Menu

Świętojańska Noc z ŚDM

W ramach świętowania z wolontariuszami ŚDM na Ostrowie Tumskim, po Mszy św. na scenie przygotowanej przed wrocławską katedrą wystąpił zespół Fragua,wspólnie z rapującym ks.Kubą Bartczakiem, a o godz. 21:00 wszyscy uczestnicy i goście zgromadzili się na Apelu Jasnogórskim, poświęconemu Światowym Dniom Młodzieży, któremu przewodniczył o. bp Jacek Kiciński.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

 

Czytaj dalej...

Rodzinne Świętowanie na Ostrowie

Koncertem zespołu 40i30na70 rozpoczęło się rodzinne i młodzieżowe świętowanie na Ostrowie Tumskim.
 O godz. 17.00 wystąpił ks. Jakub Bartczak,który w początkowej fazie Nasz redakcyjny kolega Mateusz Cieniawski z Kubą ponoć udanie.
Chętni mogli także odwiedzić stoiska namiotowe rozmieszczone wzdłuż ul. Katedralnej. Wśród wystawców znalazło się m.in. Stowarzyszenie KARAN.W sercu Wrocławia można było porozmawiać z policją, która przyjechała specjalnie na tę okazję swoim radiowozem.Nie mogło zabraknąć stoiska promującego Światowe Dni Młodzieży.
W ramach Nocy Świętojańskiej z ŚDM we wrocławskiej katedrze została odprawiona Eucharystia w intencji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży.
Homilię wygłosił ks. Piotr Wawrzynek. Odniósł się do tematu tegorocznego spotkania młodych ogłoszonego przez papieża Franciszka: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni Miłosierdzia dostąpią", szczególnie wpisującego się w rok Jubileuszu Miłosierdzia i przywołał słowa papieskiego orędzia.


wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Turniej Tenorów

W Święto Patronalne św. Jana Chrzciciela, patrona Wrocławia tłumy wrocławian słuchały przy ul. Katedralnej plenerowego koncertu pt. „Turniej Tenorów”. To była prawdziwa uczta dla melomanów. Znane i lubiane dzieła operowe w wykonaniu trzech tenorów: Łukasza Gaja, Aleksandra Zuchowicza i Tadeusza Szlenkiera w kameralnym otoczeniu kanonickich kamieniczek Ostrowa Tumskiego porwały licznie zgromadzoną publiczność. Nic zresztą dziwnego gdyż w programie koncertu znalazły się m.in. przeboje muzyki klasycznej Georgsa Bizeta, Giuseppe Verdiego, Johanna Straussa, zaś artystom towarzyszyła orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Wojciecha Rodka. Imprezę zorganizowaną przez Radio Rodzina poprowadzili nasi dziennikarze Marta Łomnicka-Jasińska i Mateusz Cieniawski. Mecenat nad Turniejem Tenorów objęli prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz metropolita wrocławski abp Józef Kupny. Koncert zorganizowały Katolickie Radio Rodzina i Stowarzyszenie Zdrowa Rodzina przy współpracy Biura Festiwalowego Impart 2016, Urzędu Miasta Wrocławia, Teatru na Ostrowie, Agencji Ochrony Societas oraz Wrocław-Galilea.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Muzeum JP2 "Iskra Miłosierdzia"

Samo Muzeum usytuowane jest w 18-metrowym pojeździe o wysokości 4 metrów, wadze przekraczającej 18 ton i powierzchni wystawienniczej 62 m2. Samochód ma własne zasilanie i klimatyzację. Poprzez Mobilne Muzeum pragniemy udostępnić jak największej liczbie osób, osobiste pamiątki po Ojcu Świętym, wraz ze zdjęciami i filmami o Jego życiu - mówi Maksymilian Batkiewicz, koordynator projektu.Tegoroczny projekt związany z Muzeum Jana Pawła II nazywa się "Iskra Miłosierdzia" – dodaje Maksymilian Batkiewicz.

Papieskie muzeum można odwiedzać do 26.06 w  g. 9:00 do 21:00.

Wstęp jest bezpłatny.
wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Uroczystość Świętego Jana Chrzciciela

24 czerwca Kościół obchodził uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to jeden z patronów Wrocławia.
W archikatedrze wrocławskiej odbyła się Uroczysta Msza święta, której przewodniczył abp Józef Kupny. Homilię wygłosił bp Andrzej Siemieniewski. Odnosząc się do postaci świętego Jana Chrzciciela, biskup przywołał również sylwetki innych "gigantów wiary" związanych z Wrocławiem.Na końcu  naszego materiału specjalne Zaproszenie
Z koncertu Tenorów materiał już  JUTRO

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

 

Czytaj dalej...

Święto Wrocławia 2016

Złożeniem kwiatów w kaplicy Rady Miasta znajdującej się w kościele św. Elżbiety rozpoczęły się uroczystości związane ze Świętem Wrocławia. Po złożeniu kwiatów w asyście orkiestry dętej policji wrocławscy rajcy i goście przeszli w uroczystym pochodzie z kościoła św. Elżbiety do Ratusza, gdzie odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej. Tradycyjnie już podczas Sesji zostały wręczone tytuły Honorowego Obywatela Wrocławia, Nagrody Wrocławia i Nagrody Prezydenta.To była najbardziej uroczysta w roku sesja Rady Miejskiej. Organizowana jest od 23 lat, zawsze 24 czerwca, czyli w dniu św. Jana Chrzciciela, patrona Wrocławia. Pierwszy, który odebrał nagrodę honorowego obywatela był Adolf Juzwenko dyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich,drugi odebrał Karol Modzelewski działacz opozycji PRL,ostatni z odznaczonych- Kornel Morawiecki, zaznaczył w przemowie, że wierzy w solidarną Europę.


wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

LODOŁAMACZE 2016- Konferencja

Wystartowała kolejna edycja konkursu - LODOŁAMACZE to ludzie, firmy, instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Tworząc coraz lepsze warunki pracy i prowadząc dojrzałą politykę personalną stają się symbolem etyki w biznesie i otwarcia na potrzeby osób niepełnosprawnych. Jednocześnie pokazują, że człowiek niepełnosprawny może być doskonałym pracownikiem zaangażowanym w budowanie sukcesu firmy.
Rozpoczęła się XI edycja Lodołamacze 2016. Inicjatywa zrzesza osoby prywatne, firmy, a także instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Wydarzenie ma na celu powstawanie nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych, a także polepszania dla nich warunków.
Do konkursu można zgłosić się samemu jako pracodawca, ale również pracownik może zgłosić swój zakład pracy.Tego typu konkursy są niezwykle istotne.Adresaci Konkursu to Inicjatywa Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, której twórcą jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w szczególności skierowana jest do tych przedsiębiorców, którzy mają świadomość, iż prowadzenie odpowiedzialnego biznesu nie tylko przynosi korzyści ich firmom, ale wiedzą, jak duże znaczenie w procesie rehabilitacji i integracji pełno- i niepełnosprawnych ma praca.
Wręczenie nagród ogólnopolskich i oficjalne zamknięcie kolejnej edycji Lodołamaczy odbędzie się 29 września na Zamku Królewskim w Warszawie.


wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

więcej na stronie:http://www.lodolamacze.info.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1022&Itemid=425

Czytaj dalej...

Opactwo Cystersów w Henrykowie

Msza św. w pocysterskiej świątyni, inscenizacje, pokazy, zabawy, koncerty (ks.Kuba Bartczak) - w niedzielne południe rozpoczęła się druga część (20.06) spotkania w Klasztorze Księgi Henrykowskiej.Abp Józef Kupny przewodniczył Mszy św. podczas dwudniowego spotkania z tajemnicami Klasztoru Księgi Henrykowskiej.
W Eucharysti Arcybiskup przywołał skierowane do uczniów pytanie Jezusa za kogo jest uważany. – Ludzie, którzy pobieżnie przyglądali się dokonaniom mistrza z Nazaretu, patrzyli na Niego mało uważnie, słyszeli jedynie fragmenty Jego nauk, nie byli w stanie w myśleniu o Jezusie wyjść poza utarte schematy myślowe – mówił. – Odpowiedź Piotra, w której wyznaje wiarę w Jezusa Chrystusa, jest możliwa tylko dzięki temu, że otworzył się na pewną nowość. Nie zatrzymywał się na opiniach innych, na tym, co mu podpowiadały „ciało i krew”, umysł, ludzka natura… Rozpoznał w Chrystusie Boskiego Zbawiciela dlatego, ponieważ nawiązał z Nim głęboką więź. Nie był przypadkowym gapiem, przypadkowym słuchaczem nauk Jezusa, ale żył z Nim w przyjaźni. Prawdziwe poznanie opiera się na nawiązaniu więzi.
Po Mszy św. abp J. Kupny pobłogosławił figurę św. Józefa, będącą elementem fontanny na placu przed kościołem.

Nie zabrakło również tradycyjnych atrakcji – koncertów, pokazów wojskowych, prezentacji szkół na czele z KLO.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Tajemnice Księgi Henrykowskiej

W dniach 18-19 czerwca odbyło się wydarzenie promujące księgę henrykowską, a także opactwo Cystersów w Henrykowie.
Księga henrykowska (Liber fundationis claustri sanctae Mariae Virginis in Heinrichow) to kronika założenia i uposażenia opactwa Cystersów w Henrykowie, spisana po łacinie po 1268 roku. Zawiera zdanie w języku staropolskim Day, ut ia pobrusa, a ti poziwai.

W 2015 wpisana na listę „Pamięć Świata” UNESCO.
Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę o godz. 15 uroczystą Mszą św., której przewodniczył o. Dominik Chucher Opat Opactwa Cystersów w Szczyrzycu. Po mszy Św. na uczestników czekało wiele atrakcji między innymi  występ Kabaretu Młodych Panów, Zespół 4 Ampery z Otmuchowa,Chór Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych-Wrocław, koncert zespołu BOYS, oraz przeplatanymi obrazami z pokazów  służb i studentów WSO z Wrocławia.Pogoda dopisywała więc było dla ducha i dla ciała.Uśmiechniete buzie dzieciaków były świadectwem radości.
Wkrótce relacja z dn.20 czerwca,kolejny dzień rozpoczynający się od Mszy św.z nastepnymi atrakcjami.Zapraszamy!

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Błogosławieni, którzy wędrują

36. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę - zapraszająca, by odnowić Chrzest św. i przeżyć tajemnicę Miłosierdzia Bożego. W czwartek 9 czerwca przy bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu działał Punkt Informacji Pielgrzymkowej.
Na bruku stanęły pielgrzymie namioty, pojawiły się miejsca dla dziecięcej twórczości i puszczania baniek mydlanych.
Przechodnie mogli otrzymać wszelkie informacje na temat pielgrzymki, ale też porozmawiać o wierze i włączyć się w zabawę - animowaną przez profesjonalnego wodzireja, Sebastiana Petita - choćby w niełatwą budowę mini Górki Przeprośnej.
Zaplanowano też m.in. zawody w wypychaniu namiotu czy mini-pielgrzymkę dla dzieci.Napis na plakacie tworzonym przez dzieci brzmiał: Błogosławieni, którzy wędrują. „Kuzyn” wspomina o charakterystycznych rysach tegorocznej pielgrzymki, nawiązujących do jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski oraz Roku Miłosierdzia.
Hasło tegorocznej wędrówki brzmi „Miłosierdzie w uczynkach”. Mogę zdradzić, że poranne konferencje w czasie drogi będą dotyczyły uczynków miłosierdzia co do duszy, wieczorne zaś, gdy nasze ciała będą już znużone, uczynków miłosierdzia co do ciała. Chcemy zwrócić uwagę na fakt, że pielgrzymka jest wspaniałą okazją, by czynić miłosierdzie.
Celem akcji jest promocja sierpniowej 36 Pielgrzymki na Jasną Górę, która będzie trwała od 2 do 10 sierpnia i wyruszy pod hasłem „MIŁOSIERDZIE W UCZYNKACH”.
W punkcie  można bylo otrzymać informacje o trasie pielgrzymki, jak się do niej przygotować i co ze sobą zabrać na 9-dniową wędrówkę.Więcej na temat pielgrzymowania i tej 36 Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę na stronie:http://www.pielgrzymka.pl/

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina
intro-animacja Jakub Maryniaczyk TVPielgrzymka
komentarze Sebastian Petit

muzyka:wykonawca http://incompetech.com/
Audionautix: Touchpoint – na licencji Creative Commons Attribution

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki