Menu

TVStudio (32)

G.Górny_Tajemnice Fatimy

Książka, opatrzona tekstem G. Górnego, ze zdjęciami Janusza Rosikonia, przedstawia zarówno istotę orędzia fatimskiego, jak i rozwój jego przyjmowania przez Kościół. Podczas spotkania publicysta przybliżył treść orędzia fatimskiego, które, jak podkreślał, jest najdonioślejszym objawieniem prywatnym w historii katolicyzmu. Grzegorz Górny ukazywał sylwetki największych czcicieli Matki Bożej Fatimskiej i orędowników przesłania z Fatimy.Bardzo ciekawym aspektem, przedstawionym szeroko w książce i przybliżonym również w czasie spotkania, jest wpływ wypełniania próśb Matki Bożej na sytuację świata. Publicysta tłumaczył, dlaczego kolejni papieże w dany sposób przyjmowali orędzie oraz jakie niosło to ze sobą skutki. Sporo miejsca podczas swojego wykładu poświęcił Rosji i błędom, jakie szerzył komunizm.Grzegorz Górny nawiązał także do postaci Ojca Świętego Jana Pawła II, mówiąc o Papieżu Polaku, jako człowieku, który był predysponowany do walki z komunizmem i który spełnił prośbę Maryi przekazaną w objawieniach.

rozmowę w studiu:Ada Sierocińska Radio Rodzina
wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Duchowa adopcja miłosierdzia

Goście z Rwandy: Sylvain Ndayisenga oraz Jean Bosco Rukirande..
Goście z Fundacji: Mateusz Jagolicz, Piotr Bigora, Janusz Jaros Rwanda.Duchowa adopcja miłosierdzia (cztery szkoły podstawowe i cztery gimnazja w rejonie Gisenyi łącznie ponad 4 tys dzieci). Pomoc dzieci z ubogich rodzin z rejonu Gisenyi.
„Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z in­ny­mi.”
Na te słowa wielu ludzi czeka z niecierpliwością. Jedni mają szczęście być już rodzicem, inni oczekują, jeszcze inni bardzo pragną mieć potomstwo a z różnych przyczyn nie mogą go posiadać. Nasza fundacja chce zaoferować Tobie rodzicielstwo na odległość. Najwspanialszą przygodę, która przeradza się w przyjaźń na lata. Jako Duchowy Rodzic zobowiązujesz się wspierać finansowo przydzielone Tobie dziecko w wysokości 58 złotych miesięcznie.
WYKSZTAŁCONA I MĄDRA AFRYKA – TO SPOKOJNA AFRYKA BEZ WOJEN I EPIDEMII.

Już teraz dołącz do wspaniałego grona naszych Duchowych Rodziców i zaadoptuj dziecko w Rwandzie!

rozmowę w studiu radia Rodzina
prowadziły Anita Białek i Beata Motyl
wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

 

Janusz Jaros
tel. +48 500 814 637
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel. +48 62 59 41 584
Biuro Fundacji: ul. Wrocławska 118/15; 63-400 Ostrów Wielkopolski
NIP 622 276 63 32; KRS 0000389071; REGON 301766806Fundacja Dzieło Miłosierdzia Bożego PORT
ul. Strzelecka 3; 63-430 Odolanów

http://www.fundacjaport.pl/

Czytaj dalej...

PANELE SŁONECZNE

 

Czujemy się coraz bardziej odpowiedzialni za środowisko, czego wyrazem jest m.in. montaż paneli słonecznych. Na jednym z osiedli we Wrocławiu zostały zamontowane panele, które obniżyły koszty wspólne takie jak prąd na klatce schodowej czy opłaty za windę.

Gościem Mateusza Cieniawskiego jest Aleksander Marek Skorupa - prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki