Menu

VII Orszak we Wrocławiu

Tradycyjnie już Orszak Trzech Króli wyruszył 6 stycznia z Ostrowa Tumskiego i dotarł do Rynku, gdzie Trzej Królowie – Kacper, Melchior i Baltazar oddali pokłon dzieciątku. W drodze do Betlejem towarzyszyły im aniołki, rycerze, archaniołowie, pastuszkowie, diabły i ok. 10 tysięcy wrocławian.
Tegoroczna edycja orszaku odbyła się pod hasłem „Pokój i Dobro”. W naszej archidiecezji obchodzimy Rok Jadwiżański, dlatego podczas uroczystego przemarszu nie mogło zabraknąć Dworu Świętej Jadwigi. Na trasie orszaku rozgrywane były też scenki jasełkowe. Orszak poprzedziła Msza Święta we wrocławskiej katedrze, której przewodniczył ks. Paweł Cembrowicz.Byli ludźmi poszukującymi Boga i w ostateczności byli w drodze do nieba. Byli tez ludźmi odważnymi, którzy potrafili zaryzykować i szukać prawdy. Przypominają Abrahama, ojca wiary, który zaufał obietnicy Boga i wyruszył w drogę".
Na wrocławskim rynku Uczestnicy Orszaku wraz z rycerzami oddali Pokłon Świętej Rodzinie.Orszak Trzech Króli to największe uliczne Jasełka,wspólne kolędowanie oraz wystawienie scen związanych
z Bożym Narodzeniem. W koncercie kolęd wystąpił znakomity polski muzyk Joszko Broda z zespołem Dzieci z Brodą.
Zapraszamy!

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Ostatnio zmienianyniedziela, 08 styczeń 2017 06:27

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki