Menu

Z Życia Kościoła (249)

Wystawa św. Jadwigi Śląskiej

Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. prof. Andrzeja Tomko została zainaugurowana wystawa dotycząca życia św. Jadwigi Śląskiej patronki Archidiecezji Wrocławskiej w kościele św. Krzyża na Ostrowie Tumskim.W homilii ks. Profesor podkreślił, abyśmy pamiętali o rozwijaniu swoich talentów, które budują szeroko rozumianą kulturę. Nawiązując do artystów, którzy przyczynili się do powstania wystawy, ks. Profesor zaznaczył, że twórcy przez swoją pracę i talent dotykają prawdy.Po zakończeniu Mszy Świętej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy.
Arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski:Jestem pełen uznania dla artystów - zaznaczył Wystawa powstała w ramach Nocy Kościołów. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do końca sierpnia.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

 

Czytaj dalej...

Homilia Biskupa-z Syrii

Wspólna modlitwa za Syrię i udziału w spotkaniach z syryjskim biskupem Mons. Antoine Chbeir. Wrocław -kościół pw. Opatrzności Bożej ul. Nowodworska 64.
Msza św.  z homilią maronickiego biskupa diecezji Latakia (Laodycea) w Syrii  Mons. Antoine Chbeir. Pod koniec Mszy św.ks. Rafał Cyfka podziękował parafianom z tej parafii za zaanażowanie w niesieniu pomocy chrześcijanom,muzułmanom na miejscu w Syrii. "Pomoc Kościołowi w potrzebie".

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki