Menu

Z Życia Kościoła (304)

Nowenna do Miłosierdzia

W świątyniach trwa i adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. (materiał archiwalny); Dopiero póżnym popołudniem rozpoczynamy  najważniejsze obrzędy tego dnia - Liturgia Męki Pańskiej, która składa się z trzech części: Liturgii Słowa, adoracji Krzyża i obrzędów Komunii.
Tajemnica krzyża i JPII - w Wielki Piątek w katedrze wrocławskiej towarzyszył wiernym papież, który 10 lat temu odszedł do domu Ojca. Nie tylko krzyż trzymał w swoim ręku, ale na tym krzyżu się wspierał mówił o Janie Pawle II - bp Andrzej Siemieniewski.-
,a (już w tym 2019r.) w par.św.Augustyna na Sudeckiej o 15:00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Spowiedź przedświąteczna...

v-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Niedziela Palmowa na Ostrowie

Każda Niedziela Palmowa to w wymiarze diecezjalnym kolejny Światowy Dzień Młodzieży. W archidiecezji wrocławskiej świętujemy ten dzień, spotykając się i modląc wspólnie na Ostrowie Tumskim. Najpierw zgromadziliśmy się u stóp kościoła św. Krzyża, gdzie był czas na powitanie i integrację – przy dźwiękach muzyki Młodzieży Hallelujah. Młodzi, przed „wyruszeniem do Jerozolimy”, zostali zaproszeni do Kany Galilejskiej – gdzie Chrystus po raz pierwszy się „przedstawił”, objawiając Kim jest. Niedziela Palmowa to taki dzień, gdy uświadamiamy sobie, że czas Wielkiego Postu wkracza w ostatni etap.To znak , który łączy niedzielę Palmową i Środę Popielcową. - Tym znakiem są palmy. (...) Są symbolem naszej radości ze spotkania z Jezusem. Po dzisiejszym święcie zostaną spalone, a popiół z nich posłuży do posypania naszych głów w Środę Popielcową w przyszłym roku.W procesji z palmami wszyscy udali się do katedry wrocławskiej, gdzie rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem metropolity wrocławskiego. Z jednej strony pragniemy dobra - podejmujemy wiele postanowień, wyrzeczeń, jesteśmy gotowi poświęcać się dla innych- nawiązując do Ewangeli ,najpierw ludzie krzyczeli radosne "Hosanna", a po kilku dniach "Na krzyż z Nim". - Można zapytać: ile razy podczas tego roku, który minął od naszego ostatniego spotkania, przechodziliśmy od postawy zachwytu Jezusem i radości z faktu bycia blisko Boga do takiego momentu, gdy z naszych postanowień został tylko popiół.
Chrystus przez całe swoje życie mocno doświadczał, że jest synem Boga i z nim szedł na Golgotę.Abp Kupny zachęcał, by młodzi nigdy się nie zniechęcali, nie załamywali rąk, by zawsze wiedzieli, że jest ktoś to kocha - Ta świadomość obecności ojca, pomogła znieść Jezusowi cały ten ogrom cierpienia.na ogrodach PWT wkrótce

produkcja- Zdzisław Maj/TVRodzina

 

Czytaj dalej...

Akademicka Droga Krzyżowa 2019

Jak co roku, w ostatni piątek przed Wielkim Tygodniem we Wrocławiu odbędzie się Akademicka Droga Krzyżowa. Studenci spotkają się przed 19.00  Kościołem Najświętszego Imienia Jezusa (Uniwersytecka 1)Startujemy o 19.00. przechodzimy niosąc Krzyż.
Dołącz do tłumu uszu zasłuchanych w Ewangelię. W tym roku rozważania do naszej cichej, prostej i pełnej skupienia modlitwy przygotował brat Alois z Taizé.
Procesja przejdzie przez ul. Kiełbaśniczą, Odrzańską, św. Mikołaja i św. Elżbiety pl. Solny i Rynek. Po drodze krzyżowej w bazylice św. Elżbiety ,  odbyła się msza  święta, celebrowana przez bp Andrzeja Siemieniewskiego.

v-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki