Menu

BÓG JEST RADOSNY

W „24h dla Pana” zaangażowało się kilkanaście wspólnot, które w nocy z 4 na 5 marca trwały na uwielbieniu Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Uwielbienie rozpoczęło się modlitwą duszpasterzy, liderów i animatorów, a zakończyło Mszą św. Przez całą noc można było także przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Nad organizacją wydarzenia czuwała wspólnota Hallelu Jah.
Uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Siemieniewskiego zakończyło się 24-godzinne uwielbienie odbywające się we wrocławskiej katedrze.
Ewangelia przedstawiała historię syna marnotrawnego. – Nazywamy ją także przypowieścią o miłosiernym ojcu, a ja od jakiegoś czasu bardzo lubię określenie „przypowieść o radości” – mówił bp Siemieniewski. – 15 rozdział Ewangelii wg św. Łukasza to odpowiedź na nieporozumienie, które powstało, gdy ludzie zorientowali się, że Bóg jest miłosierny.
Bp Siemieniewski powiedział także, że dziś zbiegają się dwie okazje do radości. Pierwsza z nich wypływa z liturgii – IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Laetare, a więc niedzielą radości. Drugi powód dał papież Franciszek, zapraszając do udziału w inicjatywie „24h dla Pana”.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Ostatnio zmienianyniedziela, 06 marzec 2016 15:00

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki