Menu

"Dzieci, które przeżyły aborcję".

"Nic tak namacalnie nie ukazuje, kto jest ofiarą aborcji, jak ludzie, którzy ją przeżyli. W aborcji jest zabijany człowiek na różnych etapach życia przed narodzeniem. Takie są fakty" - przypomina dr inż. Antoni Zięba.
W najnowszym odcinku vidobloga pro-life przedstawie 3 wybrane historie dzieci, które przeżyły aborcję. Są to: Melissa Ohden, Gianna Jessen i Sarah Elizabeth Brown.
Historie ludzi, którzy przeżyli aborcję są wstrząsające. Stało się tak dlatego, że - na szczęście - aborcjonista popełnił błąd albo ktoś tym dzieciom w ostatnim momencie pomógł.
"Ludzie, którzy przeżyli aborcję są świadkami siły życia. Nie można ich zlekceważyć. Nie można wyprzeć ze świadomości Nie można skazać na niebyt. Ich istnienie jest dowodem, że tylko życie ma przyszłość!" - podkreśla dr Zięba.
materiał dodany:Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka
 
Czytaj dalej...

"Alveda King - przeciwko rasizmowi, przeciwko aborcji"

"Co trzy dni ginie więcej Afroamerykanów w aborcji, niż było zabitych przez Ku Klux Klan w przeciągu całej jego historii" - te poruszające słowa przytoczył dr inż. Antoni Zięba w odcinku swego videobloga pro-life. Wypowiedziała je Alveda King, bratanica słynnego bojownika o prawa czarnoskórych w USA - dr Martina Luthera Kinga.
Alveda w przeszłości miała dwie aborcje. Cierpiała dotkliwie na syndrom postaborcyjny. Dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon obrony życia w USA.
Zaangażowanie w obronę życia traktuje jako przedłużenie walki o prawa obywatelskie, w którą był zaangażowany jej słynny wujek. Upomina się o najbardziej obywatelskie prawo - prawo do życia człowieka od jego poczęcia.
Alveda King jest bohaterką najnowszego odcinka vidobloga pro-life "Tylko życie ma przyszłość!".
materiał dodany:

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka
Czytaj dalej...

"Jan Paweł II - największy obrońca życia człowieka".

Tuż przed kanonizacją Jana Pawła II, dr inż. Antoni Zięba przypomina kluczowe wezwanie naszego wielkiego rodaka do modlitwy w intencji życia. W najnowszym odcinku videobloga pro-life można zobaczyć i usłyszeć papieża Polaka, który m.in. wypowiada słynne słowa: „I życzę i modlę się o to stale, ażeby rodzina polska dawała życie, żeby była wierna świętemu prawu życia” (Nowy Targ 8.06.1979). Inż. Zięba podkreśla, że apele Jana Pawła II zainspirowały grupę katolików świeckich w Krakowie do zorganizowania w 1980 r. Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci. Działcze pro-life postanowili uwrażliwić Polaków na nienaruszalną wartość i godność życia każdego człowieka od momentu poczęcia. Drugim celem, który sobie postawili, było wprowadzenie w naszym kraju prawa chroniącego życie. Do krucjaty włączyło się ponad 100 tys. osób. Ich modlitwa i zaangażowanie przyniosły błogosławione efekty. Przesłanie Jana Pawła II - największego obrońcy życia człowieka trwa dalej... 

materiał dodany:Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

chwilowki