Menu

37.Pielgrzymka do Trzebnicy

Dziś drugi dzień uroczystości Jadwiżańskich, w związku z tym z Wrocławia wyruszyła piesza pielgrzymka do Trzebnicy.
O godzinie 6:00 we Wrocławskiej Katedrze zebrało się wielu pątników, którzy postanowili wziąć udział w pieszej pielgrzymce do Trzebnicy. Bp Andrzej Siemieniewski słowem wstępu powitał zebranych, a także udzielił im specjalnego błogosławieństwa, przypominając, że trzeba włożyć buty, zejść z kanapy i być przygotowanym do wędrówki z Jezusem Chrystusem.
Jak pątnicy wrocławskiej pieszej pielgrzymki wyszli chwilę po 6:40 chwilę po ok 7:35 w tym samym dniu wyruszyła po raz pierwszy pielgrzymka rowerowa
(info http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/15608/ )Pątnicy z pieszej pielgrzymki do Trzebnicy dotarli około godziny 16. Natomiast o godzinie 16:30 rozpoczęła się uroczysta Msza Św.Eucharystii sprawowanej przy ołtarzu polowym przewodniczył abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Wspólnie z pielgrzymami modli się: abp Józef Kupny, metropolita wrocławski oraz bp Jacek Kiciński."Musimy być miłosierni" - zachęcał w homilii bp. Skworc - "Św. Jadwiga ma nam wiele do zaproponowania. Może być nauczycielką miłosierdzia, które rozumiała bardzo szeroko, od konkretnej pomocy materialnej do wprowadzania pokoju w rodzinie.

intro-animacja Jakub Maryniaczyk TVPielgrzymkowa

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 17 październik 2016 05:25

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

chwilowki