Menu

Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych

Ponad tysiąc osób wzięło udział w Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych i ich rodzin w Henrykowie. Świętowanie rozpoczęła Msza św. w bazylice pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, której przewodniczył bp Marek Mendyk.Legnicki biskup pomocniczy wyraził radość z zaproszenia na VII pielgrzymkę niepełnosprawnych do Henrykowa, a organizatorom - Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży - dziękował za inicjatywę. Przypomniał, że ten rok jest wyjątkowy ze względu na Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia i 1050. rocznicę chrztu Polski. - Dziś gromadzimy się, by dziękować Panu Bogu za łaskę życia, za łaskę powołania i za łaskę chrztu, który jest fundamentem naszego chrześcijańskiego życia - mówił.
Następnie był czas na poczęstunek i piknik integracyjny i część artystyczną, podczas której swoją twórczość zaprezentowali osoby niepełnosprawne.
Młodzież z KSM-u aktywnie włączyła się w przygotowania do pielgrzymki, młodzi posługiwali także jako wolontariusze podczas jej trwania. - To umacniało więzi także między nimi ,a niepełnosprawnymi – mówił Daniel.

rozmowy prowadziła Magda Orańska
wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 29 sierpień 2016 13:16

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki