Menu

Wrocławska pielgrzymka u Matki

Na Jasną Górę weszły dwa strumienie pielgrzymek: wrocławska i legnicka – w sumie ok. 2400 pątników.Najpierw była jak co roku prezentacja grup pielgrzymkowych prowadzona przez "ORZECHA"
W strugach deszczu pątnicy przemierzali ostatnie kilometry pozostałe do Jasnej Góry. Od początku w gronie pielgrzymów był bp Jacek Kiciński. Jest on najprawdopodobniej pierwszym wrocławskim biskupem, który wziął udział w całej Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej. Ze względu na warunki pogodowe zwieńczająca pielgrzymkę Eucharystia została przeniesiona z wałów jasnogórskich do bazyliki.
Mszy św. przewodniczył bp Jacek Kiciński. – Zwrócił uwagę na rodzinną atmosferę pielgrzymowania. - Tworzymy jedną rodzinę – pielgrzymi z Legnicy i Wrocławia. To jest dzień wspólnoty, prawdziwa Kana Galilejska – zauważył.Na zakończenie Eucharystii Orzech podziękował wszystkim pielgrzymom za modlitwę w jego intencji i z humorem nawiązał do udziału w pielgrzymce bp Jacka Kicińskiego.ZAPRASZAMY na (homilia audio) relację zamieszczone na:http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/15237/

intro-animacje Jakub Maryniaczyk tvpielgrzymkowa

wideo-relacja Zdzisław Maj tvrodzina

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

chwilowki