Menu

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/getinnet/domains/tvrodzina.pl/public_html/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 473

Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /home/getinnet/domains/tvrodzina.pl/public_html/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 474

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/getinnet/domains/tvrodzina.pl/public_html/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 476

Polska (224)

Trzeba dać Świadectwo!

W 71. rocznicę śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego przez Wrocław odbył się marsz 24 maja 2019 r. upamiętniający postać żołnierza Armii Krajowej i ochotnika do Auschwitz Rotmistrza Pileckiego,najpierw  do Bazyliki Mn. w kościele garnizonowym zostaliśmy zaproszeni  o 18:00- tej,na Mszę św. w kościele Garnizonowym - organizatorzy: KoLiber Wrocław, KoLiber Bolesławiec, Federacja dla Rzeczypospolitej, Stowarzyszenie Odra-Niemen, Akadeni Patriotów .Po mszy św, przechodząc przez Rynek wrocławski na scenie zauważyliśmy ciekawy koncert zespołu z Wilna(Kresy)  ''Mogiła pradziadziada ocal od zapomnienia".Patronem medialnym akcji KRESOWYCH Stowarzyszenia ODRA-NIEMEN jest Portal Społeczności Kresowej Kresy.pl ...
-Uczestnicy po z formowaniu Marszu się na pl. Solnym w centrum miasta, skąd wyruszyli w pochodzie. Część osób przyszła z biało-czerwonymi flagami i opaskami na rękach oraz w koszulkach patriotycznych.Marsz przeszedł ulicami...aby pod pomikiem pierścienia rotmistrza Pileckiego - Zechcieli uczcić pamięć rotmistrza Pileckiego, bo była to wybitna i nietuzinkowa postać. Czujemy się dumni, idąc z polskimi flagami przez miasto. Chcieliśmy dać też świadectwo. Witold Pilecki to wybitna postać w polskiej historii jak i całego świata. Człowiek o niezłomnej woli, który sam dobrowolnie zgłosił się do obozu Auschwitz by stworzyć w tym piekle Ruch Oporu. Bohater kampanii wrześniowej, walki podziemnej za okupacji Polski. Naszym celem jest upamiętnienie tego wielkiego bohatera i edukacji społeczeństwa o jego osobie, by pamięć o nim nigdy nie przeminęła,tym bardziej iż jak wspomniał  Eugieniusz Gosiewski-ciągle zwłoki ROTMISTRZA  nie są znalezione.
25 maja -o 19:30  po raz drugi nastąpiło spotkanie pod pomnikiem Rotmistrza przy Promenadzie Staromiejskiej pomnika  Rotmistrza Pileckiego - organizator: KoLiber Wrocław, oraz Stowarzyszenie Odra Niemen gdzie byliśmy przy  wspólnym upamiętnieniu bohatera dnia  przy ciekawej ,aktualnej historii którą opublikował Eugieniusz G.Przypomnimy okoliczności powrotu Pileckiego do Polski, jego aresztowania i wyroku prowadzącego do zamordowania go w mokotowskim więzieniu.
TATA CHCIAŁ, ŻEBYM BYŁA DZIELNA - powiedziała Zofia Pilecka-Optułowicz,córka rtm. Witolda Pileckiego, Kustosz Pamięci Narodowej.
-Tata odczuwał przyrodę całym sobą. Zastanawiałam się później, jak to możliwe, że z tą swoją ogromną wrażliwością zdołał przeżyć obóz w Auschwitz... Czy on sobie zdawał sprawę z tego, że idzie do takiego piekła?

(wykorzystano fragmenty utworu Ochotnik "Ucieczka z Piekła" zrealizowanego podczas przejścia zespołu Forteca szlakiem ucieczki Witolda Pileckiego z KL Auschwitz.)

V-Produkcja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Stop Ustawie 447

Jarek Bogusławski-Dlaczego nie mamy nic do powiedzenia we własnym kraju?Manipulacja, hipokryzja i obłuda są w mediach wszechobecne. Czas zacząć się przed tym bronić... Nie Dla Roszczeń to kampania społeczno-informacyjna prowadzona przez Stowarzyszenie “Marsz Niepodległości” przeciwko amerykańskiej “ustawie 447” dotyczącej zwrotu pożydowskiego mienia bezspadkowego.
“Ustawa 447” (S.447 – Justice for Uncompensated Survivors Today/JUST Act – “sprawiedliwość dla ofiar, którym nie zadość uczyniono”) to amerykańska ustawa, która dotyczy restytucji mienia ofiar Holocaustu. W maju 2018 roku została podpisana przez prezydenta USA, Donalda Trumpa. Jest konsekwencją Deklaracji Terezińskiej, sygnowanej przez 46 państw, w tym Polskę, w czerwcu 2009 roku.
Z ustawy wynikają dwie konsekwencje:
zobowiązanie Departamentu Stanu USA do złożenia sprawozdania na temat sytuacji zwrotu mienia pożydowskiego,
ustawa jest podstawą prawną do tego, żeby USA poprzez swoje kanały dyplomatyczne wspierały odzyskiwanie pożydowskich majątków bezspadkowych. .
Co nam grozi?
Ustawa budzi nasz sprzeciw, ponieważ jest niezgodna z polskim i międzynarodowym prawem.
Po trzecie, kwoty roszczeń organizacji żydowskich sięgają nawet 300 miliardów dolarów – to trzykrotność rocznego budżetu Polski! Kampania “Nie Dla Roszczeń” jest jedyną inicjatywą dotyczącą tej sprawy.

V-Produkcja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Srokowski -Życie wsród agentów

Spotkanie odbylo się 6 maja 2019, o godz. 17:00 w Civitas Christiana,pewnie dowiemy się znacznie więcej...
Ks. Józef Tischner w „Etyce solidarności” pisze, że donos, jako forma zdrady, staje się głównym grzechem przeciwko solidarności sumień. Dlatego każdy konfident popełnia przestępstwo. „Życie wśród pisarzy, agentów i intryg”- to tytuł książki dokumentalnej premiera 7.maja.Srokowski w 1968 r. wraz młodzieżą szkolną, której był nauczycielem, wyszedł na ulice Legnicy, by protestować przeciwko komunistycznej indoktrynacji. Od tego czasu zaczęły się prześladowania pisarza. Kolejne dziesięciolecia dramatycznie odcisnęły się na jego psychice i działalności twórczej. Srokowski znakomicie splata wątki politycznych szykan z towarzyskimi intrygami, cenzorskimi blokadami i administracyjnymi ograniczeniami. Dochodzą do tego medialne ataki i środowiskowe układy.
Unikalną wartością tego fascynującego dzieła są dzienniki twórcy, zderzające się z
dokumentami IPN, przekazami prasowymi i donosami konfidentów. Jedna z najciekawszych i najbardziej wartościowych książek, które dokonują rozliczeń z najnowszą historią Polski.Stanisław Srokowski – prozaik, poeta, dramaturg, publicysta. Urodził się na Kresach. Duży rozgłos przyniosły mu książki obrazujące straszliwe ukraińskie ludobójstwo dokonane w latach 1939-1947 na Polakach. Powieści „Duchy dzieciństwa”, „Repatrianci”( blokowani przez ambasadora sowieckiego, Aristowa”), „Ukraiński kochanek” ( wyróżniony w plebiscycie Polskiego Radia, jako jeden z najważniejszych utworów 25-lecia RP), „Zdrada”, „Ślepcy idą do nieba” oraz dwa zbiory opowiadań „Nienawiść” i „Strach”, stały się wiarygodnym świadectwem tragicznych doświadczeń polskiego narodu. Na podstawie „Nienawiści” Wojciech Smarzowski nakręcił słynny już film „Wołyń”.Warto wysłuchać   jego osobistych świadectw.Obecnie pracuje autor nad księgą obrazującą haniebne ukraińskie zbrodnie dokonane w Hucie Pieniackiej.

V-produkcja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki