Menu

Z Życia Kościoła (307)

Biblijny kształt Kościoła

Bp Andrzej SW ramach cyklu „Poniedziałki na Kuźniczej” prelegentem we wrocławskim oddziale Civitas Christiana był Bp Andrzej Siemieniewski.(cz.2) pełna wersja.On ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami dla przysposobienia świętych do wykonywania posługi, celem budowania Ciała Chrystusowego. (Ef 4,11-12)
Czy ta sama dynamika Kościoła spełnia się dziś? Podobnie jak s. Faustyna Kowalska,można zapytać w tym kontekście, jaki ona miała formalnie tytuł, by wpływać tak budująco i mocno na pobożność Kościoła? A ostatecznie spełniła funkcję nauczycielsko-proroczą ze względu na teksty, które dziś pobudzają dziesiątki milionów katolików. Nauczanie i proroctwo polskiej zakonnicy rozbrzmiewa na cały świat.  W ramach puenty swojego wystąpienia biskup odpowiedział na tytułowe pytanie: - Nie chodzi o to, jak przywrócić biblijny kształt Kościoła, tylko jak przywrócić odpowiednie spojrzenie na biblijny kształt Kościoła.- podsumował Bp Andrzej S.

V-Realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Debata:Dąż do sprawiedliwości

Debata o społecznym wymiarze ekumenizmu.Tydzień modlitwy o Jedność Chrześcijan 2019.  W archidiecezji wrocławskiej wydarzenia związane z Tygodniem Ekumenicznym rozpoczęły
 (20.01). Debata pt. „Moc współpracy. Społeczny wymiar  ekumenizmu”Czemu będzie poświęcona?
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan to czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie między innymi
debatami ?...Brak jedności między chrześcijanami to zgorszenie
dla świata. W tym roku hasło jest zaczerpnięte z księgi Powtórzonego Prawa
(Pwt 16, 19-20): ,więc odbyła się debata 23.01.2019 w Centrum Historii           Zajezdnia.Od lewej: prowadzący spotkanie Wojciech Iwanowski, Radek Michalski z UM Wrocławia, bra. Wojtek z Taizé i pastor Daniel Trusiewicz.
"Nie będziesz naginał prawa, nie będziesz stronniczy i nie będziesz
brał łapówki, gdyż łapówka zaślepia oczy mądrych i wykrzywia słowa  sprawiedliwych. Usilnie dąż do sprawiedliwości, abyś zachował życie i posiadł ziemię, którą PAN, twój Bóg, daje tobie."- Dąż do sprawiedliwości-Naszym największym wrogiem jest demon, który ludzi dzieli, nastawia wrogo do siebie, powodując rozłamy i kłótnie, również wśród chrześcijan. To on zasiewa w sercach chciwość, żądzę posiadania i władzy, które mogą doprowadzić do niewolenia i wykorzystywania ludzi, braci w wierze, jak było w czasach kolonializmu ale zdarza się niestety i dzisiaj !!!.

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki