Menu

Majówka na Ślęży

Długi majowy weekend można rozpocząć od wędrówki na Ślężę. Tym razem odbędzie się ona pod hasłem „Popatrzcie na ptaki”.Co miał na myśli ks. Stanisław Orzechowski, przewodnik Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, ustanawiając ten temat? Wyjaśnia Wiesław Wowk „Kuzyn” - koordynator służb pielgrzymkowych
Ksiądz myślał pewnie żeby to przenieść na budzącą sie przyrodę,bo Maj to miesiąc wiosenny gdy Przyroda zaczyna się budzić ,ptaki zaczynają przylatywać...
Do Sobótki należy dojechać indywidualnie lub autobusem podstawionym na dworzec tymczasowy PKS we Wrocławiu o godz. 8:50.
Majówka odbędzie się 1 maja. Początek o godz. 10:00 w sanktuarium św. Anny w Sobótce, następnie zaplanowano wejście na Ślężę i Mszę św. na jej szczycie. Całość zakończy piknik rodzinny.
Zapraszamy !!!

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina
wideo-animacja Jakub Maryniaczyk Tvpielgrzymka

Czytaj dalej...

Drogi jedności i rozdroża

Wykłady z cyklu Aeropagu na wyspie w 750-lecie kanonizacji Św. Jadwigi Śląska zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Aeropagu na wyspie. 26 kwietnia 2017 (środa) na prelekcję pod tytułem: Chrześcijaństwo w świecie- drogi jedności i rozdroża (Edycja VI)    którą wygłosili:
ks. dr Jerzy Żytowiecki (TSI)
prof. dr hab. Stanisław Rosik (UWr)
Miejscem spotkania była aula Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, pl. Katedralny 1

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

PRZYJDŹ DUCHU ŚWIĘTY!

Przyjdź Duchu Święty to uroczystość Sakramantu Bierzmowania udzielonego młodzieży parafii pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu przez J.E. o. Biskupa Jacka Kicińskiego.
Uroczystość uświetnił Chór Projektowy Archidiecezji Wrocławskiej pod kierownictwem i batutą Piotra Lacha.
Zapraszamy.

wideo-realizacja Andrzej Mas TVRodzina

Czytaj dalej...

Wystawa o Aleppo_Otwarta!

18 plansz z rysunkami dzieci objętym konfliktem zbrojnym Aleppo można oglądać na wystawie plenerowej na wrocławskim Rynku. Wystawa powstała w związku z trwającą akcją Dar Dla Aleppo, czyli zbiórką funduszy na odbudowę i wyposażenie szpitala im. św. Ludwika we wspomnianym mieście.Na wernisażu byli bp. Andrzej Siemieniewski, wicemarszałek województwa Ewa Mańkowska oraz doradca prezydenta Wrocławia – Anna Szarycz,również – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego – prof. Wojciech Witkiewicz, radny Jerzy Skoczylas oraz muzyk JoseTorres.Cele akcji Dar dla Aleppo jest zebranie funduszy na wyposażenie sali operacyjnej szpitala św. Ludwiga w Aleppo.
Wystawa na rynku potrwa do 30 kwietnia, następnie zostanie przeniesiona na ul. Oławską i tam pozostanie do 15 maja.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Konkurs Wiedzy Biblijnej

Zakończył się etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego. W zmaganiach wzięło udział 80 osób.Jeszcze przed etapem ogólnokrajowym, finaliści będą mieli okazję uczestnić w majowych warsztatach biblijnych na Jasnej Górze.Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej to inicjatywa skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ma za zadanie zachęcić młodzież do sięgnięcia po Pismo Święte. Nagrodami są m.in. indeksy na uczelnie, czy zagraniczne pielgrzymki. Wydarzenie rozpoczął modlitwą ks. abp Józef Kupny.O regulaminie konkursu powiedziała koordynator diecezjalny konkursu- Estera Ryczek.W tej edycji sprawdzona została wiedza uczestników z zakresu Księgi Daniela i Apokalipsy.Ogólnopolski finał odbędzie się 5 czerwca.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Poświęcenie skweru im. ks. Jabłońskiego

W Święto Miłosierdzia Bożego przypadające w II niedzielę wielkanocną w parafii Miłosierdzia Bożego we Wrocławiu przy ul. Bajana uroczystościom odpustowym przewodniczył JE ks. abp Marian Gołębiewski, a w Mszy św. koncelebrowanej wzięli udział ks. dziekan Andrzej Nicałek, ks. proboszcz Stanisław Jóźwiak oraz licznie zgromadzeni kapłani.Z racji przypadającej w tym dniu piątej rocznicy śmierci ks. kanonika dra Leszka Jabłońskiego, budowniczego parafialnego kościoła i pierwszego proboszcza tutejszej parafii, po mszy miała miejsce jeszcze jedna uroczystość.
Na zewnątrz (tzw cz II) to w głównej roli Maria Zawartko - Radna powiatu miasta Wrocław, Jerzy Władysław Skoczylas - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Michał Piegzik z Rady Osiedla oraz na końcu wywiadu udzieliła siostra ks.Jabłońskiego.
Skwer przed kościołem został nazwany imieniem ks. Jabłońskiego.
Decyzją Rady Miejskiej Wrocławia skwer przed kościołem został nazwany imieniem ks. Jabłońskiego. Uchwałę ks. Leszka Jabłoński,odczytał Władysław Skoczylas  ,a ks. arcybiskup poświęcił skwer. W ceremonii udział wzięła rodzina ks. Jabłońskiego, przedstawiciele Rady Miejskiej i Rady Osiedla, asysta Straży Miejskiej, poczty sztandarowe oraz licznie zgromadzeni parafianie i czciciele Bożego Miłosierdzia.

Ks. kanonik dr Leszek Jabłoński (ur. 16.07.1955 r.) od roku 1993 był rektorem Samodzielnego Ośrodka Duszpasterskiego, a od 1995 r. proboszczem parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Bardzo zaangażowany nie tylko w sprawy duszpasterskie, ale zawsze otwarty na dialog i współpracę, potrafił zjednywać ludzi o różnych poglądach. Zmarł nagle 23.04.2012 r.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

 

Czytaj dalej...

Odsłonięcia tablicy K.Klingerta

22 kwietnia we Wrocławiu obchodzony był Dzień Odry. Z tej okazji na Bulwarze Dunikowskiego, już od godziny 11:00 dla wrocławian  było moc atrakcji, a wśród nich m.in. koncerty, pokazy, wspólne czytanie, pyszne jedzenie z food trucków i parada jednostek pływających.
-Oficjalne otwarcie imprezy i parada jednostek pływających, komentarz Pawła Rańdy.Najważniejsze to -odsłonięcie tablicy Karla Heinricha Klingerta, przez w-ce prezydenta Wrocławia Adama Grehla
– koncert orkiestry dziecięcej z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. i Szkoły Muzycznej I st. nr 2 na Sępolnie.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Inauguracja sezonu motocyklowego

 

W sobotę 22 kwietnia 2017r. motocykliści zjechali  do Wrocławia, żeby zwrócić uwagę na brak krwi w szpitalach. Tegoroczną MotoKroplę rozpocznie msza w Katedrze następnie widowiskowa parada (godz. 11.00), która wyjechała z Ostrowa Tumskiego i około godziny 11:30 dotarła do Magnolia Park. (Materiał filmowy ze startu).

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Muzyka ponad podziałami

Wykład z cyklu Historia Magistra Vitae--dr Marek Kosendiak 20 kwietnia w  Centrum Historii Zajezdnia    
"Muzyka ponad podziałami. Muzyka jako przestrzeń wyrazu myśli biblijnej , na przykładzie artystów związanych
z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem".
-Przypadek Marcina Mielczewskiego.
-Tło historyczno-kulturowo-religijne Dnl.Śląska okresu baroku.
_Ps 110

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

JEST WIOSNA w Zajezdni

Zapraszam Was zatem serdecznie do spędzenia tego SŁONECZNEGO czasu w plenerze, 22-23.04.2017 między 12:00 a 18:00
MAMY 4 STREFY: STREFA RUCHU, STREFA RELAKSU, STREFA RELACJI, STREFA ROTACJI.
JEST WIOSNA – otwarcie sezonu plenerowego w Centrum Historii Zajezdnia
Przywitaj wiosnę w Zajezdni! Kwiecień to czas, gdy pogoda jest już na tyle przyjazna, by rozpocząć działania w plenerze. Całe wydarzenie odbywać się będzie w ramach czterech przestrzeni, tematycznie związanych z wiosennymi aktywnościami. Ta jako pora roku kojarzy się z czasem, gdy natura znów budzi się do życia, rośliny wypuszczają liście i zakwitają, a ludzie zwiększają swoją aktywność. Dlatego przygotowaliśmy strefę ruchu i rotacji. Wszyscy ci, którym wiosna kojarzy się z odpoczynkiem i rozmową na świeżym powietrzu znajdą coś dla siebie w obszarach związanych z relaksem i relacją. Kalorie spalone w trakcie ruchu będzie można uzupełnić w strefie smaku, która znajdzie się w przestrzeni przeznaczonej na relaks. W sobotni wieczór planowana jest teatralna wieczorynka dla najmłodszych w wykonaniu wrocławskiego Teatru Lalek.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki