Menu

DAR dla ALEPPO

Z inicjatywy abp. Józefa Kupnego ruszyła wielka akcja "Dar dla Aleppo". Włączyli się w nią biskupi wrocławskiej metropolii, inne kościoły chrześcijańskie, przedsiębiorcy i samorządowcy. Możesz włączyć się i ty.
- Ta inicjatywa przekracza wymiar religijny i kościelny. Staje się akcją wszystkich ludzi dobrej woli na Dolnym Śląsku - mówił metropolita wrocławski.
„Dar dla Aleppo” to konkretna pomoc chorym i cierpiącym w szpitalu św. Ludwika w syryjskim mieście. Chodzi o wspólne zbieranie funduszów na odbudowę szpitala i zakup niezbędnego wyposażenia medycznego.Całość prowadzona jest wraz z Papieskim Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, które niesie pomoc w 146 krajach świata.
- To akcja ponad podziałami religijnymi, politycznymi. Chcemy wspólnie pomagać mieszkańcom Aleppo poprzez zgromadzenie pieniędzy na wyposażenie szpitala.
Ci ludzie już wystarczająco dużo wycierpieli, żeby stawać się przedmiotem gry - stanowczo przemawiał ks. prof. Waldemar Cisło z Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Już wkrótce uroczyste podpisanie Ekunemicznej Deklaracji.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Ostatnio zmienianypiątek, 03 marzec 2017 06:54

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki