Menu

Z Życia Kościoła (298)

Niedziela Miłosierdzia z"Mamre"

Niedziela Miłosierdzia 28.04.2019 r. ze wspólnotą  "Mamre" zorganizowała w parafii p.w. Chrystusa Króla.Modlitewne spotkanie w święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęłęło się od odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Po niej odprawiona została Msza św., a potem uczestniczyli w koncercie uwielbienia. - To wyjątkowy dzień. Możesz się zastanowić, jak osobiście Pan Jezus okazał ci miłosierdzie. W jaki sposób to uczynił w twoim sercu i w całym twoim życiu - mówił w homilii ks. Krystian Charchut. Duszpasterz wspólnoty Mamre opowiadał o uwielbieniu. O tym, że Pan Bóg chce, byśmy Go chwalili za to, co dla nas uczynił. Podczas uwielbienia poszerza się nasze serce. A Duch Święty tego potrzebuje, żeby w nas działać.
- Celem naszego życia tutaj, na ziemi, jest świętość, przemiana w Pana Jezusa. Stawiajmy sobie przed oczy Cel, czyli bycie ludźmi świętymi. Kiedy prześledzimy nasze życie, widzimy, że dzięki miłosiernej łasce Pana Boga jesteśmy tym, kim jesteśmy.Możesz się zastanowić, jak osobiście Pan Jezus okazał ci miłosierdzie. W jaki sposób to uczynił w twoim sercu i w całym twoim życiu - mówił w homilii ks. Krystian Charchut.
 Kiedy prześledzimy nasze życie, widzimy, że dzięki miłosiernej łasce Pana Boga jesteśmy tym, kim jesteśmy.Podkreślił, że największym darem miłosierdzia jest Matka Boża. Musimy umieć przyjąć ten znak. Bóg zsyła nam przez Maryję łaski, bo nie ma większego znaku. Módlcie się do Maryi na różańcu, zawierzajcie Jej swoje życie.Podczas Mszy św. 120 osób w specjalnym akcie wypowiedzianym głośno przy wspólnocie wiernych oddało się w niewolę Matce Bożej.Po Eucharystii zebrani modlili się śpiewem na koncercie uwielbienia miłosierdzia Bożego.

v-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Mężczyźni Świętego Józefa-Msza św.

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu po raz kolejny zapraszają mężczyzn do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa, najpierw w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu i rozpocznie się adoracja o 18.30 wraz ze spowiedzią, po której zostanie odprawiona Msza św..Po Eucharystii Tarasiuk wygłosi konferencję pt. "Kocham, nie krzyczę",dzięki Jezusowi Chrystusowi możemy być coraz lepszymi mężami dla naszych żon, ojcami dla synów, synami dla matek, braćmi dla rodzeństwa, przyjaciółmi dla przyjaciół i wrogów, narzeczonymi dla narzeczonych,
Po Eucharystii mąż i ojciec dwójki dzieci, lider ojcowskiego klubu we Wrocławiu, zaangażowany w działania PRO-LIFE, Jakub Tarasiuk wygłosi konferencję pt.: „Kocham, nie krzyczę”.
Ale to Konferencja Jakuba Tarasiuka wkrótce.Zapraszamy ciekawy wykład!

v-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Nowenna do Miłosierdzia

W świątyniach trwa i adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. (materiał archiwalny); Dopiero póżnym popołudniem rozpoczynamy  najważniejsze obrzędy tego dnia - Liturgia Męki Pańskiej, która składa się z trzech części: Liturgii Słowa, adoracji Krzyża i obrzędów Komunii.
Tajemnica krzyża i JPII - w Wielki Piątek w katedrze wrocławskiej towarzyszył wiernym papież, który 10 lat temu odszedł do domu Ojca. Nie tylko krzyż trzymał w swoim ręku, ale na tym krzyżu się wspierał mówił o Janie Pawle II - bp Andrzej Siemieniewski.-
,a (już w tym 2019r.) w par.św.Augustyna na Sudeckiej o 15:00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Spowiedź przedświąteczna...

v-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki