ścianie budynku powieszono wielki baner z cytatem Jana Pawła II: "Wrocław jest miastem spotkania, miastem, które jednoczy".
 Młode podopieczne świetlicy "Źródełko" działającej przy parafii św. Jadwigi we Wrocławiu, rozdawały wszystkim uczestnikom wodę. Mural malowała również vice Prezydent Wrocławia Pani Anna Szarycz i udzieliła nam wywiadu. Sami obejrzycie i posłuchajcie.

Wideo realizacja: Andrzej Mas - tvRodzina

Czytaj dalej...

ŚDM info w smartfonie

ŚDM info w smartfonie,to aplikacja która ułatwia pielgrzymom
poruszanie się po Diecezji wrocławskiej i nie tylko...

 

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

 

Produkcja:
STERMEDIA sp. z o.o.
Ostrowskiego 13, 53-238 Wrocław

Czytaj dalej...

Punkt ŚDM na PKP

 

 

Punkt info wolontariuszy ŚDM Wrocław Galilea na Dworcu Głównym we Wrocławiu .
Sympatyczne wolontariuszki witają pielgrzymów z Kazachstanu, Brazyli, Marsyli, Włoch, Egiptu, Mauritiusa.

 

wideo realizacja:Andrzej Mas tvRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki