Menu

Uwielbienie na Zmartwychwstanie

Uwielbienie na Zmartwychwstanie 28 marca br. roku
w Kościele św.Alberta Wielkiego Wrocław-Sołtysowice,
w której uczestniczyły wszystkie wspólnoty.
NIE MA GO TU,BO ZMARTWYCHWSTAŁ,JAK POWIEDZIAŁ.
CHODŹCIE,ZOBACZCIE MIEJSCE,GDZIE LEŻAŁ.
A IDŹCIE SZYBKO I POWIEDZCIE JEGO UCZNIOM:POWSTAŁ Z MARTWYCH
MT 28;6-7
Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie - niech przyjdzie do Mnie i pije!
Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od ciebie.. i nie zachwieje się moje przymierze pokoju, mówi Pan, który ma litość nad tobą.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Sederowy Wieczór Paschalny

Zbliża się najważniejsze dla chrześcijan święto - Wielkanoc!
Po raz piąty we Wrocławiu zorganizowany został Sederowy Wieczór Paschalny - tym razem prowadzony przez rabina Joshuę Brumbacha z Los Angeles, należącego do tzw. Żydów mesjanistycznych, tzn. uznających w Jezusie zapowiadanego Mesjasza.
Na spotkaniu zgromadzili się przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich,byli liderzy wspólnot,organizacji Stowarzyszeń,oraz zawitał również Bp Andrzej Siemieniewski.Po rozpoczęciu spotkania przez Roberta Goleja i ks. Piotra Wiśniowskiego oraz modlitwie prowadzonej przez przedstawicieli różnych wspólnot, rabin przypomniał historię wyzwolenia Izraela, zapisaną w Księdze Wyjścia. Rabin wprowadził zebranych w znaczenie poszczególnych elementów żydowskiej wieczerzy paschalnej i ukazał ich znaczenie w świetle tajemnicy Chrystusa.
Jak nasze święto wpisuje się w żydowską tradycję?
Odpowiedzi (w wielkim skrócie)na te pytania znajdziesz w czasie "Sederowego wieczoru Paschalnego",który już po raz kolejny odbył się we Wrocławiu, w auli PWT.
Szczegółowy opis obrzędów-Pascha - kiedy, jak i dlaczego?na stronie:
http://blog.wroclaw24.org/2015/03/nie-w-kazdym-roku-termin-obchodow.html


wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

 

Wigilia Paschalna w Katedrze wrocławskiej w.g. tradycji katolickiej

(materiał z 2015)

Czytaj dalej...

UWIELBIENIE MIŁOSIERDZIA -Odcinek 7

apraszamy na internetowe rekolekcje będące przygotowaniem do Świąt Zmartwychwstania i Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
Internetowe Rekolekcje Spojrzenia. ,,Jedym okiem w nędzę, a drugim w Miłosierdzia" (Dz. 56)
Wraz z s. Faustyną jednym okiem będziemy patrzeć w nędzę, a drugim - w Miłosierdzie.

Scenariusz:
Stowarzyszenie Walka Duchowa
Karmelici Bosi, Wrocław
Rozważania przygotował karmelita bosy
o. Krzysztof (Piskorz)od Miłosierdzia Bożego.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Muzyka: Zbigniew Małkowicz
Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN
       "Magnificat"

Sceneria:
Kościół NMP na Piasku

www.walkaduchowa.pl
www.tvrodzina.pl

Wrocław Wielki Post A.D.2016

 Dziękujemy ks. proboszczowi Grzegorzowi Michalskiemu
 za udostępnienie kościoła NMP na Piasku
i s. Agneli ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej
za pomoc w nagraniu.

Czytaj dalej...

Wesołego Alleluja!

zyczenia RR TVR

 

Redakcja Radia Rodzina życzy Państwu radosnych i wyjątkowych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Do życzeń dołącza się Zdzisław Maj  tvRodzina

Czytaj dalej...

Tak Oni śpiewają

Po mszy św.   na scenie przed katedrą  trwał  uwielbieniowy koncert. Dla młodych zagrała m.in. Fragua i ks. Jakub Bartczak.Przy ul. Katedralnej można bylo porozmawiać z metropolitą wrocławskim w specjalnym Studiu.Na scenie pojawili się także pasterze wrocławskiego Kościoła. Swoich sił w rapowaniu spróbował metropolita wrocławski abp Józef Kupny. Wraz z Fraguą zaśpiewał o. bp Jacek Kiciński.
Oprócz koncertu dużą popularnością cieszy się "Józefów" czyli gorący posiłek na dziedzińcu rezydencji metropolity wrocławskiego, podobnie jak malowanie busa Caritasu - każdy chętny może przybić na nim piątkę i porozmawiać z pracownikami Caritasu. Swoją "piątkę" pozostawił m.in. abp Józef Kupny,oraz Włodzimierz Wołyniec -Rektor PWT. Młodzi ludzie mogli także wypić kubek czekolady z najmłodszym biskupem świata - o. Jackiem.Spotkanie młodych na Ostrowie zakończył mocny akord - adoracja Najświętszego Sakramentu.
Młodzi ludzie adorowali Pana Jezusa wystawionego na kilkunastometrowym podnośniku nad sceną przed katedrą. Kilkanaście minut modlitwy uwielbienia i adoracji poprowadziła wspólnota Mamre. Na koniec spotkania zebranych pobłogosławił o. bp Jacek Kiciński:
- Nasze spotkanie kończymy w najlepszy z możliwych sposobów, błogosławieństwem Pana Jezusa - mówił  biskup pomocniczy diecezji wrocławskiej.
 
wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Sakra Biskupia Ojca Jacka Kicińskiego

Ojciec Jacek Kiciński - Klaretyn przyjął Sakrę Biskupią w Katedrze Wrocławskiej w dniu 19.03.2016
Uroczystość rozpoczęła się procesją, która przeszła z seminarium do katedry wrocławskiej. Zebranych w świątyni przywitał bp Andrzej Siemieniewski. To wielka radość dla archidiecezji wrocławskiej, że mamy uczestniczyć w święceniach biskupich nowego pasterza.
Zgromadzeniu liturgicznemu przewodniczył główny konsekrator ks. abp Józef Kupny - Metropolita Wrocławski . Współkonsekratorami byli ks. abp. Celestino Migliore - Nuncjusz Apostolski w Polsce i ks. kard. Henryk Gulbinowicz. Z racji zakonnego pochodzenia o. Jacka towarzyszyli Mu także władze zgromadzenia misjonarzy klaretynów z wicegenerałem i prownicjałem prowincji polskiej.
Są z nami władze Dolnego Śląska, parlamentarzyści, przedstawiciele służb mundurowych, członkowie kapituły, władze uczelniane PWT i innych katolickich uczelni w Polsce, moderatorzy i alumni seminarium, bracia i siostry zakonne, rodzina o. Jacka i wielu wiernych!
Po liturgii bp Kiciński przyjmował gratulacje i życzenia. Dla uczestników Eucharystii przygotowane zostały pamiątkowe obrazki i różańce.


Wideo realizacja: Andrzej Mas tvRodzina

Czytaj dalej...

Niedziela Młodych- Msza św.

Setki młodych ludzi z Dolnego Śląska świętuje na Ostrowie Tumskim Niedzielę Palmową.
Spotkanie na Ostrowie rozpoczęła Msza św., której przewodniczył abp Józef Kupny. W wypełnionej po brzegi katedrze razem
z metropolitą wrocławskim i biskupem nominatem o. Jackiem Kicińskim modliły się tłumy młodych ludzi,w atmosferze Światowych Dni Młodzieży - w głownej roli Wrocławskiego Duszpasterskiego Chóru ŚDM.
W Homili abp Kupny zwrócił uwagę na potrzebę budowania osobistej relacji  z Chrystusem:- Zanim krzykniesz razem z tłumem "Ukrzyżuj!" zastanów się czy naprawdę tak myślisz, czy naprawdę tego chcesz! Jezus przed podjęciem decyzji o jego odrzuceniu prosi tylko o jedno: "Poznaj mnie!". Poznaj Chrystusa osobiście, nie wydawaj o Nim opinii.On nadal kocha człowieka i nie umie się do nas odwrócić plecami! - podsumował metropolita wrocławski.
Po Eucharystii na młodych na Ostrowie Tumskim czeka mnóstwo atrakcji m.in. koncert ewangelizacyjny, adoracja, uwielbienie, warsztaty muzyczne, taneczne, dziennikarskie. Wzdłuż ul. Katedralnej można także zapoznać się z ofertą duszpasterstw i wspólnot religijnych oraz szkół katolickich. Na chętnych na dziedzińcu rezydencji będzie można otrzymać ciepły posiłek.

Wkrótce c.d.Zapraszamy!

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Zaślubiny Małżonków z Bogiem

Prelekcją kapucyna o. Kaswerego Knotza zakończył się II sezon Czwartkowych Katechez Wrocławskich.
O. Knotz poruszył temat związany z budowaniem więzi małżeńskiej pt. „Zaślubiny małżonków z Bogiem – całą duszą, całym sercem, całym ciałem”. - Małżeństwo ma swoją własną duchowość, Pan Bóg przygotował dla małżonków szczególne dary i należą do nowej wspólnoty Kościoła, jaką założyli przez sakrament małżeństwa – mówił kapucyn. O. Knotz podkreślił, że aby zbudować mocną więź małżeńską, musimy być w relacji z Panem Bogiem. Dodał także, że nie potrafimy tego robić, ponieważ jesteśmy skażeni grzechem pierworodnym, dlatego Bóg posłał Chrystusa – nowego Adama, który jest ratunkiem dla małżonków. By więź małżeńska była coraz piękniejsza, warto opierać ją na dwóch filarach: sercu, które nieustannie powinno się nawracać oraz ciału, które należy zaakceptować i odkrywać – mówił o. Knotz.
II sezon Katechez cieszył się dużą popularnością wśród wrocławian. - Katechez z zaciekawieniem słuchało kilka tysięcy osób, wśród nich także sporo młodych.


wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina.pl

Czytaj dalej...

MIŁOSIERNE CIAŁO- Odcinek 6

Zapraszamy na internetowe rekolekcje będące przygotowaniem do Świąt Zmartwychwstania i Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
Internetowe Rekolekcje Spojrzenia. ,,Jedym okiem w nędzę, a drugim w Miłosierdzia" (Dz. 56)
Wraz z s. Faustyną jednym okiem będziemy patrzeć w nędzę, a drugim - w Miłosierdzie.

Scenariusz:
Stowarzyszenie Walka Duchowa
Karmelici Bosi, Wrocław
Rozważania przygotował karmelita bosy o. Krzysztof od Miłosierdzia Bożego.
wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Muzyka: Zbigniew Małkowicz
Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN
        „Dopomóż mi Panie”
Sceneria:
Ogrody k/Katedralna 9 we Wrocławiu.

www.walkaduchowa.pl
www.tvrodzina.pl
Wrocław Wielki Post A.D.2016

Czytaj dalej...

Abp Kupny Zaprasza na Spotkanie Młodych

Abp Kupny- Zaprasza na Spotkanie Młodych
Śpiew, modlitwa, kolorowa procesja z palmami, uroczysta msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa, smaczny poczęstunek, konkurs i koncert uwielbieniowy – to wszystko czeka na młodzież diecezji wrocławskiej, która przybędzie do katedry uczcić diecezjalne święto młodych w Niedzielę Palmową.Niedziela Palmowa w tym roku będzie wyjątkowa, bo bezpośrednio poprzedzająca Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, a wcześniej Dni w Diecezji Wrocławskiej.Zaprasza Abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski.Wielkie świętowanie w katedrze rozpocznie o godzinie 14:30.(20.03)
Wiecej na stronie: http://sdm2016.wroclaw.pl/?p=3479#more-3479

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki