Menu

O Nas

  • Super User

TV RODZINA.pl  początek …

Historia naszej telewizji rozpoczęła się z początkiem roku 2010, kiedy to z inicjatywy pana Jakuba Maryniaczyka (Duszpasterstwo Wawrzyny) i Zdzisława Maja (Katolicka filmedia.tv) Ksiądz Arcybiskup Marian Gołębiewski, ówczesny Metropolita Wrocławski powołał dekretem 182/2010 z 25 lutego 2010 roku Katolicką Internetową Telewizję Archidiecezji Wrocławskiej, równocześnie wyznaczając asystenta kościelnego, opiekuna duchowego przedsięwzięcia w osobie ks. dr. Cezarego Chwilczyńskiego, dyrektora Radia Rodzina.

W pierwszym etapie organizacyjnym zbudowane zostało archiwum filmów przez lata gromadzone na taśmach Betacam i VHS. Materiał częściowo był dostępny na stronach filmedia.tv Równocześnie trwały próby i przygotowania do transmisji na żywo. Prace nad wyborem technologii transmisji video i strony internetowej.

Na przełomie roku 2012/2013 przeprowadziliśmy pilotażowe wdrożenie systemu transmisji online we wrocławskiej katedrze, wykorzystując do tego celu zainstalowane tam wcześniej kamery monitoringu oraz we współpracy z Piotrem Pietrus (Wspólnota Hallelu Jah z Wrocławia) pierwsze udane transmisje inetrentowe prowadzone z codziennych, wieczornych mszy świętych katedry wrocławskiej.

Zapadała decyzja o nadaniu nazwy powstającej telewizji internetowej, narodziła się TVRODZINA.pl
Powstała strona łącząc w sobie wcześniejsze doświadczenia filmedia.tv, hallelujah.pl\tv oraz Radia Rodzina.

Od tego momentu na stronie znalazły się materiały, filmy, reportaże z życia naszej diecezji. Można zobaczyć codzienną transmisję na żywo z Mszy Św. z katedry wrocławskiej, okazjonalne transmisje z różnych uroczystości i wydarzeń. Kiedy nie transmitujemy obrazu, na stronie można przeglądać materiały archiwalne (VOD) oraz posłuchać online Radia Rodzina.

TV Rodzina.pl rozwój …

W roku 2014 do organizatorów przedsięwzięcia dołączyła Fundacja Vide et Crede, specjalizująca się w ewangelizacji wizualnej - bilbordowej i filmowej.

Wraz ze służbami Wrocławskiej Pieszej Pielrzymki - Pielgrzymka TV, prowadzimy transmisję i relacje na żywo z Pielgrzymki do Częstochowy i Trzebnicy.

Wraz z Radiem Rodzina i Fundacją Vide et Crede planujemy uruchomić profesjonalne studio nagrań, z myślą o tworzeniu programów informacyjnych i społeczno-kulturalnych.  Wszystkie te działania zmierzają do emisji programów w trybie ciągłym.

TV Rodzina.pl potrzeby …

TV RODZINA chce czynnie uczestniczyć w życiu archidiecezji wrocławskiej, zapowiadając i relacjonując szereg reportaży telewizyjnych z wydarzeń dziejących się poszczególnych parafiach, na Papieskim Wydziale Teologicznym czy w wrocławskim Seminarium Duchownym relacjonując posługę biskupów. Materiały dostępne będą w systemie VOD (wideo na żądanie).

Prosimy o pomoc w realizację tego dzieła ewangelizacji poprzez media:

-rozpropagowanie adresu internetowego wśród parafian TV Rodzina; www.tvrodzina.pl 

  modlitwę w intencji dzieła jakim jest tworzenie nowej regionalnej katolickiej rozgłośni telewizyjnej oraz wszystkich osób, które je współtworzy

-  wpłatę dowolnej ofiary na konto: Fundacji Vide et Crede ul. Eluarda 2, 54-019 Wrocław
nr konta 48 1750 0012 0000 0000 2331 6293 z dopiskiem „darowizna na cele statutowe, TVRodzina";

-- wsparcie TV Rodzina poprzez zapraszanie na parafialne uroczystości z których przygotowywane będą pamiątkowe relacje na płytach DVD. Możemy również z każdej uroczystości przeprowadzić transmiję internetową na żywo.

Od możliwości finansowych zależy rozwój TV Rodzina, jej wyposażenie techniczne. Liczymy, iż dzięki życzliwości naszych widzów powoli to dzieło będzie się rozwijać.

.


chwilowki