Menu

"Komu przeszkadza Deklaracja Wiary lekarzy?"

Katolicy mają konstytucyjne prawo kierować się w wykonywaniu zawodu wskazaniami swojej wiary - przypomina dr inż. Antoni Zięba w odcinku videobloga pro-life "Komu przeszkadza Deklaracja Wiary lekarzy?"
Lekarze, którzy ją podpisali stali się obiektem nagonki w wykonaniu lewicowych mediów i polityków. W deklaracji - uznając Boże prawo - pracownicy służby zdrowia wyrazili swój sprzeciw m.in. wobec aborcji, in vitro czy eutanazji. Szczególną ofiarą nagonki stał się uczciwy ginekolog prof. Bogdan Chazan.
Zięba przypomina art. 18 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, który stwierdza, że każdy człowiek ma prawo wolności myśli, sumienia i wyznania. "Lekarz także!" - dodaje Zięba.
Wierność w sumieniu podstawowywm zasadom etycznym nie może być gwałcona przez prawo. "Hitlerowcy w Auschwitz działali zgonie z prawem. Łagry sowieckie działały zgodnie z prawem. I dokonano wielkich zbrodni ludobójstwa" - podkreśla inż. Zięba. Dziś w zgodzie z prawem popełnia się zbrodnie ludobójstwa na dzieciach nienarodzonych.
materiał dodany:Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka
 
Ostatnio zmienianypiątek, 20 czerwiec 2014 15:38

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki