Menu

Przywracamy Pamięć- NIEZŁOMNI

 Oprócz emitowanych filmów związanych z żołnierzami podziemia antykomunistycznego, na festiwalu można oglądać wystawy tematyczne.  - Stowarzyszenie Odra-Niemen od lat współpracuje z Profesorem i jego ekipą i doskonale znamy ich działania i postawy wobec Niezłomnych - mówi Ilona Gosiewska.
-to miejsce szczególne dla środowiska niepodległościowego, dla Rodzin Żołnierzy Wyklętych, którzy z niecierpliwością oczekują na wyniki poszukiwań i badań ekipy prof K. Szwagrzyka.
Zostaliśmy zaproszeni na fragment filmu o jego pracach,zrealizowanego przez Arkadiusza Gołębiewskiego,oraz premiera filmu Operacja "GRYF"

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Przywracamy Pamięć 1939 - 1989

Rozpoczęcie retrospektywy Festiwalu NNW-to  NIEPOKORNI, NIEZŁOMNI, WYKLĘCI.Objęte patronatem honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wydarzenie, będzie okazją do spotkań z filmowcami, historykami, producentami oraz z tymi, którzy przez lata narażali życie walcząc o wolną Polskę . W trakcie dwóch dni festiwalu zaprezentowane zostanie 13 filmów oraz 3 wystawy tematyczne.Ale najpierw konferencja prasowa wraz z zaproszeniem na wystawę z organizowaną przez Stowarzyszenie "Odra i Niemen" Rok Kobiet   w temacie Przywracamy Pamięć.Ciekawe wywiady z autorką fotografie- Aleksandra Bujalska  i Stylizacje- Katarzyna Wojtowicz.

Wkrótce znacznie więcej.Zapraszamy.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Charytatywny Koncert- dla Życia

W ostatnim czasie szczególnie mocno należy walczyć o wartość, jaką jest życie, życie od samego poczęcia. Jak ważne jest życie ludzkie, chcą podkreślić także studenci PWT, organizując we Wrocławiu charytatywny koncert.W ubiegłym roku studenci PWT pomagali dzieciom, będącym pod opieką Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. W tym roku chcą grać "dla życia". Podczas koncertu odbyła się się licytacja.Fundacja Evangelium Vitae wraz HOSPICJUM dla Dzieci Dolnego Śląska było głównymi pomysłodawcami którym głównym celem było wsparcie i przesłanie :ratując JEDNO ŻYCIE ratujesz CAŁY ŚWIAT-

Szczegóły na stronie :http://www.pwt.wroc.pl/

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Narodowy Dzień Pamięci NNW

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu.   Wydarzenia poświęcamy kobietom II Konspiracji oraz matkom, żonom, córkom Niezłomnych, które przeszły swój wyklęty szlak.
Mszę zamówił Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej,
w intencji Żołnierzy Wyklętych w kościele Garnizonowym p.w. Św. Elżbiety zamówiona przez środowisko kombatantów.
O obowiązku wspominania polskich bohaterów i ich niezłomnej postawy przypominały wiernym słowa kazania, do którego wysłuchania zapraszamy na stronie:
http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/16436/

Zapraszamy od 27-28.02. 2017 na VIII Festiwal Filmowy NNW do Centrum Historii Zajezdnia ul.Grabiszyńska 184,Wrocław
od 11:00 w poniedziałek i wtorek na salę kinową.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

"Zerwany Kłos"- Zapraszamy

W dniu 13.02.2017  w Dolnośląskim Centrum Filmowym
(ul. Piłsudskiego 64a) w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów
Niepokalanów odbył się pokaz przedpremierowy obrazu „ZERWANY KŁOS", który opowiada historię błogosławionej Karoliny Kózkówny.
 Na pokaz przybyli:
 Aleksandra Hejda - odtwórczyni głównej roli i Karol Niechciał - kierownik produkcji z którą zamieściliśmy krótki wywiad.Zapraszamy!
 Przedpremierę zorganizowała Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II z Wrocławia i Klasztor Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa.
Od 17 lutego br.zapraszamy na "Zerwany Kłos" do DKF ul. Piłsudskiego 64a

wywiady Ewa Przyjazna vide-crede
wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Nie "in vitro" we Wrocławiu

W Radzie Miejskiej odbyło się głosowanie nad projektem  pomocy Syryjczykom(dzieciom?)Radni z PiS chcą przekazać 1 mln zł z budżetu Wrocławia na rzecz organizacji niosących pomoc ofiarom konfliktu w Syrii.
Zycie człowieka rozpoczyna się w momencie poczęcia - to fakt biologiczny.Procedura "in vitro"mająca służyć  przekazania życia ludzkiego,jest nieodłącznie związana z niszczeniem życia czlowieka w fazie prenatalnego rozwoju,jest więc głęboko nieetyczna.
Sprawdziły się doniesienia dziennikarzy Radia Rodzina.
Wczoraj w sprawie in vitro nasi reporterzy zadzwonili do wrocławskich radnych. Większość z tych, z którymi rozmawialiśmy była przeciw. Dziś już możemy potwierdzić oficjalnie, nie będzie in vitro w stolicy Dolnego Śląska. Kto jak głosował?

Przeciw było 20 radnych, za 14, dwóch wstrzymało się od głosu. Ostatecznie wszyscy radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości gosowali przeciwko projektowi uchwały. Także blisko połowa radnych z Klubu Radnych Rafała Dutkiewicza opowiedziała się przeciwko in vitro. Natomiast radni z Nowoczesnej, która zgłosiła projekt uchwały, radni Platformy Obywatelskiej oraz radny z Sojusz Lewicy Demokratycznej w zdecydowanej większości poparli projekt.
Pełne informacje na stronie:
http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/16324/

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina.pl

 

Czytaj dalej...

Halowy Turniej P.N.Podsumowanie

Za nami już VI Halowy Turniej Wrocławskich Wspólnot i Ruchów Chrześcijańskich o Puchar Dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej ks. dr. Mariana Biskupa.
Turniej odbywał się w dniach od 4-5 lutego 2017 (sobota, niedziela) na Hali Sportowej w IX LO przy Placu Dominikańskim na ul. Piotra Skargi we Wrocławiu.
- W tym roku do turnieju zgłosiła się rekordowa liczba 22 drużyn - mówił Krzysztof Wierny, organizator imprezy ze wspólnoty Hallelu Jah - Dlatego postanowiliśmy przyjąć zgłoszenia wszystkich drużyn i rozszerzyć rozgrywki.

OFICJALNE WYNIKI:

1. Noclegownia Brata Alberta
2. Parafia św. Mikołaja
3. DA Wawrzyny
4. Młodzież Klecina

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina
wywiady Krzysztof Pieszko

Informacja i Galeria na stronie:
 Radio rodzina:http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/16263/

Czytaj dalej...

Turniej Piłki Halowej Wspólnot

Przed nami VI Halowy Turniej Wrocławskich Wspólnot i Ruchów Chrześcijańskich o Puchar Dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej Ks. dr Mariana Biskupa.
Turniej odbędzie się 4-5 lutego 2017 (sobota, niedziela) na Hali Sportowej w IX LO przy Placu Dominikańskim przy ul. Piotra Skargi we Wrocławiu.- W tym roku do turnieju zgłosiła się rekordowa liczba 22 drużyn - mówi Krzysztof Wierny, organizator imprezy ze wspólnoty Hallelu Jah - Dlatego postanowiliśmy przyjąć zgłoszenia wszystkich drużyn i rozszerzyć rozgrywki.Krótka relacja z pierwszego dnia rozgrywek Turnieju.
Informacja na stronie radia rodzina:http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/16263/

Zapraszamy na fazę pucharową od 1/8 w której wystąpi 16 drużyn.
5 lutego niedziela.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Dzień Osób Konsekrowanych

Ponad 12 tys. zakonników, 19 tys. sióstr zakonnych, 1300 osób w instytutach świeckich i tyleż samo w klasztorach kontemplacyjnych - tak wygląda, od strony statystycznej, życie konsekrowane w Polsce.
O. bp Jacek Kiciński przewodniczył w katedrze wrocławskiej Mszy św. w intencji osób konsekrowanych. 2 lutego, w dzień Ofiarowania Pańskiego, obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.W homilii dominikanin o. mówił o chwale i zachwycie nad planem Pana Boga, a także pokorze jako drodze. Odnosił się do Niebieskiego Jeruzalem, którego obraz poznajemy w Apokalipsie, a także świątyni, w której Maryja ofiarowała Jezusa Bogu.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki