Menu

Lokalne (178)

Sympozjum o św.Jadwidze

Dziś, w auli PWT odbywała się sympozjum poświęcone postaci Świętej Jadwidze z okazji 750 rocznicy jej kanonizacji. Spotkanie otworzył ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec- rektor PWT.Prelekcje na temat świętej wygłosili  m.in.: dr Anna Sutowicz, dr hab. Stanisław Rosik, ks. prof. dr hab. H. J. Sobeczko, oraz ks. prof. dr hab. Stanisław Araszczuk.  Święta Jadwiga pozostaje dla nas wciąż aktualną świętą,została kanonizowana 26 marca 1267 przez papieża Klemensa IV w kościele dominikanów w Viterbo.
Zapraszamy na fragmenty wykładu dr hab.Stanisława Rosik i ks. prof. dr hab. H. J. Sobeczko.
Jeszcze dzisiaj wTrzebnicy w sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej odbyla się Nowenna i Msza św.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

24 godziny dla Pana

Po raz trzeci zapraszamy do modlitewnego czuwania „24 godziny dla Pana”. Jest to inicjatywa papieża Franciszka, który zachęca wszystkich wiernych do intensywnej modlitwy przed IV niedzielą Wielkiego Postu.
Czuwanie będzie miało miejsce w Archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu. Rozpoczęło się 24 marca w piątek o 18.30  Mszą Św. od uroczystego  aktu duchowej Adopcji Dzięcka Poczętego, a po niej nastąpiło modlitewne czuwanie, które potrwało do sobotniej Eucharystii o 18.30.
Pragnienie modlitwy  o naszą Diecezję z duszpasterzami, animatorami i liderami wspólnot, było głównym przesłaniem. Chcemy prosić dobrego Pana, aby oczyszczał, umacniał i uświęcał zarówno kapłanów jak i świeckich.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

BUDOWANIE RODZINY

Ks. dr Aleksander RADECKI, znany jako ksiądz od dobrego humoru, jest cenionym duszpasterzem nie tylko świeckich, ale i duchownych. Święcenia kapłańskie przyjął we Wrocławiu w roku 1976 z rąk ks. kard. Henryka Gulbinowicza. Posługiwał na parafiach jako wikariusz, a później jako proboszcz, lecz połowę życia spędził w seminarium duchownym: najpierw jako kleryk, a później jako ojciec duchowny. Po 23 latach posługiwania klerykom objął funkcję wikariusza biskupiego ds. stałej formacji kapłanów. Z licznych publikacji
najbardziej znany tytuł, to "Radość w codzienności" - anegdoty tam zawarte, są do dziś urozmaiceniem wielu spotkań towarzyskich w polskich domach.
zapraszamy na katechezę ks. dr Radeckiego - BUDOWANIE RODZINY

wideo realizacja: Andrzej Mas - tvRodzina, 2017

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki