Menu

Spotkanie modlitewne z o. Bashoborą

Złoty jubileusz katolickiej Odnowy Charyzmatycznej(cz01)
W złoty jubileusz katolickiej Odnowy Charyzmatycznej wpisało się całodniowe spotkanie modlitewne z o. Johnem Bashoborą, kapłanem z Ugandy.Zawsze się radujcie! Nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie! Taka bowiem jest wola Boga w Jezusie Chrystusie względem was (1 Tes 5, 16-17)
28 maja, sala widowiskowa wrocławskiej Hali Orbita wypełniona była po brzegi. Gość z Afryki poprowadził trzy konferencje, w których mówił m.in. o cudach Bożej łaski, dokonujących się, gdy uwielbiamy Pana i z wiarą się modlimy oraz o motywacji jaką dał mu Bóg.– Dorastałem jako sierota, w wielkim ubóstwie. Od dziecka rozmyślałem nad tym co zrobić, aby pomagać ludziom w potrzebie. Bóg przemówił do mnie.
-Zwieńczeniem spotkania była Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył ks. Wojciech Jaśkiewicz koordynator duchowny Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej Archidiecezji Wrocławskiej, która wraz z parafią NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie oraz Fundacją Charyzmatykon była organizatorem spotkania. Modlitwę uwielbienia poprowadził Leopold Twardowski z zespołem, którego wsparła Inicjatywa Muzyczna „Wrocław Wielbi”.
Wkrótce cz.02. (3-konferencje o.Johnem B.oraz specjalna Msza św.
z udziałem o.Bashobory.) /inf. Anna Buchar/Tygodnik Niedziela

wideo-realizacja Zdzisław Maj TvRodzina

Czytaj dalej...

Jarmark Świętojański- Zaprasza

Już od  (26 maja) rozpoczął się Jarmark Świętojański na wrocławskim Rynku. 60 wystawców swoje produkty będzie prezentować przy ul. Świdnickiej, Oławskiej i na Rynku.Potrwa do 26 czerwca jak zwykle można będzie kupić smakołyki, tradycyjne przysmaki kuchni polskiej i nie tylko.Jak co roku oprócz samego jarmarku, odbędą się wydarzenia specjalne, darmowe warsztaty florystyczne jak np:konkurs na najlepszy wianek.Zapraszamy na jarmark do 26 czerwca codziennie od godziny 10:00.

wideo-realizacja TRVodzina

Czytaj dalej...

ODNOWIENIE FESTIVAL

To wydarzenie, jakiego nie było jeszcze we Wrocławiu!
Cały tydzień – od poniedziałku 22 maja do soboty 27 maja – wypełniony będzie dziesiątkami darmowych warsztatów, koncertów, wykładów i imprez organizowanych przez kilkadziesiąt lokalnych wspólnot i organizacji chrześcijańskich. Połączą one swoje siły, by dzielić się wszystkim tym, co mają najlepszego do zaoferowania, a także wspólnie modlić się o miasto i dziękować za nie Bogu.Chcemy, by każdy wrocławianin znalazł w tym czasie coś dla siebie, dlatego wydarzenia w ramach #ODNFEST będą skierowane do wszystkich bez wyjątku – Naszym największym pragnieniem jest to, by imię JEZUS znów kojarzyło się z nadzieją, wolnością, bezpieczeństwem, przebaczeniem i akceptacją.

Krótka filmowa refleksja z Placu Wolności.

Zapraszamy!

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

ORGANIZATORZY:http://www.odnfest.pl/organizatorzy/

Czytaj dalej...

Wieczornica pod pomnikiem Pileckiego

Wieczornica pod pomnikiem Pileckiego na promenadzie staromiejskiej - uroczyste zakończenie obchodów w rocznicę śmierci bohatera.
Organizatorzy: Inicjatywa Historyczna, Grupa Historyczno-Edukacyjna MŁOT im.kpt W. Łukasiuka.
Zakończyły się uroczystości IV Wrocławskie Dni z Rotmistrzem Witoldem Pileckim. Pomiędzy 13 maja, datą urodzin a 25 maja, datą śmierci, działo się wiele w naszym mieście. To był jeden z najodważniejszych ludzi i to dobrze, że na te obchody przychodzą różne środowiska. Wszystkich Polaków łączy pamięć o niezwykłym człowieku. Jak niezwykłym, niech świadczy list pisany wierszem z Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego 14 maja 1947 roku dedykowany swojemu oprawcy płk. Różańskiemu.Kapitan Stefan Siejka, Wyklęty Jaworzniak, więzień polityczny, obecnie prezes stowarzyszenia więźniów politycznych powiedział, że pamięć o Rotmistrzu Pileckim pomimo wielu działań podejmowanych przez komunistów nie zaginęła.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Duchowa adopcja miłosierdzia

Goście z Rwandy: Sylvain Ndayisenga oraz Jean Bosco Rukirande..
Goście z Fundacji: Mateusz Jagolicz, Piotr Bigora, Janusz Jaros Rwanda.Duchowa adopcja miłosierdzia (cztery szkoły podstawowe i cztery gimnazja w rejonie Gisenyi łącznie ponad 4 tys dzieci). Pomoc dzieci z ubogich rodzin z rejonu Gisenyi.
„Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z in­ny­mi.”
Na te słowa wielu ludzi czeka z niecierpliwością. Jedni mają szczęście być już rodzicem, inni oczekują, jeszcze inni bardzo pragną mieć potomstwo a z różnych przyczyn nie mogą go posiadać. Nasza fundacja chce zaoferować Tobie rodzicielstwo na odległość. Najwspanialszą przygodę, która przeradza się w przyjaźń na lata. Jako Duchowy Rodzic zobowiązujesz się wspierać finansowo przydzielone Tobie dziecko w wysokości 58 złotych miesięcznie.
WYKSZTAŁCONA I MĄDRA AFRYKA – TO SPOKOJNA AFRYKA BEZ WOJEN I EPIDEMII.

Już teraz dołącz do wspaniałego grona naszych Duchowych Rodziców i zaadoptuj dziecko w Rwandzie!

rozmowę w studiu radia Rodzina
prowadziły Anita Białek i Beata Motyl
wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

 

Janusz Jaros
tel. +48 500 814 637
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel. +48 62 59 41 584
Biuro Fundacji: ul. Wrocławska 118/15; 63-400 Ostrów Wielkopolski
NIP 622 276 63 32; KRS 0000389071; REGON 301766806Fundacja Dzieło Miłosierdzia Bożego PORT
ul. Strzelecka 3; 63-430 Odolanów

http://www.fundacjaport.pl/

Czytaj dalej...

Koncert zespołu "Lombard"

Już po raz drugi odbyła się Archidiecezjalna Pielgrzymka Ludzi Pracy do Henrykowa.Zapraszamy na drugą część tego wydarzenia. Nie tylko smaczna grochówka,a słoneczna pogoda dopisała. W tym szczególnym dniu warto być wraz z rodziną i oprócz strawy duchowej wypocząć na łonie natury, słuchając koncertu zespołu Lombard któryprzygotował specjalny pakiet muzyczno-medialny związany z historią Solidarności - ideą i walką o prawa pracownicze z komunistycznym rządem. – pamiętamy „Przeżyj to sam”, ”Szklaną pogodę”, “Droga Pani z TV” i wiele innych piosenek. Liczne atrakcje czekały  na wszystkich dorosłych oraz najmłodszych.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

II Pielgrzymka Ludzi Pracy

Wielkie wydarzenie dla środowiska ludzi pracy. Już po raz drugi odbyła się Archidiecezjalna Pielgrzymka Ludzi Pracy do Henrykowa, zainicjowana przez abp. Józefa Kupnego, metropolitę wrocławskiego w ubiegłym roku. Jest to szczególne wydarzenie w miesiącu Maryjnym, środowisko ludzi pracy spotyka się u stóp figurki Matki Bożej zwanej Królową Polskiego Słowa i pragnie podziękować Bogu za wszystko, co daje i prosić o nowe łaski dla ludzi pracy naszego regionu.
"Sprawiacie mi wielką  radość przybywając do Henrykowa ze swoimi duszpasterzami pracy. Zapraszam do wspólnej modlitwy za cały świat pracy i do uważnego wsłuchiwania się w słowo Boże" - tak abp. Józef Kupny podczas homilii powitał zgromadzonych na uroczystościach w Henrykowie.Po mszy św.swoje przesłanie wystosował ks Rafał Cyfka-dyr. Biura Regioralnego w Krakowie „Pomocy Kościołowi w potrzebie” ,a po smacznej grochówce chwila atrakcji szczególnie dla dzieci. W tym szczególnym dniu warto być wraz z rodziną i oprócz strawy duchowej wypocząć na łonie natury, słuchając koncertu Lombardu – pamiętamy „Przeżyj to sam”, ”Szklaną pogodę”, “Droga Pani z TV” i wiele innych piosenek. My jeszcze zapraszamy na 2 cz... reportażu z II pielgrzymki do Henrykowa wkrótce na koncert Zespołu Lombard, oraz liczne atrakcje czekać będą na najmłodszych.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Pieśniarze dla Pileckiego

Fundacja Pieśniarze jest otwartą na każdego, kto wyraża jakąkolwiek chęć twórczego spędzania wolnego czasu w kontekście piosenki poetyckiej, autorskiej, poezji czy prozy.Klub Pieśniarzy jest siedzibą Fundacji Pieśniarze, która jest pozarządową instytucją kultury. Siedziba mieści się w wyjątkowym obiekcie: niewielkiej 34- metrowej przybudówce w podwórku, w której wczesniej mieścił się kultowy antykwariat.
Pieśniarze to miejsce poszukiwania, odnajdywania i rozwijania swoich pasji, to miejsce spotkań i twórczej samorealizacji. Pieśniarze umożliwiają nie tylko rozwój własnych umiejętności i pasji...
Właśnie 18 maja odbyło Czytanie poematu dla Witolda Pileckiego-
Zapraszamy do klubu "Pieśniarze" we Wrocławiu ul.Szewska 68 A

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Jubileusze Kapłanów-(1997-2017)

17 maja 1997 ks. kard. Henryk Gulbinowicz wyświęcił 32 nowych prezbiterów, którzy rozpoczęli swoją kapłańską posługę w przededniu 46. Kongresu Eucharystycznego.
W 20 rocznicę tego wydarzenia Ks. Abp Józef Kupny i Ks. Bp Ignacy Dec wraz z jubilatami koncelebrował Mszę Świętą w Katedrze Wrocławskiej.
Wśród nich znalazł się między innymi Ksiądz Piotr Wiśniowski – Założyciel i Asystent Kościelny Fundacji Vide et Crede im. Jana Pawła II oraz Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy we Wrocławiu, Ksiądz Dariusz Amrogowicz – Dyrektor Wrocławskiego Caritasu, Ksiądz Jacek Froniewski -  Sekretarz Generalny Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, Ksiądz Andrzej Paliszek – Saładyga -  Dyrektor Administracyjny Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu,  oraz kilkudziesięciu księży z wielu stron świata, od Kanady po Rosję.
W okolicznościowej homilii Biskup Świdnicki Ignacy Dec przypomniał kapłanom życzenia sprzed 20 lat, jakie podczas święceń złożył im Kardynał Gulbinowicz –  „aby w Was nie zgasło światło Ducha świętego”. Dziś życzył kapłanom wytrwałości aby jeszcze bardziej wrastali w winny krzew, którym jest sam Chrystus.
Metropolita Wrocławski, abp Józef Kupny zwrócił uwagę na szczególny kontekst jubileuszu, który obchodzony jest w 100 rocznicę objawień Fatimskich. – Maryja nie ganiła uczniów pomimo, że na to zasługiwali, z św. Piotrem na czele, który zaparł się Jezusa. Ona ich wspierała i Wy też uwierzcie, że nasza Matka wspiera Wasze kapłaństwo, abyście wytrwali – mówił Arcybiskup.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Pilecki naszym Bohaterem

13 maja minęła 116. rocznica urodzin rotmistrza Witolda Pileckiego, żołnierza niezłomnego, jednego z sześciu najodważniejszych ludzi II Wojny Światowej.
Czy Witold Pilecki jest dziś znaną postacią? Od 3 lat Stowarzyszenie Odra-Niemen we Wrocławiu promuje Rotmistrza Pileckiego przez 13 dni. Każdego dnia, od daty urodzin Bohatera do daty jego śmierci odbywały się różne spotkania, pokazy filmów, debaty, wycieczki, gry, spotkania rodzinne.Zapal znicz dla rotmistrza Pileckiego to jedna ,ale nie jedyna akcja ku pamięci naszego narodowego bohatera.Wolontariusze w czasie wydarzenia rozdawali ulotki o Rotmistrzu i zachęcali publiczność do współpracy przy układaniu wzoru: PILECKI

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki