Menu

Lokalne (240)

Spartakiada Służby Ołtarza w Henrykowie

Kilkuset uczestników wzięło udział w zorganizowanej w Henrykowie VII Spartakiadzie Służby Ołtarza. Rywalizowano o Puchar ks. abp. Mariana Gołębiewskiego - Metropolity Wrocławskiego. Część sportową poprzedziła Msza św. sprawowana w kościele parafialnym w Henrykowie. Później zawodnicy rywalizowali o laury w konkurencjach sportowych i sprawnościowych."Ważna w tym spotkaniu jest integracja środowiska oraz zwrócenie uwagi na aspekt duchowy" - mówi ks dr Jan Adamarczuk, rektor Seminarium Duchownego w Henrykowie.

Pełna relacja z VII Spartakiady już wkrótce.. emocje,atmosfera,wywiady.Zapraszamy!!
P.S.
Puchar ks. abp. Mariana Gołębiewskiego - Metropolity Wrocławskiego 7. edycji spartakiady LSO w Henrykowie zdobyła drużyna z parafii p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego z Krośnic.
video-realizacja Zdzisław Maj , wywiady Janusz Gajdamowicz

Czytaj dalej...

Mamy Rondo Jerzego Woźniaka!

Blisko rok po śmierci Jerzego Woźniaka - wielkiego wrocławianina i Polaka - żołnierza AK i WiN, więźnia stalinowskiego, w III RP ministra i wiceministra, a także wieloletniego prezesa Dolnośląskiego Okręgu AK przy ul. Inżynierskiej i Alei Pracy otwarto rondo jego imienia.
W uroczystości wzięli udział m.in. Rafał Dutkiewicz - prezydent Wrocławia; prof. Włodzimierz Suleja - dyrektor wrocławskiego oddziału IPN; Ryszard Filipowicz - prezes Zarządu Okręgu Dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, oraz  rodzina Jerzego Woźniaka

fot.Krzysztof Kunert - video-realizacja:Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Obchody 3 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

Kilkadziesiąt osób stanęło (10 kwietnia 2013r.)z portretami Ofiar Katastrofy na ul. Świdnickiej. - Przez pojawienie się w centralnym miejscu Wrocławia setki portretów chcemy sprowokować wrocławian do refleksji nad tym, co stało się 10 kwietnia 2010 r. a także uczcić pamięć ofiar - mówił Radosław Rozpędowski, jeden z organizatorów pochodów.Niech te kilka wypowiedzi uczestników tej akcji świadczy  (w większości?...)o postawie wrocławian.Następnie wszyscy przeszli do kościoła p.w.Najświętszej Marii Panny na Piasku.
(opracowanie muzyczne)wykonanie  z Koncertu "Artyści o Smoleńsku", oraz utwór wykonany przez orkiestrę reprezentacyjną Policji Dolnośląskiej.

video-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina, fotografia-wywiady  Janusz Gajdamowicz.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki