Menu

Z Życia Kościoła (256)

Procesja relikwiami

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu uprzejmie informuje, że w 20. rocznicę wielkiej powodzi na Dolnym Śląsku i Mieście Wrocławiu, która miała miejsce w 1997 r., tradycyjnie już podejmujemy w miesiącu wrześniu, procesję dziękczynno-błagalną, z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty, ulicami Wrocławia.W 20-lecie wielkiej powodzi będziemy w duchu wiary i nadziei, dziękować Bożej Opatrzności w za uchronienie nas, naszego Miasta od powodzi i prosić za wstawiennictwem Świętych o Boże Błogosławieństwo na „nowy czas". Łączyć się będziemy duchowo z wszystkimi Rodakami, których tak boleśnie dotknęły tegoroczne nawałnice.
Tegoroczna Procesja odbyła się w niedzielę 17 września br. Rozpoczęła się w Bazylice św. Elżbiety, o godzinie 16.00, a zakończyła się Mszą św. pod przewodnictwem
J.E. Ks.Bpa Jacka Kicińskiego, w kościele św. Stanisława i Św. Doroty.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

 

------------nowa wersja "Powódź Tysiąclecia"

dokumentalny zapis rozpocząłem od Henrykowa do wrocławskiego
Kazanowa najpierw był opublikowany na filmedia.tv
...konwertowany,przemontowany...obecnie jest na tvrodzina.pl
W związku z tym szukamy prywatnych pamiątek dokumentujących codzienne życie mieszkańców miasta podczas powodzi we Wrocławiu.W celu przekazania pamiątek należy się zgłosić na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel. 508 790 095. Zbiór pamiątek potrwa do 15 października br.

montaż: Zdzisław Maj /TVRodzina

Czytaj dalej...

Pogrzeb Mamy Abp Kupnego

Mama abp. Józefa Kupnego odeszła do Domu Ojca,
w kościele Wniebowzięcia NMP w Chorzowie-Batorym odbył się pogrzeb mamy abp. Józefa Kupnego Pasterza Archidiecezji Wrocławskiej śp. Matyldy Kupnej, która odeszła 5 lipca br. do Domu Ojca w wieku 87 lat. Do chorzowskiej świątyni na uroczystości pogrzebowe przyjechało ponad 100 kapłanów z archidiecezji wrocławskiej i archidiecezji katowickiej. Obecnych było prócz syna śp. Matyldy abp. Józefa wielu biskupów: kard. Henryk Gulbinowicz, metropolita częstochowski abp Wacław Depo, bp. świdnicki  Ignacy Dec, bp kaliski Edward Janiak, bp Andrzej Siemieniewski, bp Marek Mendyk, bp Paweł Stobrawa, bp Marek Szudło i bp Adam Wodarczyk. Licznie przybyli wierni. Listy kondolencyjne do abp. Józefa Kupnego po śmierci mamy śp. Matyldy nadesłali: metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, metropolita katowicki Wiktor Skworc, biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, sekretarz generalny Episkopatu Polski bp Artur Miźiński.
Wiele wyrazów współczucia i zapewnień o modlitwie metropolita otrzymał również od innych członków episkopatu, kapłanów, przedstawicieli władz i instytucji oraz licznych wiernych.

material dodał ks.Cezary Chwilczyński

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

chwilowki