Menu

Polska (110)

Nie "in vitro" we Wrocławiu

W Radzie Miejskiej odbyło się głosowanie nad projektem  pomocy Syryjczykom(dzieciom?)Radni z PiS chcą przekazać 1 mln zł z budżetu Wrocławia na rzecz organizacji niosących pomoc ofiarom konfliktu w Syrii.
Zycie człowieka rozpoczyna się w momencie poczęcia - to fakt biologiczny.Procedura "in vitro"mająca służyć  przekazania życia ludzkiego,jest nieodłącznie związana z niszczeniem życia czlowieka w fazie prenatalnego rozwoju,jest więc głęboko nieetyczna.
Sprawdziły się doniesienia dziennikarzy Radia Rodzina.
Wczoraj w sprawie in vitro nasi reporterzy zadzwonili do wrocławskich radnych. Większość z tych, z którymi rozmawialiśmy była przeciw. Dziś już możemy potwierdzić oficjalnie, nie będzie in vitro w stolicy Dolnego Śląska. Kto jak głosował?

Przeciw było 20 radnych, za 14, dwóch wstrzymało się od głosu. Ostatecznie wszyscy radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości gosowali przeciwko projektowi uchwały. Także blisko połowa radnych z Klubu Radnych Rafała Dutkiewicza opowiedziała się przeciwko in vitro. Natomiast radni z Nowoczesnej, która zgłosiła projekt uchwały, radni Platformy Obywatelskiej oraz radny z Sojusz Lewicy Demokratycznej w zdecydowanej większości poparli projekt.
Pełne informacje na stronie:
http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/16324/

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina.pl

 

Czytaj dalej...

"Bezpieczna Polska"

Żołnierski piknik przed  Urzędem Wojewódzkim przyciągnął całe rodziny. Wśród jego  atrakcji były m.in.  roboty saperskie nazywane „Inspektorami”. czołg „ Leopard”, transporter „ Rosomak, czy wyrzutnia rakietowa „ Langusta”. Amerykanie przywieźli ze sobą transporter „ Stryker”. Można było nie tylko zobaczyć wojskowy sprzęt, ale także wycelować z karabinów i granatników.  

Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego płk. Waldemar Bartłomiejczak podkreśla, że pobyt amerykańskich żołnierzy na Dolnym Śląsku będzie przede wszystkim okazją do wspólnych ćwiczeń, poznawania i doskonalenia procedur działania. - To nie jest przypadek, że wojska amerykańskie zostały rozlokowane w województwach dolnośląskim i lubuskim. Mamy bowiem na tym terenie najlepsze poligony, najlepiej przygotowaną infrastrukturę pod względem logistycznym. To są wojska, które będą u nas przebywać rotacyjnie: sprzęt zostaje, a żołnierze się zmieniają. Stacjonujący w Bolesławcu i w Świętoszowie wojska amerykańskie będą w stanie ciągłej gotowości bojowej i w każdej chwili mogą być przetransportowane do krajów bałtyckich - stwierdził  w swoim wystąpieniu wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. tekst/RR

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Rekolekcje z o. Antonello- Zaproszenie

Pozostały kilka dni  do III Archidiecezjalnych Rekolekcji Ewangelizacyjnych pod hasłem: “Powierz. Zaufaj. ON działa”.
Może sobie mówisz, że byłeś na wcześniejszych i słyszałeś już o. Antonello Cadeddu jak głosi Słowo Boże, ale pamiętaj, że nasz Pan działa na różne sposoby.
O duchowych przygotowaniach do tego wydarzenia wraz z zaproszeniem opowiada karmelita bosy o. Krzysztof Piskorz który zachęca  również do indywidualnego przygotowania przez modlitwę oraz sakrament spowiedzi. By wziąć udział w rekolekcjach, trzeba się na nie zapisać.Na rekolekcje można zapisać się również w Hali Orbita w dniu ich rozpoczęcia 21 stycznia. Obowiązuje tzw. wejściówka na okaziciela – jeśli nie możemy brać udziału w całym wydarzeniu, można przekazać ją innej osobie.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

zapisy:
http://walkaduchowa.pl/iii-rekolekcje-archidiecezjalne/informacje-o-zapisach/

Program:
http://walkaduchowa.pl/iii-rekolekcje-archidiecezjalne/program-rekolekcji/

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości

Pod naszym patronatem:

     

chwilowki