Menu

Ze Słownika:... POST

W tym roku Wieczór Tumski, który w szczególny sposób był poświęcony Wielkiemu Postowi w kościele św. Krzyża na Ostrowie Tumskim zaproszeni zostaliśmy na wykład  w pierwszej części zatytułowany: „Ze Słownika Wyrazów Bardzo Obcych:POST” który wygłosił niezwykły wrocławski kapłan, wieloletni Ojciec Duchowny Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, ks. dr Aleksander Radecki, między innymi; odznaczony Złotym Krzyżem  w  Urzędzie Woj. za zasługi w działalności społecznej , charytatywnej i duszpasterskiej.Jak odbiera odznaczenie dla siebie? Jak zwykle - z dużą skromnością i charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru.
Oczywiście doceniam wyróżnienie, ale nie po to się "wpakowałem" choćby w działalność dla bezdomnych, żeby ktoś mnie odznaczał. Wiem, dla kogo to robię i uważam, że to mój obowiązek jako kapłana i człowieka - puentuje ks. Aleksander.
Wracając do sedna głównego wątku. Motto tego wykładu dotyczące,  jak ma wyglądać Post: ,,Pan Jezus pościł  40 dni na pustyni i uczył jak ma wyglądać Post?; Polecam odmówić Psalmy Pokutne,nawiązać szczery kontakt ze spowiednikiem i podjąć działanie naprawcze.Wystarczy wcześniej zrobić szczery Rachunek Sumienia,zadośćuczynić za swoje grzechy i bliźnich...zrezygnować z Pokus niedozwolonych i złych.Prawdziwy Post to wyrzeczenie sie grzechów i Prawdziwe i Zadośćuczynienie"  

W części muzycznej poświęconym muzyce Wielkiego Postu, wrocławski  pierwszy organista kościoła O.O. Dominikanów – Tomasz Głuchowski.

w-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki