Menu

Wierni Polsce

Obchody Święta Wojska Polskiego dzięki TvRepublice i TVPinfo nabrały właściwej treści-(transmisja bezpośrednia)ale...niezwykle efektowna defilada "Wierni Polsce", która odbyła się w Katowicach z okazji Święta Wojska Polskiego. Ulicami stolicy województwa śląskiego przemaszerowali żołnierze, przejechały wozy bojowe, a na niebie pojawiła się wojskowa flota powietrzna...
 Decydujące starcie pomiędzy polakami a bolszewikami rozgrywało się na przedpolach Warszawy między  13-15 sierpnia 1920 r. To właśnie ta bitwa zadecydowała  o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny splata się ze świętem Wojska Polskiego oraz z rocznicą Bitwy Warszawskiej. Jak co roku w bazylice garnizonowej św. Elżbiety we Wrocławiu metropolita wrocławski J.Kupny odprawił Mszę świętą.- Modlili się na niej kombatanci, oficerowie, żołnierze, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz mieszkańcy miasta.
Byśmy tego wielkiego dziedzictwa, naznaczonego wiarą, trudem i krwią naszych przodków, byli zawsze wiernymi stróżami -podsumował abp Józef
We Wrocławiu od 11.30 – uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego,następnie wystawa sprzętu wojskowego Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak uczestniczył w obchodach Święta Wojska Polskiego na wrocławskim Rynku.  , później zaplanowano apel i pokazy sprzętu wojskowego.Najwięcej emocji budziła samobieżna armato haubica Dana.

VProdukcja Zdzisław Maj/TVRodzina

 

Kuba Baryła: Do działań na marszu równości w Płocku nikt mnie nie namawiał.Oglądaj nas i czytaj także na portalu www.telewizjarepublika.pl - codziennie nowe wiadomości z Polski i świata!

Udostępnij:

https://youtu.be/zIzI_q8d6fg

Ostatnio zmienianysobota, 17 sierpień 2019 11:41

Dodatkowe informacje

  • Frame: Decydujące starcie pomiędzy polakami a bolszewikami rozgrywało się na przedpolach Warszawy między 13-15 sierpnia 1920 r. To właśnie ta bitwa zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.
  • Fork: bitwa,z rocznicą Bitwy Warszawskiej,Byśmy tego wielkiego dziedzictwa, naznaczonego wiarą, trudem i krwią naszych przodków, byli zawsze wiernymi stróżami,
  • Gears: Kuba Baryła Oglądaj nas i czytaj także na portalu www.telewizjarepublika.pl - codziennie nowe wiadomości z Polski i świata!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki