Menu

Nade wszystko miłosierdzie...

„Nade wszystko miłosierdzie – Miłość. Pokój. Przebaczenie” – pod tym hasłem w tegorocznym wrocławskim Orszaku Trzech Króli wzięło udział 15 tys. osób.W stolicy Dolnego Śląska tłum na swoich koniach poprowadzili  trzej królowie Kacper, Melchior i Baltazar. Nie zabrakło też aniołów, diabłów i króla Heroda oraz licznych aktrakcji m.in. walk aniołów z diabłami - w "dwa ognie"  oraz policyjnej orkiestry. W  sumie w tegorocznym Orszaku wzięło udział ok. 200 aktorów. Towarzyszyły im zastępy wojskowe, a także niezliczone anioły i pasterze. Na trasie doświadczyli wielu przygód i spotkań. Był król Herod, walka aniołów z diabłami - w "dwa ognie" - spis ludności przygotowany przez wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, chór anielski i wreszcie stajenka we wrocławskim rynku. Barwny korowód przemaszerował z Ostrowa Tumskiego przez centrum miasta, aby na wrocławskim Rynku oddać pokłon Świętej Rodzinie i współnie pokolędować.Metropolita wrocławski, abp Józef Kupny zaznaczył- bardzo serdecznie pragnę podziękować organizatorom i przede wszystkim rodzinom. My dzisiaj w tej pięknej inscenizacji uczestniczymy niejako w tym, co działo się kiedy narodziło się dzieciątko Jezus,- mówił, po czym zaczął modlitwę "Ojcze nasz".

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

 ------------

Największe Jasełka w Europie we Wrocławiu

Na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu skąd wyruszył Orszak, dowódcy i wojska królów Kacpra, Melchiora i Baltazara złożyli meldunki o gotowości do Orszaku.
Po przyjęciu meldunków , trzej królowie Kacper, Melchior i Baltazar poruszajacy się na koniach poprowadzili Orszak z Ostrowa Tumskiego do Betlejem znajdującego się na wrocławskim rynku. Nie zabrakło też aniołów, diabłów i króla Heroda oraz licznych atrakcji m.in. walk aniołów z diabłami , młodzieży z SDM która odegrała nową scenkę nawiązującą do nowo-testamentowego spisu ludności oraz policyjnej orkiestry. W sumie w tegorocznym Orszaku wzięło udział ok. 200 rycerzy, 70 dworek i 150 pastuszków. Wrocławianie  wg. organizatorów w marszu wzięło udział 15 tys. osób - z koronami na głowach śpiewali wspólnie kolędy i wznosili okrzyki. Barwny korowód przemaszerował z Ostrowa Tumskiego przez centrum miasta, aby na wrocławskim Rynku oddać pokłon Świętej Rodzinie i wspólnie pokolędować. W Betlejemskiej szopce w Rynku czekała Święta Rodzina. Po kolei kłaniali jej się aniołowie, rycerze, dzieci idące w orszakach poszczególnych królów, pasterze. Na koniec dotarli Trzej Królowie  zsiedli ze swoich rumaków i ofiarowali małemu Jezusowi dary : złoto, mirrę i kadzidło, a potem uroczyście się pokłonili.
Zyczenia wszystkim zebranym złożył Wojciech Adamski- wice Prezydent Wrocławia a następnie ks. Abp Józef Kupny-Metropolita Wrocławski.
W swoim wystąpieniu wyraził radość z faktu, że uczestnicy orszaku przyszli z całymi rodzinami, aby świętować wydarzenie, które miało miejsce ponad 2 tys. lat temu. - Poprzez tą piękną inscenizację niejako uczestniczymy w tym wszystkim co działo się wtedy kiedy rodziło się Dzieciątko Jezus. Trzej Królowie przybyli by złożyć Mu pokłon. Dzisiaj razem z Nimi składamy pokłon Dzieciątku Jezus, razem z Nimi prosimy o Błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin, naszego miasta Wrocławia i całego Dolnego Śląska  powiedział ks. abp. Józef Kupny. Metropolita życzył by ten Nowy Rok był dla wszystkich radosny i szczęśliwy, a dzieci, żeby były zawsze uśmiechnięte. Wszystkim zebranym ks. Abp udzielił pasterskiego błogosławieństwa.
Na zakończenie odbył się koncert kolęd.

Wideo realizacja- Andrzej Mas- tvRodzina

Ostatnio zmienianywtorek, 12 styczeń 2016 12:03

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki