Menu

Rodzina Bezcennym Darem

Marsz dla Życia i Rodziny po raz siódmy przeszedł przez Wrocław. Rodzinne świętowanie rozpoczęła Msza św. w kościele pw. św. Krzyża, sprawowana pod przewodnictwem o. Maksymiliana Stępnia z paulińskiej parafii pw. św. Mikołaja – która wraz z Koinonią Jan Chrzciciel jest głównym organizatorem marszu.
W homili O. bp Jacek zachęcał do tworzenia kultury życia – poczynając od pielęgnowania sumienia. Przykazanie „nie zabijaj” stoi u początku drogi wolności, która wiedzie do pełni szczęścia – mówił. Wyjaśniał, że rodzina to szkoła miłości, wyzwalania się z egoizmu, uczciwości. – Podobnie jak w raju, Bóg, powierzając człowiekowi przestrzeń życia, powiedział: „doglądajcie i pielęgnujcie”, to znaczy: bądźcie kontynuatorami tego, co wam powierzyłem i co w was rozpocząłem – wyjaśniał. – Bóg.

Zapraszając nas do życia rodzinnego, małżeńskiego, pragnie obdarzyć nas szczęściem. Mówi to, co powiedział do pierwszych rodziców w raju: doglądajcie i pielęgnujcie, a będziecie szczęśliwi.Wrocławski marsz jest jednym ze 140 odbywających się w Polsce – manifestujących wartość rodziny i każdego ludzkiego życia, głoszących jej piękno i szczęście wspólnoty opartej na małżeństwie, związku męża i żony, otwartym na dzieci.

Maszerujący wznosili radosne okrzyki – „Hej, hej, życie jest OK.”, „Życie to skarb, każdy jego wart”, „Uśmiech malucha dodaje ducha”, „Chodźcie z nami, z rodzinami”, „Dzieci skarbem a nie garbem”, ale także „Niskie podatki dla ojca i matki!”.
Idąc, zatrzymali się przy dominikańskim kościele św. Wojciecha oraz w rynku. Przy świątyni kryjącej relikwie bł. Czesława, patrona Wrocławia, trwała modlitwa zanoszona za pośrednictwem świętych.W rynku również odbyła się krótka modlitwa za wrocławskie rodziny, ale także za włodarzy miasta oraz o dobrą prorodzinną politykę. Podczas marszu trwała zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Stop aborcji”.
Marsz zakończył się na Wyspie Słodowej, gdzie odbył się piknik z okazji Dnia Matki, inaugurujący Miesiąc Rodziny w stolicy Dolnego Śląska.W pochodzie wzięło udział kilkaset osób.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

 

Czytaj dalej...

Uroczysta Procesja Eucharystyczna

Eucharystia powinna stać się łamaniem chleba we wszystkich dziedzinach naszego życia. Powinna stać się służbą i dawaniem - mówił w homilii podczas centralnych obchodów uroczystości Bożego Ciała abp Józef Kupny.Kilkaset osób po sformowaniu procesji , wyruszyło z pod Katedry, (zamieszczony to fragment procesji od Katedry do Pierwszego Ołtarza przy kościele pw.św.Krzyża) przeszło ulicami miasta Wrocławia w centralnej procesji Bożego Ciała.Procesja Eucharystyczna,zakończyła się przy Bazylice św. Elżbiety.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Zjednoczeni z Rotmistrzem Pileckim

Kilkaset osób w rożnym wieku z biało-czerwonymi flagami przeszło w pochodzie ulicami Ruską, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą, Podwale, a potem przez Most Sądowy na Promenadę Staromiejską, aby stanąć pod pomnikiem-pierścieniem poświęconym Witoldowi Pileckiemu. Najpierw Msza św., potem Marsz Pamięci, a na koniec wzruszający apel pod pomnikiem jednego z najodważniejszych ludzi w historii.Swoją obecnością zaszczyciła zebranych p. Teresa Partyka-Gaj, sanitariuszka Armii Krajowej, narzeczona legendarnego „Zapory”.Tam odbył się uroczysty apel, w którym po raz pierwszy uczestniczyło wojsko z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.
To było godne uczczenie 68. rocznicy śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego i uroczyste zakończenie III Wrocławskich Dni z Rotmistrzem Pileckim.Przy przeprowadzeniu tak wielkiego dwutygodniowego przedsięwzięcia, jakim były III Wrocławskie Dni z Rotmistrzem Pileckim siły połączyły: Stowarzyszenie Odra-Niemen i Dolnośląska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu organizacji: KoLiber Wrocław i Brygady Dolnośląskiej ONR.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Miłosierni jako Ojciec

C.D. Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym.Relacja z drugiego dnia 21 maja(sobota) obejmowała dla zgromadzonych uczestników przygotowano bogaty program, w którym znalazły się Eucharystia, ciekawe konferencje i spotkania modlitewno - uwielbieniowe.Oprócz ks.Artura Godnarowskiego,konferencja "Miłosierni jako Ojciec" ks. Mariusza Rosika,Anioł, Pański bp Demowskiego,
dziesięcina Moniki Wojciechowskiej,spowiedź na Placu,Modlitwa za Ojczyznę o uzdrowienie  ks.Andrzeja
Grefkowicza , zbieranie podpisów incjatywa społeczna "STOP ABORCJI" i na końcu słowo bp Antoniego Długosza w Eucharystii Z PRZESŁANIEM DLA UCZESTNIKÓW Odnowy w Duchu Świętym.


wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

 

Czytaj dalej...

Jak Służyć z Miłością

W dniach 20-21 maja w Częstochowie odbyło się XXI Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym w którym uczestniczyło 50 tys. osób. Przybyli też harcerze, którzy uczą się „jak służyć z miłością”.Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w tematach konferencji wpisywało się w trwający  Kościele Rok Miłosierdzia.Czuwanie jest także okazją do wspólnotowej modlitwy za Kościół i lipcowe spotkanie z papieżem na polskiej ziemi: „Mamy świadomość odpowiedzialności jaka ciąży na nas Polakach, związaną ze słowami jakie usłyszała
s. Faustyna, że stąd wyjdzie iskra Bożego Miłosierdzia na cały świat.
W związku z tym chcemy też się modlić w intencji Światowych Dni Młodzieży.
Uczestnicy Czuwania Odnowy w Duchu Świętym wiele miejsca poświęcili rozważaniom
o ewangelizacji ,a harcerze obok modlitwy uczą się praktycznych sposobów służenia innym,wszystko w drodze do Krakowa.
Relacja z drugiego dnia 21 maja(sobota) obejmowała dla zgromadzonych uczestników przygotowano bogaty program, w którym znalazły się Eucharystia, ciekawe konferencje np: z ks.Arturem Godnarskim KEP Nowa Ewangelizacja i spotkania modlitewno - uwielbieniowe.

cz-01,wkrótce ciąg dalszy materiału

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Jarmark Świętojański ZAPRASZA

21 maja rozpoczął się Jarmark Świętojański do 26 maja. Handlarze jak co roku rozstawieni są na rynku i na ulicy Świdnickiej. O tradycji handlu w okolicach wspomnienia Narodzenia św. Jana Chrzciciela można było się co nieco zapoznać się od kordynatorki
wydarzenia Pauliny Krupińskiej na :http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/14658/
a zobaczyć na stronie http://tvrodzina.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=793

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Zapraszamy!Jarmark będzie czynny od 10:00- 21:00 i zakończy się 26 czerwca

muzyka:  Wykonawca: http://incompetech.com/
 Audionautix: Touchpoint – na licencji Creative Commons Attribution

Czytaj dalej...

Trzeba odbudować etos pracy

W procesji z darami poszczególne organizacje, związki zawodowe oraz przedstawiciele władz złożyli: figurę św. Jadwigi, witraż wrocławskiego rynku, obraz klasztoru

w Henrykowie, rzeźbę św. Józefa Rzemieślnika, szklany wazon, płaskorzeźbę w szkle, statuetkę Robotnika Patrona Dobrych Porozumień, Pismo Święte, statuetkę Solidariusza, model pierwszego autobusu volvo oraz krzyż internowanych.
Po Mszy św. metropolita wrocławski poświęcił dwa nowe sztandary związków zawodowych Volvo oraz MPWiK. - Podziękowania złożyli wszystkim przewodniczący Regionu Dolny Śląsk Kazimierz Kimso, przedstawiciel pracodawców Marek Woron oraz wicewojewoda dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński.Po zakończonej Mszy św. na pątników czekały orkiestra i soliści ze szkoły w Henrykowie im Bojanowskiego, świetna grochówka
, a na zakończenie wszystkich urzekła swoim śpiewem popularna od lat wokalista Eleni
z zespołem.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina
wywiady prowadził Janusz Wolniak/Solidarność

Czytaj dalej...

Pierwsza Pielgrzymka Ludzi Pracy

Do Henrykowa licznie przybyli przedstawiciele wielu miejsc i zakładów pracy, pracodawcy, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, poczty sztandarowe a także dolnośląscy duchowni wraz z biskupem pomocniczym o. Jackiem Kicińskim,na pierwszą pielgrzymkę ludzi pracy. W homilii abp Józef Kupny zwrócił szczególną uwagę na działanie Ducha Świętego w naszym codziennym życiu.Nawiązał także do wyjątkowego znaczenia klasztoru w Henrykowie w kontekście wyboru miejsca i uczczenia codziennego trudu ludzi pracy:Szacunek dla pracy, uczciwość, obowiązkowość, koleżeńskość i solidarność to tylko niektóre elementy etosu pracy, które należy kształtować.
Podczas Mszy św. abp Józef Kupny poświecił dwa związkowe sztandary – organizacji związkowej MPWiK NSZZ „Solidarność” oraz Pracowników Volvo NSZZ „Solidarność”.

c.d. materiału Pielgrzymki nastąpi...
wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina
wywiady prowadził Janusz Wolniak/Solidarność

Czytaj dalej...

Ostatnie Pożegnanie Marioli

Nasza Siostra Mariola odeszła 11 maja 2016 o godz. 4:05 do domu Ojca.
Swoim pięknym życiem odcisnęła piętno na wielu z nas.
Zapraszamy do wspólnego przeżycia ostatniego etapu jej ziemskiej pielgrzymki.Pożegnalna Msza Święta
została odprawiona w sobotę 14 maja, o godz. 13.00 w kościele akademickim D.A. Wawrzyny, przy ul. Bujwida 51 we Wrocławiu. Po Eucharystii ciało zostało przeniesione na miejsce spoczynku na cmentarzu przy ul. Bujwida.
Wkrótce pełniejsza wersja tej Pożegnalnej Mszy św. ,oraz przeniesienie na ziemskie miejsce spoczynku.
 wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina
intro-animacja Jakub Maryniaczyk tvpielgrzymka

Czytaj dalej...

Zapal znicz dla Rotmistrza

Trwają Wrocławskie Dni z Rotmistrzem Pileckim. (13.05) Został uhonorowany na Wrocławskim Rynku w dzień urodzin Rotmistrza pamięć bohatera narodowego została podkreślona napisem ułożonym ze zniczy.
O godzinie 21:00 zapłonęły świece na Wrocławskim Rynku z napisem "Pilecki", gdzie pierwsza litera nazwiska jawi się jako znak Polski Walczącej.
wykorzystano materiał z 2011r.
przy odsłonięcia pomnika ku Czci Rotmistrza Pileckiego.
muzyka:Zespół "Forteca Ochotnik Rotmistrz".

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki