Menu

Niedziela Miłosierdzia z"Mamre"

Niedziela Miłosierdzia 28.04.2019 r. ze wspólnotą  "Mamre" zorganizowała w parafii p.w. Chrystusa Króla.Modlitewne spotkanie w święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęłęło się od odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Po niej odprawiona została Msza św., a potem uczestniczyli w koncercie uwielbienia. - To wyjątkowy dzień. Możesz się zastanowić, jak osobiście Pan Jezus okazał ci miłosierdzie. W jaki sposób to uczynił w twoim sercu i w całym twoim życiu - mówił w homilii ks. Krystian Charchut. Duszpasterz wspólnoty Mamre opowiadał o uwielbieniu. O tym, że Pan Bóg chce, byśmy Go chwalili za to, co dla nas uczynił. Podczas uwielbienia poszerza się nasze serce. A Duch Święty tego potrzebuje, żeby w nas działać.
- Celem naszego życia tutaj, na ziemi, jest świętość, przemiana w Pana Jezusa. Stawiajmy sobie przed oczy Cel, czyli bycie ludźmi świętymi. Kiedy prześledzimy nasze życie, widzimy, że dzięki miłosiernej łasce Pana Boga jesteśmy tym, kim jesteśmy.Możesz się zastanowić, jak osobiście Pan Jezus okazał ci miłosierdzie. W jaki sposób to uczynił w twoim sercu i w całym twoim życiu - mówił w homilii ks. Krystian Charchut.
 Kiedy prześledzimy nasze życie, widzimy, że dzięki miłosiernej łasce Pana Boga jesteśmy tym, kim jesteśmy.Podkreślił, że największym darem miłosierdzia jest Matka Boża. Musimy umieć przyjąć ten znak. Bóg zsyła nam przez Maryję łaski, bo nie ma większego znaku. Módlcie się do Maryi na różańcu, zawierzajcie Jej swoje życie.Podczas Mszy św. 120 osób w specjalnym akcie wypowiedzianym głośno przy wspólnocie wiernych oddało się w niewolę Matce Bożej.Po Eucharystii zebrani modlili się śpiewem na koncercie uwielbienia miłosierdzia Bożego.

v-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki