Menu

Niepokalanów we Wrocławiu(22.10.)

Inaguracja Festiwalu Niepokalanów we Wrocławiu(c.dalszy)
22 października Mszą Św. w kościele Bożego Ciała we Wrocławiu został zainaugurowany Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów. Eucharystii przewodniczył bp Jacek Kiciński, a koncelebrowali ks. Piotr Wiśniowski - rzecznik prasowy Festiwalu oraz o. Jacek Staszewski OFM z Niepokalanowa. Specjalny wywiad (Ewa Przyjazna) z Biskupem J.Kicińskim.Zapraszamy

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Zapraszamy na Festiwal

Nadrzędnym celem Festiwalu jest coroczne podsumowanie polskiego i światowego dorobku w dziedzinie filmu inspirowanego wartościami ewangelicznymi, a także wspieranie twórczości filmowej pozostającej w zgodzie z katolicką nauką społeczną.
Najważniejszym punktem tegorocznej edycji Festiwalu będzie PRZEGLĄD FILMOWY. Zostaną w nim zaprezentowane filmy wskazane przez powszechnie znane osoby świata sztuki filmowej. Osoby te obejrzą filmy wraz z widzami, a następnie poprowadzą dialog z publicznością na temat wybranego przez siebie obrazu.
Swój udział w tej nowej formule festiwalowej potwierdzili m.in. Pan Krzysztof Zanussi, Pan Radosław Pazura, Pan Adam Woronowicz, Pani Dominika Figurska…

Czytaj dalej...

38.Pielgrzymka-Słuchaj Jadwigi!

Od samego rana do Sanktuarium Św. Jadwigi Śląskiej pielgrzymowało tysiące wiernych w ramach 38 pieszej pielgrzymki Wrocławskiej do Trzebnicy. Organizatorzy wydarzenia szacują, że na szlaku pielgrzymowało nawet 12 tysięcy osób.We wrocławskiej Katedrze rozpoczęła sie wrocławska Pielgrzymka gdzie sam "Orzech" główny przewodnik uczestniczył razem z pątnikami
w nabożeństwie otwarcia tej pielgrzymki. Na placu przed Bazyliką pw. Św Jadwigi Śląskiej odbyła się Msza św na zakończenie Pieszej Pielgrzymki do Trzebnicy. Eucharystii przewodniczył metropolita wrocławski, arcybiskup Józef Kupny.
Podczas homilii abp Kupny zwrócił uwagę na figurkę barokową, która znajduję się w Trzebnickiej bazylice, obok prezbiterium.
Przedstawia postać Św. Jadwigi. Księżna przedstawiona jest z kościołem na dłoni przede wszystkim dlatego że Kościół jako wspólnota, by jej domem. To w nim spędzała długie godziny na modlitwie i na adoracji.
W ramach uroczystości jubileuszowych ku czci św. Jadwigi w Trzebnicy abp Józef Kupny wręczył po raz pierwszy medale św. Jadwigi – najwyższe odznaczenie archidiecezji wrocławskiej, ustanowione kilka tygodni temu z okazji 750-lecia kanonizacji księżnej.

intro-animacja Jakub Maryniaczyk TVPielgrzymkowa
wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina
wywiady Laura Wiesko

Czytaj dalej...

8.Prawda na rynku (Cz.II)

Ambasadorzy Strefy Wolności –o Prawdzie(c.d.)
W cz.2 konferencji  prowadził znany do udziału polityk,satyryk -Jerzy Skoczylas
W pierwszej odsłonie zaproszenie do udziału w dyskusji panelowej przyjęła Małgorzata Kramarz (pedagog, wieloletni terapeuta rodzinny),– Wszystko zaczyna się w domu – M. Kramarz podawała przykłady omijania prawdy już w stosunku do dzieci. – Dziś problem prawdy tkwi w subiektywizmie – mówił ks. Gorczyca. – Ludzie uznają, że ich prawda jest najważniejsza, lecz subiektywizm to zakamuflowana forma kłamstwa, która odciąga człowieka od prawdy – konstatował ks. Przemysław Król.
 oraz wypowiedział się dr Olgierd Pankiewicz (adwokat)
Uczestnicy konferencji wspólnie zastanawiali się, jakich wrogów ma prawda i jak im się przeciwstawiać, począwszy od najprostszych działań w domu, rodzinie i w swoim środowisku.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Prawda nas wyzwoli- rusza festiwal

Festiwal Niepokalanow TVR22 października we Wrocławiu rusza Festiwal Niepokalanów.
Pod hasłem „Prawda nas wyzwoli” we Wrocławiu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów.Już dziś zapraszamy serdecznie wszystkich Państwa 22-27 października 2017 na kolejną odsłonę naszego Festiwalu, który - jak pokazała pierwsza wrocławska edycja - promuje wyższe wartości, zaprasza do refleksji oraz wychodzi naprzeciw potrzebom publiczności szukającej dobra w przestrzeni publicznej.
FUNDACJA VIDE ET CREDE IM. ŚW. JANA PAWŁA II Z WROCŁAWIA
KLASZTOR OO. FRANCISZKANÓW Z NIEPOKALANOWA
W ramach festiwalu odbędą się pokazy filmów konkursowych, a także spotkania z gośćmi, m.in. Dominiką Figurską, Radosławem Pazurą czy Adamem Woronowiczem.
Wstęp na wszystkie pokazy jest wolny - zaznacza ks. Piotr Wiśniowski, rzecznik festiwalu.Podczas festiwalu zostaną przyznane nagrody, w tym nagroda publiczności – dodaje Piotr Pietrus
Festiwal odbędzie się w dniach 22-27 października w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Szczegóły na stronie mkff.pl

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

8. Prawda na rynku - konferencja

Konferencja odbyła się w piątek 13 października w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. „8.Prawda na rynku” -to tytuł hasła III Konferencji Grupy Dialogu Społecznego ds. wolności przekazu.Czym są Grupy Dialogu Społecznego? Wyjaśnia Dominik Golema- organizator konferencji.Podczas Konferencji zostaną przyznane statuetki Stref Wolności oraz Ambasadora Strefy Wolności. Otrzymają je Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, Stanisław Srokowski oraz Fundacja Evangelium Vitae.Gośćmi spotkania i panelistami byli: Magdalena Korzekwa-Kaliszuk - dyrektor CitizenGo Polska; ks. Przemysław Król - duszpasterz przedsiębiorców; Olgierd Pankiewicz - prawnik, adwokat; Małgorzata Kramarz - pedagog i terapeuta; ks. Janusz Gorczyca - duszpasterz, dziennikarz.
W cz. konferencji  prowadził znany do udziału polityk,satyryk ?
W pierwszej odsłonie zaproszenie do udziału w dyskusji panelowej przyjęła Małgorzata Kramarz (pedagog, wieloletni terapeuta rodzinny),c.d.dyskusje tegoż panelu zobaczymy wkrótce...

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Pamięć,Dziedzictwo,Inspiracja-Sympozjum

Konferencja-Życie i dzieło św. Jadwigi Śląskiej-C.H.Zajezdnia
Początek konferencji 11 października o 9.30 w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej 184. Przypominamy, że spotkanie wpisuje się w obchody Roku Jadwiżańskiego z okazji jubileuszu 750-lecia kanonizacji Patronki Śląska.Otwarcie konferencji, słowo wprowadzenia... Zapraszam na fragmenty tegoż Sympozjum na temat Pamięci,Dziedzictwa i Inspiracji:Życie i dzieło św. Jadwigi Śląskiej.  Poprzez tę konferencję chcemy się zastanowić nad współczesną inspiracją św. Jadwigą, dlatego też pojawia się temat miłosierdzia, pojednania i władzy - tłumaczy ks. G. Sokołowski. Jeżeli kult śląskiej księżnej wciąż jest obecny i żywy, to wiemy, że na pewno nie jest ona dla współczesnych ludzi obojętna i z tego założenia wychodzimy podczas naszej konferencji. To jest pewna podstawa. Chcemy pobudzić ludzi do refleksji. By odkryli, w czym dokładnie św. Jadwiga nie jest dla nich obojętna, jakie znaczenie odgrywa w ich życiu.

wideo-realizacja Zdzisław Maj /TVRodzina

Czytaj dalej...

Św.Jadwiga_Zaprasza!

14 października z wrocławskiej katedry już po raz 38. wyruszy piesza pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. W tym roku odbędzie się pod hasłem: "Słuchaj Jadwigi!".Świadectwo jej życia składa się z posługi chorym, bezdomnym i ubogim. Warto pamiętać, że św. Jadwiga mówi też przez swoją wiarę, jaką zachowała, ale też mówi do nas jako matka i żona co sprawia, że choć tak odległa w latach jest postacią wartą do naśladowania. Pamiętajmy, św. Jadwiga jest patronką Dolnego Śląska i naszej Archidiecezji.Rozpoczęcie Pielgrzymki w Katedrze Wrocławskiej w sobotę 14 października o godz. 6.00. Zakończenie Mszą Świętą w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu polowym.Zapisy należy przyjść do katedry i włączyć się do dowolnej grupy pielgrzymkowej.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina
intro-animacja Jakub Maryniaczyk TVPielgrzymka

Program Pielgrzymki:
6.00 – Zawiązanie pielgrzymki i wyjście z Katedry Wrocławskiej- postój I – most na Widawie – Krzyżanowice- postój II – Malin- postój III – Wysoki Kościółok. 15.30 – wejście do Trzebnicy16.30 – Msza św. w Trzebnicy przy ołtarzu polowymPowrót: szynobusem KD, indywidualnie lub PKS z Trzebnicy. Odjazd z dworca PKP Trzebnica o godz. 19.10. Wcześniejsza rezerwacja dla grup (tańsze bilety): tel. 720 578 000. Bilety indywidualne można zakupić na trasie pielgrzymki u braci ze służby porządkowej.

Więcej na www.pielgrzymka.pl

Czytaj dalej...

Miasto św. Jadwigi (Wywiad)

Miasto św. Jadwigi.(Wywiad) z burmistrzem Markiem Długozimą.
W Trzebnicy św. Jadwigę spotkać można na każdym kroku. Sanktuarium, szpital, ścieżki jej imienia – trudno nie zauważyć, że miasto przyjaźni się ze Świętą – Kiedy rozejrzymy się wokół, wszędzie możemy dostrzec jej orędownictwo – mówi Marek Długozima,  burmistrz gminy Trzebnica.


Rozmawiał red. Mateusz Cieniawski; zdjęcia i montaż Krzysztof Kunert oraz Tomasz Piechnik.

ZOBACZ PROGRAM UROCZYSTOŚCI W TRZEBNICY

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki