Menu

Wrocławski Bieg (cz.2) Podsumowanie

Po raz 6. we Wrocławiu odbył się Bieg ,,Tropem Wilczym”. 4 marca na Stadionie Olimpijskim blisko 800 osób przebiegło dla uczczenia czci pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”. - To był słoneczny i lekko mroźny dzień. Idealny do biegania, tym bardziej, że w bardzo szczytnym celu.
Rywalizacja sportowa odbyła się na trzech dystansach 5 i 10 km oraz symbolicznym 1963 m. Najszybszym zawodnikiem na trasie 10 km okazał się Dariusz Jamro, Wśród kobiet najlepszą okazała się Agnieszka Osmolak.W biegu na 5 km zwyciężył Wit Grosicki, najlepszą wśród kobiet była Jagoda Petryna. Na końcu wystartował bieg Inki który cieszył się  największym zaangażowaniem dzieciaków ,a szczególnie samych rodziców.Duch Patriotyzmu w narodzie polskim nie zaginie,chciałoby się życzyć -TAK TRZYMAĆ.

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Wyniki biegu będą dostępne na: http://wyniki.datasport.pl/results2427/

Czytaj dalej...

Bieg Tropem Wilczym(cz.1)

4.marca.2018 r. od 10.00 rozpoczął się wrocławski
bieg TROPEM WILCZYM połączony z inscenizacjami i spotkaniami ze świadkami historii oraz środowiskami pozarządowymi na obszarze  Stadionie Olimpijskim i wokół.


Wydarzenia oddolne, pozarządowe koordynowane przez Stowarzyszenie Odra-Niemen oraz Grupę Historyczno-Edukacyjną MŁOT im. kpt W. Łukasiuka, wspierają wrocławskie środowiska patriotyczne.Ciąg dalszy... biegów,puchary wkrótce.

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Niepodległościowa Sztafeta Pokoleń

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2018 ciąg dalszy...
O godzinie 13:00 została odsłonięta ekspozycja plenerowa przy kościele Garnizonowym, którą organizuje wrocławski oddział IPN.Obchody zwieńczyła uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych dla zasłużonych mieszkańców Dolnego Śląska, która odbyła się o godzinie 14:30 w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim.Zaprosiliśmy na cykl spotkań i wydarzeń - o17:00 uczestniczyliśmy w Uroczystej Mszy św.w kościele garnizonowym św.Elżbiety, gdzie homilię głosił ks. por.Maksymilian Jezierski.   Szczególnymi i honorowymi gośćmi wszystkich wydarzeń byli członkowie wrocławskich środowisk kombatanckich, weterani Armii Krajowej, NSZ, Jaworzniaków, WiN oraz członkowie Rodzin Żołnierzy Wyklętych - szczególnie dedykowany Adamowi i Zbigniewowi Lazarowiczom oraz całej ich niezwykłej rodzinie związanej z Wrocławiem.Następnie udaliśmy się w Marszu na Plac Wolności gdzie powitał Nas  na scenie  raper Paweł Przewoźny oraz młodzież ze stowarzyszenia "Odra-Niemen". Całość zakończyła się modlitwą i błogosławieństwem, którego udzielił zebranym o. Waldemar Kowalczyk. Paulin razem z wrocławianami przeszedł w marszu.

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

ZNAK RODŁA-2018-Zaproszenie

Uroczystości rozpoczną się o godz. 8:30 przy Kościele św. Marcina na Ostrowie Tumskim.
W programie: armatnia salwa honorowa, złożenie kwiatów pod tablica Prawd Polaków, musztra paradna kompanii Wojska Polskiego,
przemówienia, przemarsz do Katedry.
 
Hasłem 80 rocznicy Prawd Polaków .Na prawdach Polaków oparci, wielkość budujemy, którą młodymi oczami widzimy.
Arcybiskup Józef Kupny, metropolita wrocławski objął patronatem wydarzenia, które odbędą się na Dolnym Śląsku.
- Objęcie przez abp Józefa Kupnego patronatem tych wydarzeń jest znakiem, że Kościół wrocławski włącza się w te uroczystości i widzi w nich
sens kształtowania chrześcijańskiego patriotyzmu, mówi rzecznik archidiecezji wrocławskiej ks. dr Rafał Kowalski. Abp Kupny będzie koncelebrował
Mszę świętą jubileuszową w katedrze Wrocławskiej w dniu 4.03.2018 o godz. 10:00 a homilie wygłosi Bp Ignacy Dec.
 - Nawiązanie do tego wydarzenia, które miało miejsce 80 lat temu to kształtowanie dojrzałego patriotyzmu w młodym Polaku. Te prawdy nie straciły swej aktualności, stąd powinniśmy je promować i na nowo odczytywać, dodaje rzecznik archidiecezji wrocławskiej.
 Jak mówi Tadeusz Szczyrbak.Prezes Rodziny Rodła  Wrocław, 80.jubileusz będzie okazją przygotowania wielu inicjatyw, przypomnienia dziedzictwa Związku Polaków w Niemczech, promowania pięciu prawd spod znaku Rodła. - Wrocław stanie się stolicą spod znaku Rodła, dodaje prezes.
Wydarzenie objete jest Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.
Rodzina Rodła we Wrocławiu zaprasza do udziału w uroczystościach.

wideo-realizacja Andrzej Mas/TVRodzina 2018

Czytaj dalej...

Ofiarom Terroru Komunistycznego

Od 2011 roku Stowarzyszenie Odra-Niemen propaguje, informuje, edukuje o walce i ofierze życia bohaterów konspiracji antykomunistycznej – „Żołnierzy Wyklętych”, o losach całego Ich pokolenia, dziejów Ich rodzin.
W każdym roku kilkudniowym wydarzeniom patronuje wybrany bohater lub wydarzenie. W bieżącym 2018 roku projekt z wiodącym hasłem „NIEPODLEGŁOŚCIOWA SZTAFETA POKOLEŃ” jest dedykowany Adamowi i Zbigniewowi Lazarowiczom oraz całej ich niezwykłej rodzinie związanej z Wrocławiem.
28 lutego wyprzedzając obchody Dnia Żołnierzy Niezłomnych pokazaliśmy spotkanie przy Kwaterach Żołnierzy Wyklętych, stawianie zniczy na grobach bohaterów - Kwatery 81A i 120 na Cmentarzu Osobowickim.Zapraszamy na relacje z dalszych obchodów

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki