Menu

Sakra Biskupia Ojca Jacka Kicińskiego

Ojciec Jacek Kiciński - Klaretyn przyjął Sakrę Biskupią w Katedrze Wrocławskiej w dniu 19.03.2016
Uroczystość rozpoczęła się procesją, która przeszła z seminarium do katedry wrocławskiej. Zebranych w świątyni przywitał bp Andrzej Siemieniewski. To wielka radość dla archidiecezji wrocławskiej, że mamy uczestniczyć w święceniach biskupich nowego pasterza.
Zgromadzeniu liturgicznemu przewodniczył główny konsekrator ks. abp Józef Kupny - Metropolita Wrocławski . Współkonsekratorami byli ks. abp. Celestino Migliore - Nuncjusz Apostolski w Polsce i ks. kard. Henryk Gulbinowicz. Z racji zakonnego pochodzenia o. Jacka towarzyszyli Mu także władze zgromadzenia misjonarzy klaretynów z wicegenerałem i prownicjałem prowincji polskiej.
Są z nami władze Dolnego Śląska, parlamentarzyści, przedstawiciele służb mundurowych, członkowie kapituły, władze uczelniane PWT i innych katolickich uczelni w Polsce, moderatorzy i alumni seminarium, bracia i siostry zakonne, rodzina o. Jacka i wielu wiernych!
Po liturgii bp Kiciński przyjmował gratulacje i życzenia. Dla uczestników Eucharystii przygotowane zostały pamiątkowe obrazki i różańce.


Wideo realizacja: Andrzej Mas tvRodzina

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 21 marzec 2016 22:19

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki