Menu

Polska (111)

Narodowy Dzień Pamięci NNW

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu.   Wydarzenia poświęcamy kobietom II Konspiracji oraz matkom, żonom, córkom Niezłomnych, które przeszły swój wyklęty szlak.
Mszę zamówił Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej,
w intencji Żołnierzy Wyklętych w kościele Garnizonowym p.w. Św. Elżbiety zamówiona przez środowisko kombatantów.
O obowiązku wspominania polskich bohaterów i ich niezłomnej postawy przypominały wiernym słowa kazania, do którego wysłuchania zapraszamy na stronie:
http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/16436/

Zapraszamy od 27-28.02. 2017 na VIII Festiwal Filmowy NNW do Centrum Historii Zajezdnia ul.Grabiszyńska 184,Wrocław
od 11:00 w poniedziałek i wtorek na salę kinową.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Nie "in vitro" we Wrocławiu

W Radzie Miejskiej odbyło się głosowanie nad projektem  pomocy Syryjczykom(dzieciom?)Radni z PiS chcą przekazać 1 mln zł z budżetu Wrocławia na rzecz organizacji niosących pomoc ofiarom konfliktu w Syrii.
Zycie człowieka rozpoczyna się w momencie poczęcia - to fakt biologiczny.Procedura "in vitro"mająca służyć  przekazania życia ludzkiego,jest nieodłącznie związana z niszczeniem życia czlowieka w fazie prenatalnego rozwoju,jest więc głęboko nieetyczna.
Sprawdziły się doniesienia dziennikarzy Radia Rodzina.
Wczoraj w sprawie in vitro nasi reporterzy zadzwonili do wrocławskich radnych. Większość z tych, z którymi rozmawialiśmy była przeciw. Dziś już możemy potwierdzić oficjalnie, nie będzie in vitro w stolicy Dolnego Śląska. Kto jak głosował?

Przeciw było 20 radnych, za 14, dwóch wstrzymało się od głosu. Ostatecznie wszyscy radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości gosowali przeciwko projektowi uchwały. Także blisko połowa radnych z Klubu Radnych Rafała Dutkiewicza opowiedziała się przeciwko in vitro. Natomiast radni z Nowoczesnej, która zgłosiła projekt uchwały, radni Platformy Obywatelskiej oraz radny z Sojusz Lewicy Demokratycznej w zdecydowanej większości poparli projekt.
Pełne informacje na stronie:
http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/16324/

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina.pl

 

Czytaj dalej...

"Bezpieczna Polska"

Żołnierski piknik przed  Urzędem Wojewódzkim przyciągnął całe rodziny. Wśród jego  atrakcji były m.in.  roboty saperskie nazywane „Inspektorami”. czołg „ Leopard”, transporter „ Rosomak, czy wyrzutnia rakietowa „ Langusta”. Amerykanie przywieźli ze sobą transporter „ Stryker”. Można było nie tylko zobaczyć wojskowy sprzęt, ale także wycelować z karabinów i granatników.  

Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego płk. Waldemar Bartłomiejczak podkreśla, że pobyt amerykańskich żołnierzy na Dolnym Śląsku będzie przede wszystkim okazją do wspólnych ćwiczeń, poznawania i doskonalenia procedur działania. - To nie jest przypadek, że wojska amerykańskie zostały rozlokowane w województwach dolnośląskim i lubuskim. Mamy bowiem na tym terenie najlepsze poligony, najlepiej przygotowaną infrastrukturę pod względem logistycznym. To są wojska, które będą u nas przebywać rotacyjnie: sprzęt zostaje, a żołnierze się zmieniają. Stacjonujący w Bolesławcu i w Świętoszowie wojska amerykańskie będą w stanie ciągłej gotowości bojowej i w każdej chwili mogą być przetransportowane do krajów bałtyckich - stwierdził  w swoim wystąpieniu wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. tekst/RR

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości

Pod naszym patronatem:

     

chwilowki