Menu

Wyjątkowa Droga Krzyżowa

11 marca 2016 w Katedrze Wrocławskiej odbyło się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin oraz przedstawicieli instytucji i organizacji wspierających środowisko osób niepełnosprawnych
Nabożeństwu przewodniczył abp Józef Kupny. W uroczystości również wzięli udział Tadeusz Samborski, członek zarządu województwa, i Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych.
 Ks. Bogusław Kapica, diecezjalny duszpasterz niepełnosprawnych, podkreślił, że doroczne spotkania na rozważaniu 14 stacji Drogi Krzyżowej to niezwykła okazja do spostrzeżenia niezwykłej bliskości niepełnosprawnych i chorych z Chrystusem cierpiącym.
Na zakończenie nabożeństwa głos zabrał abp Kupny. Przypomniał, że przed dwoma tysiącami lat na drodze krzyżowej Jezus spotkał się z kpiną, był wyśmiewany, biczowany, opluwany. - Ale na tej drodze krzyżowej spotykał także ludzi sobie życzliwych, na tej drodze krzyżowej towarzyszyła Mu Matka, tam, na drodze krzyżowej, doświadczał także ludzkiego współczucia i pewnie miłości. I dzięki tym wspaniałym rozważaniom, tak bogatym w treść, mogliśmy uświadomić sobie, jak często nasze drogi krzyżowe są podobne do drogi krzyżowej Pana Jezusa.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki