Menu

Krzyż Wielki Orderu zasługi RP dla Kard. Meisnera

Arcybiskup Kolonii Ksiądz Kardynał Joachim Meisner (Kolonia Niemcy) w imieniu Prezydenta RP , z rąk ministra Jacka Michałowskiego ( szefa Kancelarii Prezydenta RP) został odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Order został nadany przez Prezydenta RP w uznaniu wybitnych zasług w rozwijaniu polsko-niemieckiej współpracy, za działalność na rzecz ratowania zabytków kultury i sztuki w Polsce oraz zaangażowanie w proces polsko-niemieckiego pojednania.
 
Uroczystość wręczenia orderu odbyła się w kościele p.w. św. Jadwigi we Wrocławiu-Leśnicy podczas wizyty Ks. Kardynała w swojej rodzinnej miejscowości w dniu 16.02.2014r.
Uczestniczyli w niej m.in. : metropolita wrocławski abp Józef Kupny, jego poprzednicy kard. Henryk Gulbinowicz i abp Marian Gołębiewski, ordynariusz świdnicki bp Ignacy Dec wraz ze swoim sufraganem, bp. Adamem Bałabuchem. Ordynariusza diecezji legnickiej bp. Stefana Cichego reprezentował Kanclerz Legnickiej Kurii Biskupiej ks. prał. Józef Lisowski, a władze Wrocławia prezydent Rafał Dutkiewicz i jego zastępcy: Anna Szarycz i Maciej Bluj. Wszystkich gości i uczestników uroczystości w
serdecznych słowach przywitał proboszcz ks. kan. Krzysztof Szuwart. A czyniąc to w stosunku do kard. Meissnera powiedział: Księże kardynale witaj w domu.
wideo-realizacja i komentarz : Andrzej Mas - tvRodzina

 

Ostatnio zmienianywtorek, 18 luty 2014 15:55

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki