Menu

Zakończenie Peregrynacji w Katedrze wrocławskiej

Zakończenie Peregrynacji Krzyża Wielkopiątkowego Świętego Jana Pawła II Wielkiego w Archidiecezji Wrocławskiej miało miejsce w Święto Ofiarowania Pańskiego, a jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. . Peregrynacja odbywała się pod hasłem: " Witaj Krzyżu, nadziejo nasza jedyna! "
Procesja z feletronem z Krzyżem Wielkopiątkowym Świętego Jana Pawła II Wielkiego , Papieża Polaka niesionym przez kleryków wyruszyła z kościoła pw. Św. Krzyża do Archikatedry pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu.
To już ostatni przystanek podczas Peregrynacji papieskiego Krzyża w Archidiecezji Wrocławskiej. Mszę św. dziękczynną za dar i owoce peregrynacji Krzyża Wielkopiątkowego Świętego Jana Pawła II Wielkiego w Archidiecezji Wrocławskiej koncelebrował ks. Abp Marian Gołębiewski . Homilie wygłosił Ojciec Jacek Kiciński. Podsumowanie i podziękowanie za owoce tej Peregrynacji złożył ks. dr Marian Biskup. We Mszy św. uczestniczyły licznie zgromadzone siostry zakonne i kapłani w Dniu
Życia Konsekrowanego .Na zakończenie ks. Inf Adam Drwięga-proboszcz Katedry odczytał list przysłany przez Pana Stanisława Trafalskiego - autora krzyża , w którym Pan Stanisław dziękował w imieniu własnym oraz żony Janiny i syna Sebastiana , za Peregrynacje w Archidiecezji Wrocławskiej oraz modlitwy w ich intencji. Po Mszy św. wierni zgromadzeni w Archikatedrze mieli okazje po raz ostatni we Wrocławiu osobiście adorować Krzyż Wielkopiątkowy Świętego Jana Pawła II co
czynili z wielką czcią i wiarą. W ciągu niemal roku peregrynacji pokłon ukrzyżowanemu Chrystusowi oddało setki tysięcy wiernych w prawie 300 parafiach Archidiecezji Wrocławskiej.
Krzyż powrócił do sanktuarium w Kraczkowej koło Łańcuta gdzie przebywa na stałe.
Do tego krzyża święty Jan Paweł II Wielki - Papież Polak tulił się w 2005 r. podczas Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum . Jan Paweł II z braku sił odprawiał ją w swej watykańskiej kaplicy.
Komentarz i wideo realizacja: Andrzej Mas - tvRodzina
Ostatnio zmienianyśroda, 05 luty 2014 11:44

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki