Menu

Trwają obchody dni rtm. Pileckiego

Marsz Witolda Pileckiego przygotowało kilka organizacji patriotycznych - Stowarzyszenie Odra-Niemen, Stowarzyszenie Koliber oraz Obóz Narodowo-Radykalny (ONR).Wśród uczestników byli również przedstawiciele Narodowego Odrodzenia Polski i wiele osób niezrzeszonych, w tym starsi i dzieci.
W trakcie marszu wznoszone były okrzyki przypominające cel zgromadzenia - dotyczące rotmistrza Pileckiego, ale też odwołujące się do wartości narodowych, patriotycznych i chrześcijańskich.Gdy uczestnicy marszu przechodzili obok ogródków piwnych w pobliżu rynku, jeden z popijających złoty trunek nazwał idących faszystami. Jarosław Bogusławski, jeden ze spikerów prowadzących pochód, zareagował bardzo błyskotliwie. Mówił o tym, że porównywanie narodowców do faszystów świadczy o braku podstawowej wiedzy. Zapewniał, że gra o ojczyznę, to walka o silną Polskę, która będzie otwarta dla każdego. Przekonywał także, że jest możliwość zmiany w polskiej polityce na taką, która będzie realizowała interesy Polaków.
Manifestanci przeszli od katedry wrocławskiej, przez pl. Nankiera, ul. Uniwersytecką, ul. Kuźniczą, Rynek oraz ul. Świdnicką pod pomnik Bolesława Chrobrego. Tutaj miały miejsce oficjalne przemówienia i podziękowania.
Moim marzeniem jest, by Polska była coraz lepsza dzięki młodemu pokoleniu- powiedziała Genowefa Aleksander ps. Cytrynka, żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Ostatnio zmienianywtorek, 19 maj 2015 02:56

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki