Menu

Lubański mistrzem Futbolu

Już po raz dziesiąty Kapituła Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej przyznała Tytuł Honorowego Mistrza. Wśród poprzednich laureatów tego wyróżnienia byli m.in. : metropolita senior ks. kard. Henryk Gulbinowicz, pierwszy polski kosmonauta gen. Mirosław Hermaszewski, aktorka Maja Komorowska, profesorowie : Alicja Chybicka Krzysztof Penderecki, Krzysztof Zanussi, Norman Davis i Jan Miodek, który zaproponował , aby tegorocznego laureata tego wyróżnienia nazwać dodatkowo Honorowym Mistrzem Futbolu, i nie ma trafniejszego określenia jeśli chodzi o naszego znakomitego piłkarza Włodzimierza Lubańskiego. Uroczystość wręczenia Tytułu Honorowego Mistrza Futbolu i ubrania Jego laureata w rzemieślnicze dystynktoria odbyła się tradycyjnie podczas spotkania noworoczno-kolędowego organizowanego przez Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą, Zachodnią Izbę Gospodarczą i Lożę Dolnośląską Bussines Center Club w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Wśród licznie przybyłych członków i sympatyków tych organizacji obecni byli dolnośląscy hierarchowie wyznań katolickich na czele z metropolitą wrocławskim ks. abp. Józefem Kupnym, przedstawiciele władz samorządowych różnych szczebli, instytucji współpracujących z organizatorami spotkania.

Wideo realizacja Andrzej Mas tvRodzina

Czytaj dalej...

Orszak III Króli 2017 WKRÓTCE

Zapraszamy - Orszak Trzech Króli 2017 oraz Aplikacja -śpiewnik kolędowy. Wrocławski Orszak Trzech Króli wyruszy 6 stycznia 2017 o godz. 12.30 z Ostrowa Tumskiego,ale zanim pójdziemy dobrze by wiedzieć iż można skorzystać z Aplikacji Śpiewnik Kolędowy który został przygotowany na tabletaty ,komórki, smartfony ;jeszcze w zeszłym roku, a zawiera w sobie ponad 100 polskich kolęd,znajdziemy pełne teksty kolęd, chwyty gitarowe a także będzie można przypomnieć sobie melodię danej pieśni.
Zapraszamy!

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Edukacja ekologiczna

Każdy mały krok proekologiczny, który stawiamy razem z dzieckiem, działa na korzyść kolejnych pokoleń. Dzieci mogą być pełnowartościowymi partnerami dorosłych w walce o ochronę środowiska.

Gościem Barbary Misiewicz jest Arkadiusz Wierzba

z wrocławskiego EkoCentrum

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Paczki dla najuboższych

Dzieci z wrocławskich szkół przygotowały świąteczne upominki dla swoich rówieśników nie mających nadziei na świąteczne prezenty. Przekazały je Wrocławska Caritas, która przygotowała 240 upominków dla dzieci z ubogich rodzin. W akcję osobiście włączył się abp Józef Kupny, który rozdawał świąteczne upominki najmłodszym podopiecznym Caritas.
 
- Wraz z Miastem Wrocław przygotowaliśmy kilkaset paczek dla osób na co dzień korzystających z jadłodajni Caritas - mówi Paweł Trawka - Będzie to dla tych osób szansa na godne spędzenia Świąt Bożego Narodzenia, ponieważ 25 i 26 grudnia jadłodajnie wrocławskie nie pracują. W paczkach znalazły się konserwy, ser, kawa i herbata, cukier oraz coś słodkiego. Każdy z obecnych otrzymał również bochenek chleba. Paczki rozdawał metropolita wrocławski.

Źródło: Wrocławska Caritas
Wideo realizacja Andrzej Mas tvRodzina

Czytaj dalej...

Upiecz dobro na święta

"Bóg się rodzi, moc truchleje"-słowa tej pięknej polskiej kolędy rozpoczęły Wrocławską Wigilię zorganizowaną przez Miasto Wrocław wraz z Caritas Archidiecezji Wrocławskiej oraz AmRest.
Życzę byście w czasie Świąt doświadczyli miłości Boga i ludzkiej życzliwości- mówił Abp Józef Kupny na Wigilii Wrocławian. Wśród składających życzenia był również wojewoda dolnośląski, Paweł Hreniak, oraz Jacek Sutryk Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych. Wyrazy serdecznej życzliwości pamięci przyjęli wrocławianie, na co dzień korzystający z pomocy jadłodajni, łaźni czy placówek prowadzonych prze wrocławski MOPS. Ze sceny płynął piękny śpiew kolęd w wykonaniu kapeli Folkowej Gieni ,Dudki, scholii San Damiano oraz scholii KSM Archidiecezji Wrocławskiej. W przygotowanie i obsługę wydarzenia zaangażowane było Wojsko Polskie z Wrocławskiego 10 Pułku dowodzenia oraz szereg wolontariuszy, m. in. z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży oraz harcerzy. Nie można też nie wspomnieć o podopiecznych wrocławskiej Caritas, osobach bezdomnych, które również czynnie włączyły się w przygotowanie Wrocławskiej Wigilii.Co znamienne, dziś w oczach ubogich i bezdomnych widać było niezwykły blask. Nie wiemy czy spowodowała go obfitość wigilijnych potraw, wspomnienia dawnych lat i rodzinnych wigilii, czy może życzliwość wrocławian, dzielących się z potrzebującymi swoimi świątecznymi wypiekami. Z radością przyjmowali życzenia składane im przez Arcybiskupa Józefa Kupnego i chętnie podejmowali rozmowę. Może to był najbardziej istotny wymiar tego niezwykłego spotkania na pl. Solnym.

Zródło: Caritas Wrocław
Wideo realizacja: Andrzej Mas - tvRodzina

Czytaj dalej...

Aplikacja- Śpiewnik Kolędowy

 

Aplikacja śpiewnik Orszaku Trzech Króli został przygotowana jeszcze w zeszłym roku, a zawiera w sobie ponad 100 polskich kolęd. Użytkownik, dla każdej kolędy, znajdzie pełne teksty kolęd, chwyty gitarowe a także będzie mógł przypomnieć sobie melodię danej pieśni.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

komentaż:Paweł Siciński- Stermedia

Czytaj dalej...

Aplikacja- Pismo Święte

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia została opublikowana nowa, znacznie odświeżona, wersja aplikacji Pismo Św. PL.
Odświeżona wersja oparta jest na V tłumaczeniu Biblii Tysiąclecia. Zawiera czytania na każdy dzień na rok 2017 według nowego lekcjonarza zarówno w wersji tekstowej jak i w wersji audio.
W aplikacji została poprawiona wyszukiwarka, dodane zostały również tweety Papieża oraz plany czytań czy Słownik Biblijny.
Z kolei użytkownicy modlący się Brewiarzem otrzymali możliwość wyboru oficjum.
Aplikację można personalizować co oznacza możliwość dodawania notatek, ulubionych fragmentów czy zaznaczania fragmentów “markerem”. Opcje te są dostępne po zalogowaniu się w aplikacji.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

komentaż:Paweł Siciński- Stermedia

Czytaj dalej...

Życzenia B.N. Bp Andrzeja 2016

Życzenia Bożonarodzeniowe 2016
dla wspólnoty Hallelu Jah, od Bp Andrzeja Siemieniewskiego.

Bóg pojednał nas z sobą przez Chrystusa i zlecił nam posługę jednania (2Kor 5,18)

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Życzenia Bożonarodzeniowe

Bóg pojednał nas z sobą przez Chrystusa i zlecił nam posługę jednania (2Kor 5,18)
Chcemy go przeżywać w duchu pojednania między sobą.
W szczególnym momencie tego czasu będziesz mógł uczynić znak pojednania , wobec której czujesz, że jest jakaś przepaść między Wami uczyniona czy to z Twojej, czy to z jej winy. Niech to będzie symbol rozpoczęcia procesu pojednania między wami, co było głównym przesłaniem  ks. Włodzimierza Wołyniec Opiekuna duchowego HH oraz Tomka Piechnika lidera wspólnoty Hallelu Jah.
Specjalne Życzenia Bożonarodzeniowe Tomka Piechnika lidera wspólnoty Hallelu Jah:
Niech dobry Pan,obdarzy was swoim pokojem i radością.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Wrocław z Wdzięcznością

Rada Miejska Wrocławia w dniu 21 stycznia 2016 roku przyjęła uchwałę w sprawie  ustanowienia Odznaki Honorowej Wrocławia.Odznaki nadał Prezydent Wrocławia po zasięgnięciu opinii Konwentu Odznaki.
Konwet któremu przewodniczy pan Prof. Tadeusz Luty, zaopiniował wnioski o nadanie Odznak jednogłośnie pozytywnie.
Prezydent Rafał Dutkiewicz wręczył Honorowe Odznaki Wrocławia dla zasłużonych . Złote odznaczenie "Wrocław z Wdzięcznością" otrzymał kard. Henryk Gulbinowicz, srebrne prof. Ewa Michnik, a brązowe dyrygent Ewa Grygar. Uroczystą ceremonię wręczenia odznak, poprzedziło odsłonięcie popiersia Eugeniusza Geta-Stankiewicza
w Galerii Sławnych Wrocławian w Ratuszu.

wywiad Mateusz Cieniawski RR
wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki