Menu

Zakończenie roku akademickiego 2014/2015

Ceremonia zakończenia roku akademickiego oraz nadania Doktoratu hc odbyła się 29 czerwca br., w uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła.Dziękczynnej Eucharystii w katedrze wrocławskiej, kończącej rok akademicki, przewodniczył abp Celestino Migliore. W okolicznościowej homilii Metropolita Wrocławski, abp Józef Kupny, nawiązał do uroczystości śś. Apostołów. Wskazując przykład św. Piotra i św. Pawła, hierarcha podkreślił, że świadek Jezusa powinien nawiązywać z Nim głęboką relację, a nie jedynie znać Go ze słyszenia.Akademia w auli PWT tradycyjnie była okazją do wręczenia nominacji naukowych,oraz wyjątkowe wyróżnienie z rąk abp. Józefa Kupnego, Wielkiego Kanclerza PWT, otrzymała również p. Elżbieta Krawiec, którą władze Uczelni uhonorowały za 40 lecie jej pracy na rzecz PWT.  Drugą częścią uroczystości było nadanie tytułu doktora honoris causa apb. Celestino Migliore, Nuncjuszowi Apostolskiemu w Polsce. "Jeśli łacińskie słowo nuntius znaczy posłaniec, to osobę nowego Doktora honoris causa Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu można najogólniej określić jako człowieka w misji.
Przyznając tytuł Doktora honoris causa Arcybiskupowi Nuncjuszowi, Senat PWT wyraził uznanie za służbę w trosce o prawa człowieka, godność osoby ludzkiej i dobre warunki pracy, podkreślając zarazem posługę Nuncjusza przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. W uzasadnieniu uwydatniono również wielką troskę abp. Celestino Migliore o rozwój Kościoła w Polsce.
Po uroczystości w auli PWT abp. Celestino Migliore odsłonił pamiątkową tablicę w galerii Doktorów honoris causa w gmachu głównym PWT.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

 

Ostatnio zmienianyśroda, 01 lipiec 2015 12:50

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki