Menu

Lokalne (244)

Siła,Moc i Radość

 

 

Info:W tym roku jest organizowany specjalny autobus dla Duchowych uczestników pielgrzymki z gr.16.Dla przypomnienia Wiecej informacji:  http://pielgrzymka.pl/index.php/autobus-dla-pielgrzymów-z-gr-16:Tej odnowy Ducha z całego  serca życzę i Siły,
stwierdził-Ks.Stanisław Orzechowski:To jest siła,moc i radość
 Pielgrzymi obejmą modlitwa Ojca świetego Franciszka, sprawy naszej umiłowanej Ojczyzny i archidiecezji wrocławskiej. W podsumując stwierdził Bp Andrzej Siemieniewski:Że będąc tak wiele lat,potrawi... kwitnąć  w obliczu Naszego Boga.
Produkcja:Zdzisław Maj/TVRodzina

 

 

 

 

Czytaj dalej...

Spotkanie wigilijne kombatantów

Stowarzyszenie Odra-Niemen  zaprasza 19 grudnia 2019r.kombatancką Wigilię. Miedzypokoleniowo z udziałem  kombatantów  i świadków historii i młodzieży z wielu środowisk,zaprosiliśmydo sali NOT.Konspiracyjne opowieści przy barszczu i pierogach.Młodzież z dwóch wrocławskich szkół spędziła czwartkowe południe w atmosferze Bożego Narodzenia z prawdziwymi bohaterami.Kombatanci różnych organizacji niepodległościowych wzięli udział wmiędzypokoleniowym spotkaniu opłatkowym wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 83 z Wrocławia oraz Technikum nr 6 Lotniczych Zakładów Naukowych.Młodzież miała okazję złożyć życzenia bohaterom walk o wolność ojczyzny, połamać się z nimi opłatkiem, posłuchać opowieści z walecznej przeszłości i zjeść wspólny posiłek.Ksiądz prałat Stanisław Pawlaczek poświęcił opłatki i poprowadził modlitwę- Najważniejsza tutaj jest ta nasza obecność. Sens tego spotkania zawiera się w rozmowach i ofiarowaniu czasu innym - stwierdził kapłan.Serdecznie wam dziękujemy i życzymy wam błogosławionych świąt Bożego Narodzenia - przemawiała Ilona Gosiewska, prezes stowarzyszenia „Odra-Niemen”.

VProdukcja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Rodzina fundamentem Niepodległej

W piątek 6 grudnia Mój dom, mojew siedzibie Regionu rozstrzygnięto konkurs plastyczny Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna. Zaproszone w dniu św Mikołaja dzieci otrzymały prezenty od patrona tego dnia, organizatorów konkursu (Międzyregionalną Sekcję Oświaty i Wychowania NSZZ “Solidarność” Dolny Śląsk) oraz przewodniczącego ZR Kazimierza Kimso i kuratora oświaty Romana Kowalczyka, który otwierając spotkanie, skorzystał z okazji, by jako historyk przedstawić licznie zebranej młodzieży szkolnej wraz z opiekunami, ciąg zdarzeń z ostatnich stuleci, których uwieńczeniem była wywalczona przez Solidarność wolna Polska. Przewodnicząca Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania Danuta Utrata zaprosiła uczestników tegorocznego konkursu do przyszłorocznej edycji konkursu, przypadającej na 40-lecie Związku.Wkońowej części świetny wykład jak przystało na nauczyciela historii
Romana Kowalczyka-nauczyciela  historii,oraz przywołanie specjalnie dla dzieci  wraz rodzicami Swiętego Mikołaja aby włączyć się uroczyście do rozdawanie nagród na sali.W końcowym akordzie Dzieci wraz z rodzicami odwiedziła Wystawę na pierwszym piętrze Dolnośląskiej Solidarności.

Produkcja Zdzisław Maj/TVRodzina

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki