Menu

Ks. Peter Hocken we Wrocławiu

Dokąd Duch prowadzi Kościół?- to temat konferencji, która odbyła się  7 lutego we Wrocławiu. ,,Chcemy spojrzeć na to, co dziś Duch Święty mówi i czyni w Kościele z nieco szerszej perspektywy” podkreślają organizatorzy spotkania – ekumeniczna Fundacja 24/7.
Jednym z zaproszonych gości, - teolog i historyk Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej i ruchu zielonoświątkowego ks. Peter Hocken - Bogactwo tajemnicy Chrystusa, którego można naprawdę poznać tylko dzięki Duchowi Świętemu, ukazał ks. Peter przez różne tytuły nadawane Jezusowi w Piśmie św.: Syn Człowieczy, Mesjasz, Baranek Boży, Słowo Boże, Mądrość Boża, Najwyższy Kapłan, Arcykapłan, Rzecznik, Chrzciciel Duchem Świętym.
Drugim prelegentem podczas konferencji był bp Andrzej Siemieniewski.
 Oprócz wykładów i modlitwy uwielbienia podczas spotkania odbył się panel dyskusyjny z udziałem Edwarda Pawłowskiego – pastora Kościoła zielonoświątkowego, Macieja Wolskiego z Fundacji 24/7, Tomasza Piechnika – lidera katolickiej wspólnoty Hallelu Jah i Adama Dylusa, reprezentującego wspólnotę Haszlama. Wsłuchując się w to, co mówi dziś Duch do Kościoła, wskazali m.in. na wzrastające rzesze męczenników („oddają życie za wiarę, gdy ja jestem w ciepłych kapciach” – mówił Tomasz), jaśniejsze odkrywanie darów Ducha i Bożego planu, znak, jakim są Żydzi odkrywający w Jezusie Mesjasza. – Bóg mówi do całego Kościoła, ale to pojedyncza osoba musi Go usłyszeć – stwierdził E. Pawłowski. – Muszę usłyszeć, co Bóg mówi do mnie i… zrobić to.
Wkrótce pełna wersja( audio) konferencji  ks. Petera Hockena
na stronie organizatorów: www.fundacja24-7.org

wideo-realizacja Zdzislaw Maj tvRodzina

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki