Menu

Z Życia Kościoła (220)

"Zerwany Kłos"- Zapraszamy

W dniu 13.02.2017  w Dolnośląskim Centrum Filmowym
(ul. Piłsudskiego 64a) w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów
Niepokalanów odbył się pokaz przedpremierowy obrazu „ZERWANY KŁOS", który opowiada historię błogosławionej Karoliny Kózkówny.
 Na pokaz przybyli:
 Aleksandra Hejda - odtwórczyni głównej roli i Karol Niechciał - kierownik produkcji z którą zamieściliśmy krótki wywiad.Zapraszamy!
 Przedpremierę zorganizowała Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II z Wrocławia i Klasztor Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa.
Od 17 lutego br.zapraszamy na "Zerwany Kłos" do DKF ul. Piłsudskiego 64a

wywiady Ewa Przyjazna vide-crede
wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Dzień Osób Konsekrowanych

Ponad 12 tys. zakonników, 19 tys. sióstr zakonnych, 1300 osób w instytutach świeckich i tyleż samo w klasztorach kontemplacyjnych - tak wygląda, od strony statystycznej, życie konsekrowane w Polsce.
O. bp Jacek Kiciński przewodniczył w katedrze wrocławskiej Mszy św. w intencji osób konsekrowanych. 2 lutego, w dzień Ofiarowania Pańskiego, obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.W homilii dominikanin o. mówił o chwale i zachwycie nad planem Pana Boga, a także pokorze jako drodze. Odnosił się do Niebieskiego Jeruzalem, którego obraz poznajemy w Apokalipsie, a także świątyni, w której Maryja ofiarowała Jezusa Bogu.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnych

Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego, z udziałem bp. Jacka Kicińskiego, wieczorna modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie... Podczas Eucharystii, odprawionej z udziałem o. bp. Jacka Kicińskiego, misjonarz z Brazylii ukazał Chrystusa jako nieustannie kroczącego.On idzie tam, gdzie jest twoje życie… Żeby Go spotkać, musisz także kroczyć, a nie siedzieć na wspomnianej przez papieża Franciszka kanapie – podkreślał. – On idzie i szuka nas.O. Antonello zapewniał, że Bóg chce spotykać się z człowiekiem w jego codzienności, choćby przy lepieniu pierogów. – On patrzy na ciebie i mówi: uczynię z ciebie rybaka ludzi.
 Modlitwa tańcem,wieczorna modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie... tym zakończyły się  rekolekcje ewangelizacyjne w Hali Orbita z O. Antonello.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości

Pod naszym patronatem:

     

chwilowki